Kim są kredytodawcy hipoteczni?

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną, wspieraną reklamami porównywarką. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez dostarczanie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 3 mar 2020 /
 • 3 minuty czytaniaEducation Images / Getty Images

  Podziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby zapewnić, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy dostarczać wysokiej jakości treści, konkurencyjne stawki i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy lub w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą wpływać na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Kiedy jesteś na rynku, aby kupić dom, prawdopodobnie będziesz musiał poznać pożyczkodawcę hipotecznego. Poznają twoje finanse od wewnątrz i na zewnątrz.

  Kim jest pożyczkodawca hipoteczny i jaką rolę pełni w procesie zakupu domu? Oto, co musisz wiedzieć przed zakupem domu.

  Kim jest pożyczkodawca hipoteczny?

  Kredytodawca hipoteczny to bank lub firma, która udziela pożyczkobiorcom kredytów mieszkaniowych. Niektórzy pożyczkodawcy oferują również pożyczki samochodowe, osobiste lub studenckie. Niektóre oferują kredyty hipoteczne i inne pożyczki związane z domem. Czasami jeden pożyczkodawca może zaoferować wiele różnych rodzajów pożyczek.

  Kredytodawca hipoteczny zapewnia środki na zakup domu. Co miesiąc dokonujesz płatności, które mają spłacić saldo pożyczki.

  Możesz kupować u różnych pożyczkodawców hipotecznych, aby porównać warunki pożyczki i określić, które oferują najlepsze stawki, opłaty i warunki spłaty dostosowane do Twojej sytuacji. Spróbuj uzyskać wstępne kwalifikacje od kilku różnych pożyczkodawców, aby zobaczyć, które oferty są dla Ciebie najlepsze.

  Kim są najwięksi pożyczkodawcy hipoteczni?

  Istnieją różne rodzaje pożyczkodawców hipotecznych, od lokalnych i regionalnych po duże, renomowane instytucje finansowe. Kredytodawcami mogą być banki, spółdzielcze kasy pożyczkowe lub wyłącznie online. Najlepsi pożyczkodawcy oferują różne zachęty, takie jak niższe APR lub zero opłat. Oznacza to, że możesz mieć inny zestaw kryteriów u jednego pożyczkodawcy w porównaniu z innymi podczas szukania odpowiedniego dopasowania.

  Wells FargoWells był największym pożyczkodawcą kredytów mieszkaniowych pod względem wolumenu w 2019 r. Bank z siedzibą w San Francisco oferuje pełną obsługę, przyjmując depozyty i oferując pożyczki o różnej formie i rodzaju. Wells ma wiele programów w niezgodnej przestrzeni, aby pomóc kupującym po raz pierwszy w domu, wnioskodawcom o niskich wynikach kredytowych lub tym, którzy potrzebują rabatów na koszty zamknięcia.

  Quicken LoansMożesz wiedzieć o Quicken Loans bez konieczności posiadania kredytu mieszkaniowego. Dzieje się tak, ponieważ wyświetlają mnóstwo reklam telewizyjnych, aby przyciągnąć Twoją uwagę. Są jednymi z największych pożyczkodawców w kraju.

  Ich wymagania kredytowe, które kwalifikują się do uzyskania kredytu mieszkaniowego, są nieco złagodzone. W przypadku pożyczki FHA potrzebujesz 580 punktów kredytowych i 3,5% obniżenia (ten sam 580 punktów jest wymagany przez Quicken, nawet jeśli odłożysz 10%, mimo że wymaganie FHA to 500 punktów). Oferowane są również pożyczki konwencjonalne, w których potrzebujesz co najmniej 620 punktów.

  PościgJeśli szukasz pożyczkodawcy hipotecznego w tradycyjnym banku, odpowiedzią może być Chase. Chase oferuje pożyczki konwencjonalne, FHA i VA. Oferują również oferty, gdy otrzymujesz kredyt hipoteczny Chase, na przykład 500 USD za ukończenie kursu dla kupujących dom i obniżone osobiste ubezpieczenie kredytu hipotecznego lub PMI. Możesz również kwalifikować się do otrzymania kwoty 2500 $ na zakup domu dzięki grantowi Chase Homebuyer.

  Chociaż są to jedni z największych i najpopularniejszych kredytodawców hipotecznych, warto porównać wielu różnych kredytodawców przed złożeniem wniosku do jednego.

  Czy lepiej wziąć kredyt hipoteczny w banku, firmie hipotecznej czy pożyczkodawcy internetowym?

  Nie ma na to właściwej odpowiedzi, ponieważ każdy pożyczkodawca oferuje inne funkcje i warunki. Ale powinieneś porównać wielu pożyczkodawców na podstawie:

  • Stopy procentowe: im niższe oprocentowanie, tym mniej musisz zapłacić od kwoty głównej lub pierwotnej kwoty pożyczki. Podczas gdy Twoja stawka jest w dużej mierze oparta na Twojej ocenie kredytowej, historii kredytowej i wskaźniku zadłużenia do dochodów (DTI), oferowana stawka będzie się różnić w zależności od wybranego pożyczkodawcy.
  • Łatwość komunikacji: czy możesz dokonywać płatności online, przez telefon, za pośrednictwem aplikacji lub w inny sposób? Czy Twój potencjalny pożyczkodawca kontaktuje się z Tobą przez e-maile lub SMS-y? Im bardziej Twój pożyczkodawca otwiera kanał komunikacji, tym łatwiej będzie Ci nadążać za spłatami kredytu hipotecznego. Brak spłaty kredytu hipotecznego nie tylko powoduje spadek zdolności kredytowej, ale może doprowadzić do niespłacenia pożyczki i przejęcia domu. Opłaty: Czasami pożyczkodawcy przenoszą opłaty na pożyczkę mieszkaniową, zamiast żądać, aby pożyczkobiorca płacił je z góry w ramach kosztów zamknięcia. Niektóre opłaty można negocjować, ale wielu nie. Wymagania dotyczące zaliczki: Kwota zaliczki może być oparta na czynnikach, takich jak zdolność kredytowa i DTI. Porównaj pożyczkodawców, aby zobaczyć, którzy mają przystępne i elastyczne wymagania dotyczące zaliczki.Nie wszystkie banki, spółdzielcze kasy pożyczkowe i pożyczkodawcy internetowi mają takie same wymagania lub takie same warunki. Pamiętaj, aby przejrzeć wielu pożyczkodawców, zanim wybierzesz jednego.

   Jak znaleźć najlepszych kredytodawców hipotecznych

   Do wyboru jest wielu kredytodawców hipotecznych. Porównaj banki, spółdzielcze kasy pożyczkowe i pożyczkodawców internetowych, aby zobaczyć, które oferują najniższe oprocentowanie, najmniej opłat i najbardziej przyjazne wymagania dotyczące zaliczki.

   Twoja decyzja może mieć inne czynniki niezwiązane z finansami. Na przykład, czy chcesz móc osobiście odwiedzić pożyczkodawcę, aby porozmawiać o swojej pożyczce? Jeśli tak, lokalny bank lub spółdzielcza kasy pożyczkowe mogą być dla Ciebie lepsze. Jeśli wolisz korzystać z pożyczkodawcy internetowego w celu łatwego składania wniosków i zatwierdzania, być może nie będziesz musiał patrzeć na tradycyjne banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe.

   Ponieważ istnieje tak wiele różnych opcji dla pożyczkodawców hipotecznych, będziesz chciał dostosować wyszukiwanie do swoich konkretnych potrzeb. Pamiętaj, że nie wszyscy pożyczkodawcy oferują te same rodzaje pożyczek, więc warto to również uwzględnić w swoich kryteriach. Znalezienie odpowiedniego pożyczkodawcy hipotecznego niekoniecznie jest tym, co najlepsze dla każdego, ale raczej tym, co najlepsze dla Ciebie.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy