Kiedy upadłość spada z twojego raportu kredytowego?

17 lutego 2021
Category: Stopy Procentowe

Kiedy upadłość spada z twojego raportu kredytowego?

To świetne pytanie, które pozwala spojrzeć w przyszłość. Dobra wiadomość jest taka, że ​​kredyt zostanie przedłużony znacznie wcześniej niż w dniu, w którym upadłość spadnie z raportu kredytowego. W tym artykule omówimy ramy czasowe, w których upadłość wypadnie z raportu kredytowego, a także postaramy się podać pewne wskaźniki, kiedy można spodziewać się przedłużenia kredytu po ogłoszeniu upadłości.

Twoja data zgłoszenia i rozdział złożony

Jeśli złożyłeś rozdział 7, minie 10 lat od daty zgłoszenia, zanim upadłość spadnie z twojego raportu kredytowego. Jeśli złożysz wniosek na podstawie rozdziału 13, minie to 7 lat od dnia ogłoszenia upadłości. Jedyną rzeczą, która może mieć wpływ na ten harmonogram, jest pierwotna data zaległości w spłacie długu. Jeśli konto miało zaległości w płatnościach po zgłoszeniu, zostanie ono usunięte z raportu kredytowego siedem lat od pierwotnej daty zaległości. Warto zauważyć, że ogłoszenie upadłości nie przedłuża pierwotnego terminu zaległości w spłacie ani nie zmienia terminu, do którego konto pozostanie w raporcie kredytowym, zgodnie z artykułem Experian.

Kiedy ponownie mogę otrzymać kredyt?

Chęć dowiedzenia się, kiedy znów będziesz mógł otrzymać kredyt, ma sens. Wiemy, że jesteś zainteresowany uzyskaniem kredytu po ogłoszeniu upadłości, ponieważ Twoim celem jest odbudowa zdolności kredytowej. Jeśli złożyłeś wniosek na podstawie Rozdziału 7, zazwyczaj będziesz mógł ponownie otrzymać kredyt około trzech miesięcy po wpisaniu zwolnienia. Stopy procentowe będą wysokie, ale jeśli Twoim celem jest zbudowanie zdolności kredytowej, powinieneś skupić się na obciążaniu niektórych pozycji każdego miesiąca i spłacaniu salda każdego miesiąca. W ten sposób nie płacisz odsetek.

Jeśli złożyłeś wniosek na podstawie rozdziału 13, minie to około trzech do pięciu lat od daty złożenia. Ma to sens, ponieważ Rozdział 13 to zazwyczaj plan na 36 lub 60 miesięcy. Wielu naszych klientów kwalifikuje się do otrzymania nowych samochodów i refinansowania podczas aktywnego rozdziału 13. Mamy nadzieję, że pomoże to wykazać, że nadal będziesz mieć dostęp do kredytu nawet po ogłoszeniu upadłości.

Kiedy mogę kwalifikować się do kredytu hipotecznego po ogłoszeniu upadłości?

Według Realtor.com będziesz musiał poczekać dwa lata po bankructwie, aby zakwalifikować się do pożyczki hipotecznej. To zgadza się z tym, co ciągle widzimy od naszych klientów. Zastanów się, jakie to niesamowite rozwiązanie – ogłaszasz upadłość, uzyskujesz umorzenie długów w wysokości tysięcy dolarów, a dwa lata później jesteś z powrotem na rynku zakupów domów. To daje nam i naszym klientom ogromne emocje na przyszłość, kiedy wspólnie przygotowujemy wniosek o upadłość.

Porozmawiaj z prawnikiem ds. Upadłości już dziś

Jak widać, nawet jeśli skupiasz się na tym, gdy bankructwo spada z twojego kredytu, prawda jest taka, że ​​będziesz mieć dostęp do kredytu znacznie wcześniej niż liczba lat, po upływie których bankructwo nie będzie już widoczne w raporcie kredytowym.

Jeśli chcesz porozmawiać z prawnikiem na temat ogłoszenia upadłości, zadzwoń do nas pod numer 704.749.7747 lub kliknij TUTAJ, aby poprosić o konsultację. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o naszej firmie, możesz obejrzeć Chrisa Laytona w jednominutowym filmie wprowadzającym. Wiemy, że masz wybór. Mamy nadzieję, że wybrałeś prawo Laytona.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy