Jaki jest maksymalny procent wynagrodzenia na wynos, które powinno zostać przeznaczone na spłatę kredytu?

17 lutego 2021
Category: Jeśli Nie Masz

Spłata zadłużenia jest ważnym celem długoterminowym, jednak spłata zadłużenia powinna stanowić tylko niewielką część całkowitego budżetu. Oczywiście, jeśli przeszkadza to w płatnościach za inne potrzeby, takie jak rachunki za media lub transport do iz pracy, po prostu zaczniesz kopać w innej dziurze. Doradcy finansowi i pożyczkodawcy różnią się swoimi zaleceniami, a odpowiedni procent zależy również od rodzaju zadłużenia.

Wynagrodzenie netto a wynagrodzenie brutto

Twoje wynagrodzenie na wynos nazywa się wynagrodzeniem netto, ponieważ jest ono w rzeczywistości otrzymywane z każdą wypłatą. Z drugiej strony Twoje wynagrodzenie brutto to kwota, którą pracodawca wyznacza jako Twoje wynagrodzenie przed odliczeniem podatków, dobrowolnych składek na emeryturę, składek na ubezpieczenie zdrowotne i potrącenia podatku dochodowego. Wielu ekspertów finansowych wydaje zalecenia oparte na wynagrodzeniu brutto, a nie na wypłacie do domu, więc procent wypłaty z domu, który powinieneś wydać na spłatę pożyczki, będzie różny w zależności od tego, ile pieniędzy wypłaci z wypłaty, zanim je otrzymasz.

Kredytodawcy hipoteczni

Większość pożyczkodawców wymaga, aby spłata kredytu hipotecznego, w tym podatki i ubezpieczenie, nie przekraczała 28 procent wynagrodzenia brutto. Aby znaleźć prawidłowy procent wynagrodzenia na wynos, podziel miesięczne wynagrodzenie brutto przez wynagrodzenie na wynos i pomnóż to przez 28. Załóżmy na przykład, że Twoje miesięczne wynagrodzenie brutto wynosi 4000 USD, ale miesięczne wynagrodzenie to tylko 3180 USD. . Podziel 4000 USD / 3180 USD, aby uzyskać 1,26, i pomnóż to przez 28, aby obliczyć, że w tym przypadku spłata kredytu hipotecznego powinna wynosić tylko 35 procent wynagrodzenia netto.

Całkowity dług

Kredytodawcy hipoteczni zazwyczaj nie chcą, aby łączne spłaty zadłużenia, w tym kredyt hipoteczny, przekraczały 36 procent wynagrodzenia brutto. Jeśli Twój kredyt hipoteczny wynosi pełne 28 procent, oznacza to, że drugi dług może sięgać nawet 8 procent wynagrodzenia brutto. Użyj tych samych obliczeń, co w przypadku spłaty kredytu hipotecznego, zastępując 8 przez 28, aby dowiedzieć się, jaka część Twojego wynagrodzenia netto powinna zostać przeznaczona na inne długi. Jeśli Twój kredyt hipoteczny jest niższy niż maksymalny dopuszczalny dochód, możesz pozwolić sobie na nieco wyższą kwotę w przypadku innych długów.

Wydział Edukacji

Departament Edukacji zaleca ograniczenie spłaty zadłużenia, w tym pożyczek studenckich, kart kredytowych i pożyczek samochodowych, do nie więcej niż 15 procent wypłaty do domu. Zauważ, że jest to więcej niż 8 procent lub mniej twojego wynagrodzenia brutto, które powinieneś wydać na zadłużenie, kiedy otrzymujesz kredyt hipoteczny. Dlatego też, jeśli spłaty kredytu studenckiego są znaczne, być może będziesz musiał spłacić część tego długu, zanim będziesz mógł zakwalifikować się do kredytu hipotecznego.

Eksperci finansowi

Liz Pulliam Weston z MSN Money opowiada się za podejściem budżetowym zaprojektowanym przez Elizabeth Warren i Amelię Warren Tyagi. W tym podejściu suma wszystkich wymaganych płatności nie powinna przekraczać 50 procent wynagrodzenia na wynos. Płatności te obejmują nie tylko minimalne spłaty zadłużenia i czynsz, jeśli nie masz kredytu hipotecznego, ale także media, ubezpieczenie, żywność i podstawowy transport. W tym scenariuszu, ze względu na niezbędne wydatki oprócz zadłużenia, nie powinieneś przeznaczyć więcej niż 30 do 40 procent swojej pensji do domu na minimalne spłaty pożyczki. Warren i Tyagi zalecają również przeznaczanie około 20 procent swojej pensji do domu na oszczędności lub na dokonywanie dodatkowych spłat pożyczki poza minimum.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy