Kalkulator dotacji Obamacare *

17 lutego 2021
Category: Każdego Miesiąca

Szacunkowa roczna dotacja

Podaj informacje powyżej, aby otrzymać oszacowanie.

* To narzędzie zapewnia szacunkowe kwoty dotacji ACA na podstawie dochodu gospodarstwa domowego.

healthinsurance.org nie gromadzi ani nie przechowuje żadnych danych osobowych od osób korzystających z naszego kalkulatora dotacji.

Strona główna>Obamacare>Kalkulator dotacji 2020 Obamacare

Kalkulator dotacji 2020 ObamacareDowiedz się, czy należysz do 87 procent Amerykanów, którzy kwalifikują się do subsydiów, kiedy rejestrują się za pośrednictwem giełd
 • 12 listopada 2019 rKluczowe wnioski
 • Dopłaty są ulgami podatkowymi – ale nie musisz czekać do sezonu podatkowego.
 • Kwoty dotacji zmieniają się z roku na rok ze względu na zmiany w koszcie planu odniesienia w każdym obszarze.Przeciętni uczestnicy kwalifikujący się do dotacji otrzymują większość swoich składek na ubezpieczenie.Dopłaty do składek nie mają zastosowania do dodatkowego ubezpieczenia.Obniżki z udziałem kosztów to inny rodzaj dotacji ACA.Jeśli martwisz się kosztami składek na ubezpieczenie zdrowotne na giełdach, warto wiedzieć, że dzięki hojnym dotacjom ustawowym Twoje składki mogą być znacznie niższe, niż się spodziewasz.

  Kto się kwalifikuje? Z prawie 10,6 miliona osób, które dokonały pokrycia za pośrednictwem giełd od 2019 r., 87% otrzymywało dopłaty do składek.

  Jednak około dwie trzecie nieubezpieczonych Amerykanów nie sprawdzało ostatnio, czy kwalifikują się do pomocy finansowej z kosztami ubezpieczenia zdrowotnego. Kilka dodatkowych faktów na temat dotacji Obamacare:

  • Dotacje to ulgi podatkowe , co oznacza, że ​​możesz zapłacić pełną cenę za swoje ubezpieczenie (zakupione za pośrednictwem giełdy) każdego miesiąca, a następnie otrzymać ulgę podatkową podczas składania zeznania podatkowego. Jednak w przeciwieństwie do innych ulg podatkowych, dotacje mogą być pobierane przez cały rok i wypłacane bezpośrednio ubezpieczycielowi zdrowotnemu w celu wyrównania kosztów ubezpieczenia.
  • Kwoty dopłat do składek zmieniają się z roku na rok, w zależności od zmian kosztów planu odniesienia w każdym obszarze. W 2018 i 2019 roku dopłaty do składek w większości obszarów były znacznie większe niż przed 2018 rokiem . Wynikało to z ogólnego wzrostu składek w 2017 i 2018 r., A także ze sposobu, w jaki koszt redukcji kosztów podziału kosztów (CSR) został dodany do składek. Ale średnie kwoty dotacji nieznacznie spadły w 2019 r. I ponownie spadną w 2020 r. Ze względu na niewielki spadek średnich kosztów planów porównawczych w całym kraju. Ubezpieczyciele dołączyli do giełd w wielu stanach w 2019 r. I to się powtórzy w 2020 r. Kiedy składki bazowe spadną, czy to z powodu wprowadzenia nowych planów, czy obniżenia cen istniejących planów, spadną kwoty dopłat do składek. W niektórych obszarach kwoty dotacji gwałtownie spadają w 2020 r. , Co może skutkować wyższymi składkami po dotacji dla niektórych zarejestrowanych. Ale w innych obszarach dopłaty do premii pozostają nieproporcjonalnie duże w 2020 r. Punktem wyjścia jest to, że każdy zapisujący się musi uważnie robić zakupy podczas otwartej rejestracji, aby sprawdzić, czy inny plan może przedstawiać lepszą wartość na 2020 r. Po uwzględnieniu wszelkich korekt kwot dotacji. Dofinansowanie obejmuje większość składek dla osób kwalifikujących się do dotacji . 87% osób, które na początku 2019 r. Zapisały się do planów wymiany w całym kraju, otrzymywało dopłaty do składek. A dotacje pokrywały średnio 86% kosztów składek. Średnia kwota dotacji w 2019 r. Wyniosła 514 USD / miesiąc, co pokrywa zdecydowaną większość średniej składki 594 USD / miesiąc. Dopłaty do składek nie mają zastosowania do dodatkowego ubezpieczenia , w tym do dodatków wypadkowych, planów dentystycznych / wizji dla dorosłych (lub planów dentystycznych / okulistycznych dla dzieci, które są sprzedawane oddzielnie od pokrycia metalowego, w przeciwieństwie do uwzględnienia w planie medycznym), planów dotyczących krytycznych chorób lub samodzielne ubezpieczenie leków na receptę (ale dostępne są bezpłatne plany rabatowe na leki na receptę). Dotacji nie można również wykorzystać na zakup krótkoterminowego ubezpieczenia zdrowotnego.Dotacje mogą znacznie obniżyć twoją składkę, ale ACA zapewnia również dotacje, które mogą obniżyć twoje bieżące koszty, gdy musisz skorzystać z ubezpieczenia . I chociaż administracja Trumpa przestała zwracać ubezpieczycielom koszty tych subsydiów na pokrycie kosztów, korzyści są nadal dostępne dla uprawnionych zarejestrowanych (52 procent osób, które zapisały się na plany 2019 za pośrednictwem giełd w całym kraju, otrzymuje dotacje na udział w kosztach) . Obejście, które stany i ubezpieczyciele opracowali w celu wyjaśnienia braku funduszy federalnych, spowodowało większe dotacje do składek w 2018 i 2019 r. W wielu obszarach te nieproporcjonalnie duże dotacje są nadal dostępne w 2020 r.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy