Jaka zdolność kredytowa jest potrzebna do pożyczki studenckiej?

17 lutego 2021

Nie potrzebujesz zdolności kredytowej, aby otrzymać federalną pożyczkę studencką, ale będziesz jej potrzebować do prywatnej pożyczki studenckiej.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Ocena kredytowa potrzebna do pożyczki studenckiej będzie zależeć od rodzaju pożyczki, którą chcesz zaciągnąć – federalnej lub prywatnej. Więc jeśli nie masz oceny kredytowej lub jeśli Twój wynik jest zły – wynik FICO 629 lub niższy – masz opcje.

Oto, jak Twój kredyt wpływa na sposób, w jaki pożyczasz pieniądze z kredytu studenckiego lub refinansujesz pożyczki studenckie.

Czy potrzebuję oceny kredytowej do federalnej pożyczki studenckiej?

Nie musisz mieć historii kredytowej ani osoby podpisującej umowę, aby uzyskać federalną bezpośrednią pożyczkę licencjacką. Ten rodzaj pożyczki jest preferowany w stosunku do prywatnych pożyczek studenckich, ponieważ wiąże się z niższą stopą procentową i oferuje opcje umorzenia pożyczki spłacanej w oparciu o dochody.

Aby otrzymać federalną pożyczkę studencką, musisz spełnić podstawowe kryteria kwalifikacyjne, takie jak wymagania dotyczące obywatelstwa i zapisanie się do kwalifikującego się programu.

Złóż bezpłatny wniosek o federalną pomoc dla studentów lub FAFSA, aby rozpocząć proces o federalną pożyczkę studencką. To jest klucz do odblokowania wszystkich rodzajów pomocy, w tym grantów, stypendiów i nauki.

Dokonywanie spłat federalnej pożyczki studenckiej może pomóc w budowaniu kredytu, ale wynik pojawi się w jednym z trzech biur raportowania kredytowego przez około sześć miesięcy po rozpoczęciu spłaty.

Jaka zdolność kredytowa jest wymagana do prywatnego kredytu studenckiego?

Jeśli przekroczyłeś limit federalnych pożyczek studenckich i potrzebujesz prywatnej pożyczki studenckiej, będziesz potrzebować historii kredytowej, aby się zakwalifikować.

Większość prywatnych pożyczkodawców wymaga, abyś posiadał zdolność kredytową co najmniej 670 lub wyższą w skali 300-850 stosowanej przez FICO, najbardziej znaną zdolność kredytową.

Jeśli nie masz historii kredytowej, będziesz potrzebować osoby podpisującej umowę o dobrej zdolności kredytowej i stałym dochodzie, aby zakwalifikować się do pożyczki. Współsygnatariusz przyjmuje na siebie odpowiedzialność za spłatę pożyczki, jeśli nie możesz.

Jest kilku pożyczkodawców, którzy nie wymagają kredytu ani osoby podpisującej. Ogólnie rzecz biorąc, zamiast historii kredytowej będą rozważać potencjał zarobkowy. Jednak oprocentowanie tych pożyczek jest wyższe niż federalne pożyczki studenckie i prywatne pożyczki studenckie oparte na kredytach.

Porównaj oferty wielu pożyczkodawców, aby uzyskać najlepsze stawki.

Jaka zdolność kredytowa jest potrzebna do refinansowania kredytów studenckich?

Jeśli masz już dług w college’u, refinansowanie może zaoszczędzić pieniądze, obniżając stopę procentową. Aby zakwalifikować się do refinansowania kredytu studenckiego, potrzebujesz dobrego lub doskonałego kredytu. Minimalne wymagania kredytodawców w zakresie zdolności kredytowej wahają się od 650 do 680.

Im lepszy kredyt, tym niższa stopa procentowa, którą prawdopodobnie otrzymasz. Oceny kredytowe kredytobiorców, którzy otrzymali zezwolenie na refinansowanie kredytu studenckiego, często sięgają wysokich 700. Możesz być w stanie refinansować pożyczki studenckie złymi kredytami, jeśli złożysz wniosek ze współsygnatariuszem.

Oprócz oceny kredytowej kredytodawcy refinansujący uwzględniają inne czynniki, w tym stosunek zadłużenia do dochodów. Wymagany wskaźnik zadłużenia do dochodów w przypadku refinansowania kredytu studenckiego wynosi zazwyczaj 50% lub mniej. DTI poniżej 20% jest doskonałe.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy