Jaki rodzaj kredytu hipotecznego powinienem otrzymać?

17 lutego 2021
Category: Zakup Domu

Poznaj najlepszy rodzaj kredytu hipotecznego dla siebie

  • Dzielić
  • Trzepnięcie
  • Kołek
  • E-mail

Kupując kredyt hipoteczny, możesz wybierać spośród wielu różnych rodzajów kredytów hipotecznych. Musisz wziąć pod uwagę kilka czynników, w tym rodzaj kredytu, długość kredytu hipotecznego, stopę procentową i inne warunki. Ważne jest, aby dokładnie rozważyć wszystkie opcje, a następnie podjąć decyzję, która z czasem przyniesie największe korzyści. Robiąc zakupy, powinieneś szukać sposobów na zaoszczędzenie na kredycie hipotecznym. Rozważając te różne opcje, będziesz w stanie podjąć najlepszą decyzję w swojej obecnej sytuacji, zwłaszcza że banki zaczynają oferować łatwiejsze kwalifikacje kredytów hipotecznych.

Stała stopa procentowa a zmienna stopa procentowa

Wybierając różne rodzaje kredytów hipotecznych, będziesz musiał wybrać między kredytem hipotecznym o stałym oprocentowaniu a kredytem o regulowanym oprocentowaniu. Kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu będzie miał takie samo oprocentowanie przez cały okres trwania kredytu hipotecznego. Kredyt hipoteczny o regulowanym oprocentowaniu będzie oferował początkową stopę procentową nieco niższą niż tradycyjna stopa procentowa. Jednak z czasem stopa procentowa będzie się zmieniać. Kredyt hipoteczny będzie wskazywał, jak często i o ile za każdym razem może podnieść oprocentowanie. Wraz ze wzrostem stopy procentowej wzrośnie Twoja miesięczna rata kredytu hipotecznego. Oznacza to, że będziesz musiał się martwić o rosnące oprocentowanie kredytów hipotecznych. Lepszym rozwiązaniem jest zablokowanie stałego oprocentowania kredytu hipotecznego.

Tradycyjny kredyt hipoteczny a pożyczka FHA

Jeśli kupujesz dom po raz pierwszy lub nie miałeś kredytu hipotecznego od trzech lat, możesz kwalifikować się do kredytu FHA. Pożyczka FHA może pomóc w kosztach zamknięcia i może zmniejszyć kwotę, którą musisz odłożyć na zakup domu. Wybór, którego tutaj dokonasz, naprawdę zależy od twojej obecnej sytuacji. Pod wieloma względami oszczędzanie na zaliczkę i odkładanie dwudziestu procent może pokazać sobie, że jesteś gotowy na finansową odpowiedzialność za przyjęcie domu. Nie oznacza to, że powinieneś wykluczyć pożyczkę FHA lub inną pomoc kupującego po raz pierwszy. Jeśli rynek sprawia, że ​​jest to dobry moment na zakup, powinieneś to wykorzystać, o ile naprawdę możesz sobie pozwolić na dom.

Wybór terminu pożyczki

Ważne jest, aby dokładnie przemyśleć termin spłaty kredytu. To określi wielkość spłaty kredytu hipotecznego. Im krótszy okres, tym mniejsze odsetki zapłacisz przez cały okres pożyczki. Krótszy okres oznacza wyższą miesięczną płatność. Poświęć trochę czasu na porównanie różnych warunków i kwot płatności, biorąc pod uwagę okres spłaty pożyczki. Jeśli otrzymasz pożyczkę krótkoterminową, możesz szybciej spłacić swój dom i zwolnić pieniądze na inwestycje i wydatki na inne rzeczy, w miarę zbliżania się do emerytury. Rozważając kwotę miesięcznej płatności, należy również wziąć pod uwagę podatki od nieruchomości i ubezpieczenie domu. Jeśli odłożysz mniej niż dwadzieścia procent, również będziesz musiał zapłacić PMI. Spowoduje to wzrost miesięcznych płatności.

Zakupy na kredyt hipoteczny

Jednym z najłatwiejszych sposobów na znalezienie kredytu hipotecznego jest skorzystanie z usług pośrednika hipotecznego. Broker kredytów hipotecznych będzie współpracował z różnymi pożyczkodawcami, aby znaleźć najlepsze warunki pożyczki. Ponadto pośrednik hipoteczny może pomóc Ci zważyć, które opcje będą najlepsze dla Twojej obecnej sytuacji finansowej. Twój bank lub SKOK mogą mieć brokera kredytów hipotecznych, ale możesz też znaleźć niezależnych brokerów, którzy pomogą Ci znaleźć dobre pożyczki. Ważne jest, aby rozejrzeć się za kredytem hipotecznym. Oprócz korzystania z usług pośrednika hipotecznego możesz również zbadać firmę, od której bierzesz pożyczkę, aby upewnić się, że traktuje swoich klientów sprawiedliwie. Pamiętaj, aby zapoznać się z warunkami pożyczki dotyczącymi możliwości wcześniejszej spłaty i refinansowania. Niektóre pożyczki będą obciążały kary, jeśli spłacisz pożyczkę lub refinansowanie w ciągu pierwszych trzech lub pięciu lat.

Unikaj wypłacania swojego kapitału

Kiedy zaczynasz budować kapitał własny w swoim domu, może być kuszące, aby spróbować spieniężyć ten kapitał poprzez pożyczkę pod zastaw domu lub refinansując i biorąc pieniądze z domu. To zły pomysł, ponieważ oznacza to, że będziesz spłacać kredyt hipoteczny przez wiele lat. Już teraz zobowiązuj się do zakupu domu i jego szybkiej spłaty. Jeśli możesz szybko spłacić kredyt hipoteczny, łatwiej poradzisz sobie w sytuacjach awaryjnych, takich jak utrata pracy. Jeśli wypłacisz swój kapitał, aby spłacić inny dług, narażasz swój dom na ryzyko i możesz stracić dom, jeśli będziesz miał trudności z płatnościami w przyszłości. Chroń swój dom, pracując nad spłatą kredytu hipotecznego i nie wypłacaj kapitału z domu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy