Kiedy jest następny dzień wolny od pracy? Długi weekend sierpniowy – i pełna lista świąt w Wielkiej Brytanii w 2020 roku

17 lutego 2021
Category: Nawet Jeśli

Ograniczenia dotyczące blokady koronawirusa oznaczają, że niektóre tegoroczne święta państwowe okazały się bardzo różne od zwykłych

Dla wielu osób święta państwowe to jedne z najważniejszych punktów w roku, które dają nam kilka dodatkowych dni wolnych na podróż na plażę lub polecieć do Pragi dla kaprysu.

Nie oznacza to jednak, że nie są mile widziani – wielu z niecierpliwością odlicza dni, aby uzyskać cenny czas wolny od pracy na naładowanie baterii, nawet jeśli nadal nie mogą zrobić absolutnie wszystkiego, co chcą.

Newsletter i najnowsze wiadomości i analizyOto wszystkie daty, które musisz znać, i dlaczego święta państwowe w 2020 roku przebiegały według nieco innego schematu niż zwykle.

Kiedy jest następny dzień wolny od pracy?

W tym roku kolejny dzień wolny od pracy w Anglii, Walii i Irlandii Północnej przypada w poniedziałek 31 sierpnia – zawsze zbiega się z ostatnim poniedziałkiem miesiąca.

Dlatego w zeszłym roku dzień wolny był w poniedziałek 26 sierpnia, a dzień wolny od pracy w 2021 r. Przypadał w poniedziałek 30 sierpnia.

Oba długie majowe weekendy wypadły w czasie, gdy środki blokujące były bardziej rygorystyczne w Wielkiej Brytanii, podobnie jak dwa święta wielkanocne.

Jednak obecnie dostępnych jest nie tylko znacznie więcej opcji (z wyjątkiem osób podlegających lokalnym zasadom blokady), ale także dodatkowa premia w dniu 31 sierpnia zbiega się z ostatnim dniem rządowego programu Eat Out to Help Out.

Dlaczego pierwszy majowy dzień wolny od pracy został przeniesiony na piątek?

Jeden z naszych dwóch majowych dni ustawowo wolnych od pracy, pierwszy, zwany Dniem Majowym, został wyznaczony przez rząd na 75. rocznicę Dnia VE, czyli Dnia Zwycięstwa w Europie.

Miało to zapewnić, że długi weekend zbiegnie się z przedłużonymi obchodami 75. rocznicy kapitulacji nazistowskich Niemiec, które zakończyły drugą wojnę światową w Europie.

W ramach obchodów VE Day ponad 20 000 pubów miało zachęcać pijących do wzniesienia toastu za bohaterów wojny, a kościoły miały wziąć udział w Ringing Out For Peace.

Jednak, podobnie jak wszystkie inne masowe zgromadzenia i ogólne działania związane z opuszczaniem naszych domów, wszystkie publiczne imprezy VE Day zostały odwołane – więc wszystkie uroczystości musiały odbywać się w pomieszczeniach.

Oto lista dni wolnych od pracy w 2020 roku

W sumie w 2020 roku jest sześć dni dla osób mieszkających w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej, chociaż niektóre kraje mają dodatkowe wakacje.

  • Nowy Rok: środa 1 stycznia
  • Święto Nowego Roku: czwartek 2 stycznia (tylko Szkocja)Dzień Świętego Patryka: wtorek 17 marca (tylko Irlandia Północna)Wielki Piątek: piątek 10 kwietniaPoniedziałek Wielkanocny: poniedziałek 13 kwietnia (tylko Anglia, Walia i Irlandia Północna)Święto państwowe na początku maja: piątek 8 majaWiosenne święto państwowe: poniedziałek 25 majaBitwa nad Boyne (dzień zastępczy): poniedziałek 13 lipca (tylko Irlandia Północna)Letni dzień wolny od pracy: poniedziałek 3 sierpnia (tylko Szkocja)Letni dzień wolny od pracy: poniedziałek 31 sierpnia (tylko Anglia, Walia i Irlandia Północna)St Andrew’s Day: poniedziałek 30 listopada (tylko Szkocja)Boże Narodzenie: piątek 25 grudniaDrugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (zastępstwo): poniedziałek 28 grudniaJak zawsze, w 2020 roku należy zapamiętać różne inne ważne daty. Żadna z nich nie zapewnia płatnego, wolnego czasu wolnego od pracy, ale wszystkie mają znaczenie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy