blisko

Temat: Motoryzacja

Błędy przy tankowaniu samochodu zimą  Moto

  • Duży ruch w autosalonach. Ów marki wybierano najczęściej
  • Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Jest propozycja ministerstwa
  • GDDKiA zrywa umowy z Włochami. Mieli budować fragmenty A1 i S3
  • Surowe kary za cofanie licznika. Prezydent podpisał ustawę
  • Z Gdyni, do granicy z Państwem czeskim w pięć godzin. Jest umowa na ostatni odcinek A1

Czy wolno źle zatankować samochód? Dowiaduje się, że można i zupełnie nie chodzi tutaj o nalanie nieodpowiedniego paliwa. Temperatura spada, a w takiej kwestii warto zainteresować na swe nawyki przy dystrybutorze, ponieważ okazuje się, że wielu kierowców popełnia dość ważne błędy. Materiał z systemu "Raport" w TVN Turbo.

Pierwszy błąd to tankowanie pod korek. Obrazuje się, że maksymalnie wypełniony bak wcale nie wydaje się być zdrowy dla auta. a mianowicie Nie możemy kombinować z dolewaniem. Pierwsze odbicie, odkładamy gnat i kończymy tankowanie - tłumaczy Robert Januszewski, mechanik samochodowy.

Kierowcy odetchną z ulgą. "Ceny na stacjach powinny spadać"

Warto pamiętać, że jeżeli będziemy nagminnie przelewać bak, możemy zatkać układ odpowietrzający i narazić się na dodatkowe wydatki w wortalu.

- W najlepszym wypadku auto będzie śmierdziało benzyną albo olejem napędowym, ale w najgorszym paliwo ma możliwość dostać się do układu odpowietrzającego i ten układ uszkodzić - mówi Adam Klimek z TVN Turbo.

Odpowiedni stan paliwa

Z drugiej strony nie można dać się zwariować i szczególnie zimą właściciele samochodów z silnikiem diesla powinni pamiętać o naszym, by stan paliwa po baku był odpowiednio duży. Wtedy mniejsza szansa dzięki to, by wytrąciła się parafina, która może zatkać filtr paliwa i unieruchomić auto.

Gdy powietrza w baku jest mniej, to w zbiorniku, szczególnie zimą, dochodzi do naprawdę zwanej kondensacji. W konsekwencji, na ściankach zbiornika być może pojawić się wilgoć. - Jeżeli wystąpi woda, wówczas zostanie ona wypchnięta wspólnie z benzyną do filtra lub innych elementów, jakich przekrój jest mały. Zamarznięta uniemożliwi dalszy rozruch auta - wskazuje Robert Januszewski.

Warto też nie zapominać, że jeżeli będziemy jeździć na rezerwie zbyt niejednokrotnie, możemy uszkodzić pompę powietrza, która jest chłodzona paliwem.

autonomiczne pojazdy a przepisy aliansu i prawa

Autonomiczne pojazdy a przepisy aliansu i prawa

Autonomiczna mechanika, a przede każdemu autonomiczne pojazdy na drogach to również przejaw rozwijającej się sztucznej inteligencji. Wiadomości o pracach Tesli i największych koncernów samochodowych śledzę z dużym zainteresowaniem. Bowiem rewolucja komunikacyjna…...

Czytać
badania oglądalności Nielsena an efekty TVP - zarzuty Jacka Kurskiego

Badania oglądalności Nielsena an efekty TVP - zarzuty Jacka Kurskiego

Jacek Kurski następny raz skrytykował mocno doświadczenia oglądalności, które realizuje Nielsen. – Ich wyniki bezsensowne. TVP jest okradana – grzmiał na konferencji. Kurski zapowiedział, że za kilkanaście tygodni telewizja publiczna pocznie korzystać…...

Czytać