Kiedy mogę przestać płacić ubezpieczenie hipoteczne FHA?

17 lutego 2021

P: Kiedy dostałem pożyczkę FHA zauważyłem, że będę musiał zapłacić ubezpieczenie hipoteczne. W porządku, ponieważ nie miałem 20 procent na odłożenie na nieruchomość, kiedy ją kupowałem. Ale oto moje pytanie: Kiedy mogę przestać płacić ubezpieczenie kredytu hipotecznego FHA?

Wiem, że płacę miesięczną składkę, która jest wbudowana w moją miesięczną płatność, ale czy kiedykolwiek ją opłacam? Rozumiem przez to, że jeśli spłacę pożyczkę, aby mieć 20 procent kapitału własnego lub wartość mojego domu wzrośnie (jeśli kiedykolwiek tak się stanie), czy przestanę płacić ubezpieczenie kredytu hipotecznego?

Kiedy można wypowiedzieć to ubezpieczenie, czy też będzie obowiązywać do czasu spłaty kredytu hipotecznego? A ponieważ hipoteka FHA jest możliwa do założenia, czy potrzebuję zgody FHA, zanim kupujący przejmie kredyt?

Odp .: Federal Housing Administration wprowadził kilka zmian w zasadach dotyczących ubezpieczenia hipotecznego, które zwiększyły koszt kredytów FHA i zmieniły strukturę płatności z tytułu ubezpieczenia hipotecznego. Zgodnie z nowymi przepisami część kredytobiorców będzie płacić wyższe składki na ubezpieczenie kredytu hipotecznego, a inni w ogóle.

Biorąc pod uwagę duży procent udzielanych pożyczek FHA i niezwykle wysoki wskaźnik przejęcia, te zmiany składek na ubezpieczenie kredytu hipotecznego mają na celu uzupełnienie kasy FHA i umożliwienie jej kontynuowania bez dodatkowego finansowania ze środków Skarbu Państwa.

Od 18 kwietnia Departament Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast podwyższył roczne składki na ubezpieczenie kredytu hipotecznego o 25 punktów bazowych, czyli o jedną czwartą 1% kwoty kredytu.

Kwota, którą płacisz, zależy od długości Twojej pożyczki i wysokości zadatku.

Jeśli okres Twojego kredytu przekracza 15 lat, wysokość podwyżki zależy od wysokości Twojej zaliczki. Jeżeli zadatek jest równy lub wyższy niż 5 procent, nowa składka roczna wynosi 110 punktów bazowych lub 1,10 procent kwoty pożyczki. Jeśli zadatek jest niższy niż 5 procent, nowa składka roczna wynosi 115 punktów bazowych lub 1,15 procent kwoty pożyczki.

W przypadku pożyczek równych lub krótszych niż 15 lat, jeśli zadatek jest równy lub większy niż 10%, nowa roczna składka na ubezpieczenie kredytu hipotecznego wynosi 25 punktów bazowych lub 0,25% kwoty pożyczki. Jeśli zaliczka jest mniejsza niż 10 procent, nowa składka roczna wynosi 50 punktów bazowych lub 0,5 procent.

Skuteczna w przypadku regularnego zakupu i refinansowania pożyczek FHA udzielonych 4 października 2010 r. Lub później, składka z tytułu ubezpieczenia hipotecznego z góry wynosi 1 procent, która spadła z 1,5, zgodnie z HUD.gov.

Dobrą wiadomością dla Ciebie jest to, że miesięczne spłaty kredytu hipotecznego FHA zostaną automatycznie zakończone, gdy wystąpią następujące warunki:

W przypadku kredytów hipotecznych z okresem początkowym 15 lat lub krótszym i ze współczynnikiem kredytu do wartości (LTV) wynoszącym 90 procent i więcej, roczne składki zostaną anulowane, gdy wskaźnik LTV osiągnie 78 procent, niezależnie od czasu, jaki pożyczkodawca spłacił premie. Innymi słowy, jeśli nagle znajdziesz się z garścią gotówki i zdecydujesz się spłacić pożyczkę, Twoje spłaty kredytu hipotecznego zostaną anulowane.

W przypadku kredytów hipotecznych z okresem dłuższym niż 15 lat (zazwyczaj 20- lub 30-letnia hipoteka) roczne składki na ubezpieczenie kredytu hipotecznego zostaną anulowane, gdy wskaźnik LTV osiągnie 78 procent, pod warunkiem, że kredytobiorca zapłacił roczną składkę przez co najmniej pięć lat.

Co ciekawe, FHA nie pobiera żadnych rocznych składek na ubezpieczenie kredytu hipotecznego od kredytów na okres do 15 lat, a wskaźniki LTV wynoszą 89,99 procent. lub mniej.

  • Kody pocztowe przekazujące najwięcej pieniędzy Donaldowi Trumpowi
  • Lil Wayne daje San Antonio okrzyk w niedawno wydanej piosence, na którą fani czekali sześć latHEB przypadkowo obraził niektórych Teksańczyków może po raz pierwszy swoim opakowaniem coliŚledztwo SAPD w sprawie „nieudanej transakcji narkotykowej, jak mówią, doprowadziło do strzelaniny na stacji benzynowej w Northeast SidePolicja SFA szturmuje pokój w akademiku czarnej cheerleaderki z bronią po fałszywym zgłoszeniu, mówi rodzinaWięc najważniejsze jest to, że jeśli masz ubezpieczenie hipoteczne FHA na obecną pożyczkę, prawdopodobnie będziesz musiał dokonywać tych płatności przez jakiś czas. Ale możesz kiedyś w przyszłości usunąć te składki na ubezpieczenie kredytu hipotecznego z płatności. Dowiedz się więcej na www.fha.com/fha_requirements_mortgage_insurance.cfm

    Jeśli chodzi o to, czy Twoja pożyczka FHA jest możliwa do założenia, powinieneś wiedzieć, że pożyczka będzie możliwa do przejęcia, ale FHA lub pożyczkodawca obsługujący pożyczkę dla FHA będą musieli przejrzeć dokumenty finansowe potencjalnego kupującego, aby ocenić, czy kupujący może przejąć pożyczka.

    Mogą istnieć inne zasady związane z przejęciem pożyczki i powinny one znajdować się w dokumencie, który otrzymałeś po zamknięciu zakupu domu i uzyskaniu pożyczki FHA. Jeżeli po zapoznaniu się z dokumentacją potencjalnego nabywcy i sprawdzeniu zdolności kredytowej pożyczkodawca stwierdzi, że kupujący może przejąć pożyczkę, pożyczkodawca zezwoli potencjalnemu kupującemu na zaciągnięcie pożyczki.

    Często kupujący będzie musiał uiścić opłatę za zaciągnięcie kredytu; ale nawet przy tej opłacie korzyść z uzyskania pożyczki niewielkim kosztem, być może bez przeprowadzania nowej wyceny domu, może sprawić, że będzie to bardzo opłacalne.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy