Jakiej zdolności kredytowej potrzebuję, aby otrzymać pożyczkę osobistą?

17 lutego 2021
Category: Zastaw Domu

Dążymy do pełnej przejrzystości w naszej misji, aby uczynić świat mądrzejszym, szczęśliwszym i bogatszym. Oferty na The Ascent mogą pochodzić od naszych partnerów – to sposób, w jaki zarabiamy – i nie sprawdziliśmy wszystkich dostępnych produktów i ofert. Ta przejrzystość dla Ciebie jest podstawą naszej rzetelności redakcyjnej, na którą nie ma wpływu wynagrodzenie.

Podziel się tą stroną:

Twoja ocena kredytowa odgrywa ważną rolę podczas ubiegania się o pożyczkę osobistą.

Źródło obrazu: Getty Images

Jeśli planujesz wziąć pożyczkę osobistą, prawdopodobnie już zdajesz sobie sprawę, że w grę wejdzie twoja zdolność kredytowa. Jest to jeden z najważniejszych czynników, na który pożyczkodawca będzie zwracał uwagę podczas procesu składania wniosku, a to może być nieco przerażające, jeśli Twój wynik nie jest najlepszy.

Oczywiście nie chcesz ubiegać się o pożyczkę osobistą, jeśli już jesteś skazany na niepowodzenie z powodu kredytu. To strata czasu, a ponieważ pożyczkodawca wyciągnie plik kredytowy, Twoja ocena kredytowa również spadnie o kilka punktów z twardej kontroli kredytowej. Zanim więc zaczniesz szukać pożyczek osobistych, musisz wiedzieć, jakiej zdolności kredytowej będziesz potrzebować do zatwierdzenia.

Jaka powinna być moja ocena kredytowa, zanim złożę wniosek o pożyczkę osobistą?

Podczas gdy minimalne wymagania dotyczące zdolności kredytowej różnią się w zależności od pożyczkodawcy, zazwyczaj potrzebujesz wyniku co najmniej 550 do 580, aby kwalifikować się do pożyczki osobistej.

Jeśli Twoja ocena kredytowa mieści się w tym przedziale, opcje pożyczkodawcy będą ograniczone i będziesz musiał szczegółowo wyszukać dostawców pożyczek osobistych, którzy udzielają pożyczek pożyczkobiorcom ze złymi wynikami kredytowymi.

Ascent wybiera najlepsze pożyczki osobisteSzukasz pożyczki osobistej, ale nie wiesz od czego zacząć? Wybrane przez Ascent najlepsze pożyczki osobiste pomogą Ci zdemistyfikować dostępne oferty, abyś mógł wybrać najlepszą dla swoich potrzeb.

Istnieją pewne rodzaje pożyczek osobistych, które nie wymagają sprawdzania zdolności kredytowej. Typowe przykłady to szybkie pożyczki i pożyczki pod zastaw samochodu. Chociaż możesz je otrzymać bez względu na swoją zdolność kredytową, są to pożyczki krótkoterminowe, które mają zwykle bardzo wysokie stopy procentowe, a RRSO często przekracza 300%. To sprawia, że ​​są kiepskim wyborem we wszystkich, z wyjątkiem najbardziej desperackich sytuacji.

Jak Twoja ocena kredytowa wpływa na pożyczkę osobistą

Twoja ocena kredytowa jest jednym z czynników, z których korzysta pożyczkodawca, aby dowiedzieć się, jakie ryzyko wiąże się z pożyczeniem pieniędzy. Niższe oceny kredytowe odpowiadają wyższym wskaźnikom zaległości w spłacie, więc pożyczkobiorcy ze złymi kredytami są bardziej narażeni na brak płatności i niespłacanie zobowiązań.

Kiedy ubiegasz się o pożyczkę osobistą, twoja ocena kredytowa pomaga określić, czy jesteś zatwierdzony, a jeśli zostaniesz zatwierdzony, warunki pożyczki. Pożyczkodawcy biorą pod uwagę różne czynniki, w tym Twoje dochody, zatrudnienie, stosunek zadłużenia do dochodów oraz historię kredytową, ale Twoja zdolność kredytowa jest jednym z najważniejszych.

Oto ogólny pogląd na to, czego możesz się spodziewać, szukając pożyczek osobistych w zależności od Twojej zdolności kredytowej:

 • Poniżej 600– Wielu pożyczkodawców nie będzie mieć takiej opcji ze względu na wymagania dotyczące minimalnej zdolności kredytowej. Chociaż możesz znaleźć pożyczkodawców, którzy obsługują złych kredytobiorców, prawdopodobnie zapłacisz wysokie odsetki, potencjalnie ponad 30%.
 • 600 do 700– Nie powinieneś mieć większych problemów ze znalezieniem pożyczki osobistej z wynikiem w tym przedziale. Twoje opcje pożyczkodawcy i stopy procentowe, do których się kwalifikujesz, będą tym lepsze, im wyższa będzie Twoja zdolność kredytowa.Powyżej 700– zakwalifikujesz się do pożyczki u większości lub wszystkich najlepszych pożyczkodawców i będziesz w stanie zapewnić sobie niskie oprocentowanie.Co zrobić przed złożeniem wniosku o pożyczkę osobistą

  Aby uzyskać najlepszą ofertę pożyczki osobistej, przed złożeniem wniosku należy wykonać kilka ważnych czynności.

  Sprawdź swoją zdolność kredytową.Musisz znać swoją zdolność kredytową, aby wiedzieć, których pożyczkodawców wziąć pod uwagę. W końcu nie ma sensu składać wniosku u pożyczkodawcy, który ma minimalną zdolność kredytową 660, jeśli masz 600.

  Na szczęście istnieje wiele darmowych sposobów sprawdzenia stanu konta online. Upewnij się, że wybrałeś metodę, która wyświetla Twój FICO® Score, ponieważ jest to najczęściej używany rodzaj oceny kredytowej.

  Ascent wybiera najlepsze kredyty konsolidacyjneChcesz szybciej spłacić dług? Zapoznaj się z naszą krótką listą najlepszych pożyczek osobistych do konsolidacji zadłużenia i obniż miesięczną ratę o niższą stopę procentową.

  Sprawdź, czy możesz poprawić swój wynik.Jeśli masz doskonałą zdolność kredytową lub potrzebujesz jak najszybciej pożyczki osobistej, możesz zignorować ten krok. W przeciwnym razie przed złożeniem wniosku o pożyczkę osobistą warto uzyskać jak najwyższy wynik. Lepszy wynik może zaoszczędzić sporo zainteresowania.

  Najszybszym sposobem na zwiększenie kredytu jest zmniejszenie wykorzystania kredytu, ponieważ im niższy, tym lepiej. Inne sposoby optymalizacji kredytu przed złożeniem wniosku o pożyczkę obejmują:

  • Płać na czas wszystkie rachunki, zwłaszcza rachunek z karty kredytowej.
  • Unikaj ubiegania się o jakiekolwiek inne nowe linie kredytowe lub pożyczki w miesiącach poprzedzających złożenie wniosku o pożyczkę osobistą.Uzyskaj kopię raportu kredytowego z każdego z trzech głównych biur kredytowych, aby sprawdzić, czy nie ma błędów. Te biura kredytowe to Equifax, Experian i TransUnion i każde z nich jest prawnie zobowiązane do wysyłania jednej bezpłatnej kopii raportu kredytowego rocznie.Sprawdź opcje pożyczkodawcy.Ostatnim krokiem jest ustalenie, którego pożyczkodawcę wybrać. Zacznij od wybrania pożyczkodawców, którzy spełniają minimalne wymagania dotyczące pożyczkobiorców.

   Następnie przejdź do strony każdego pożyczkodawcy i wprowadź niektóre podstawowe informacje, aby uzyskać wstępną kwalifikację pożyczki osobistej. W tym miejscu pożyczkodawcy pokazują, jakie stawki mogą Ci zaoferować, i nie wymaga to twardego zapytania w sprawie Twojego pliku kredytowego.

   Po porównaniu stawek w ten sposób będziesz dokładnie wiedzieć, którego pożyczkodawcę wybrać, aby uzyskać najlepsze warunki pożyczki.

   Jak uzyskać pożyczkę ze złym kredytem

   Jeśli masz złą zdolność kredytową i potrzebujesz pożyczki, możesz rozważyć kilka opcji:

   • Znajdź cosigner.
   • Złóż wniosek do pożyczkodawcy, który obsługuje pożyczkobiorców ze złym kredytem.Pożycz pod zastaw domu, konta emerytalnego lub innego środka trwałego.Przyjrzyjmy się bliżej każdej z tych opcji.

    Znajdź cosigner.Jeśli posiadasz pożyczkodawcę osobistego, pożyczkodawca wykorzysta informacje finansowe i ocenę kredytową tej osoby zamiast własnych. Następnie możesz otrzymać pożyczkę na warunkach, do których kwalifikuje się Twój cosigner.

    To doskonały sposób na uzyskanie niskooprocentowanej pożyczki osobistej, nawet bez dobrej zdolności kredytowej. Wyzwaniem jest znalezienie kogoś z dobrym lub bardzo dobrym kredytem, ​​który zgodzi się na współsprzedaż wniosku kredytowego, ponieważ jest to duże ryzyko z ich strony. Mają taki sam poziom odpowiedzialności, jak Ty w związku z pożyczką, a wszystko, co zrobisz, może wpłynąć na ich kredyt.

    Złóż wniosek do pożyczkodawcy, który obsługuje pożyczkobiorców ze złym kredytem.Jak już przeszliśmy, istnieją pożyczkodawcy, którzy służą pożyczkobiorcom ze złymi kredytami, więc możesz złożyć wniosek u jednego z nich, aby uzyskać pożyczkę, którą chcesz.

    To powinna być ostateczność, ponieważ w końcu zapłacisz sporo odsetek.

    Pożycz pod zastaw domu, konta emerytalnego lub innego środka trwałego.Ostatnią opcją jest pożyczka pod zastaw aktywów, w przypadku których zgromadziłeś kapitał własny. Oto kilka takich opcji:

    • Linia kredytowa pod zastaw domu (HELOC), w której zaciąga się linię kredytową z kapitału własnego w domu.
    • Pożyczka na auto, w ramach której zaciąga się pożyczkę przy użyciu kapitału własnego w samochodzie.Pożyczka 401 (k), na którą pożyczasz pod zastaw 401 (k).To wszystko ma swoje wady. Dzięki HELOCs i pożyczkom na auto, narażasz swój dom lub samochód na ryzyko w przypadku niewypłacalności.

     401 (k) pożyczki zazwyczaj wymagają, aby płatności były automatycznie potrącane z wypłaty, ale jeśli nie trzymasz się planu spłaty lub jeśli stracisz pracę i nie możesz od razu spłacić pożyczki, pożyczka może zostać uważane za dystrybucję. W tym momencie byłbyś winien podatki i potencjalnie karę za wcześniejszą wypłatę.

     Kluczowy czynnik przy pożyczce osobistej

     Istnieją opcje pożyczki osobistej dla prawie każdej oceny kredytowej, a nawet takie, które w ogóle nie wymagają sprawdzenia zdolności kredytowej. Jeśli absolutnie potrzebujesz pożyczki, są szanse, że możesz ją otrzymać.

     Twoja ocena kredytowa określi jednak dostępne opcje pożyczki i wysokość odsetek, które ostatecznie zapłacisz. Z tego powodu w Twoim najlepszym interesie finansowym jest popracowanie jak najwięcej nad swoją zdolnością kredytową, a następnie uzyskanie pożyczki osobistej.

     Każdy postęp w zakresie kredytu otworzy więcej opcji pożyczkodawcy i potencjalnie pomoże Ci zakwalifikować się do niższych stóp procentowych. Może to mieć duży wpływ na łączną kwotę, jaką zapłacisz za swoją pożyczkę, zwłaszcza jeśli musisz pożyczyć dużą ilość pieniędzy.

     Nasze wybory najlepszych pożyczek osobistych na 2020 rok

     Sprawdziliśmy rynek, aby przedstawić naszą krótką listę najlepszych dostawców pożyczek osobistych. Niezależnie od tego, czy chcesz szybciej spłacić dług, obniżając stopę procentową, czy też potrzebujesz dodatkowych pieniędzy, aby dokonać dużego zakupu, te najlepsze w swojej klasie typy mogą pomóc Ci osiągnąć Twoje cele finansowe. Kliknij tutaj, aby uzyskać pełne zestawienie naszych najlepszych typów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy