blisko

Temat: Motoryzacja

Część kierowców nielegalnie wykorzystuje zabezpieczenie komisowe  Moto

  • Duży ruch w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej
  • Zmiany w egzaminach dzięki prawo jazdy. Jest propozycja ministerstwa
  • GDDKiA zrywa porozumienia z Włochami. Mieli tworzyć fragmenty A1 i S3
  • Surowe kary za zawracanie licznika. Prezydent podpisał ustawę
  • Z Trójmiasta do granicy z Czechami w 5 godzin. Jest umowa dzięki ostatni odcinek A1

Masz krótkoterminowe OC, choć nie handlujesz samochodami? Możesz mieć kłopoty. Urzędnicy zabierają pod lupę kilkaset tysięcy umów, a wszystko za pośrednictwem sprytny, choć nielegalny strategia oszczędzania na OC. Towar z programu "Raport" w TVN Turbo.

Teoretycznie ubezpieczenie komisowe, to wyjście dla handlarzy samochodów. Spośród uwagi na wysokie ceny OC, z tego rozwiązania zaczęli jednak korzystać również kierowcy z bogatą historią szkód ubezpieczeniowych.

- W momencie kiedy pojawiły się bardzo ostre podwyżki cen w ubezpieczeniu OC komunikacyjnym, część klientów, czy agentów wpadła na plan, że można wykorzystywać ubezpieczenia komisowe dla obniżenia składek - wskazuje Marcin Broda z "Miesięcznika Ubezpieczeniowego".

Pod lupą urzędników

Oryginalny bat na oszustów ubezpieczeniowych. Rusza pilotażowy program

Kierowców wykorzystujących nielegalny sposób na obniżenie składek zaczęło dynamicznie przybywać. Dlatego wykaz ubezpieczonych w ten sposób aut trafił pod lupę urzędników.

- Po przeanalizowaniu tychże wykazów, które zawierają kilkaset tysięcy takich umów urząd będzie mógł stwierdzić jaka jest skala potencjalnych nieprawidłowości i podjąć stosowne działania nadzorcze przewidziane przepisami prawa wobec zakładów ubezpieczeń a mianowicie mówi Jacek Barszczewski z Komisji Nadzoru Finansowego.

Przykre konsekwencje za karalne zawieranie umów mogą spotkać także kierowców i agentów ubezpieczeniowych. - Klient, który to składał podpis pod tego rodzaju polisą, poświadczał nieprawdę, natomiast najczęściej agent ubezpieczeniowy, który takie oświadczenie od konsumenta przyjmował doskonale wiedział, hdy jest to nieprawda, zatem możliwe, że on również popełniał przestępstwo - wskazuje Marcin Broda.

Za poświadczenie nieprawdy grozi kara do odwiedzenia pięciu lat pozbawienia wolności.

ceny paliw na stacjach sierpień 2016

Ceny paliw na stacjach sierpień 2016

W kolejnym tygodniu drugiej połowy wakacji ceny za tankowanie na stacjach paliw nie powinny wzrosnąć. Choć w drugiej połowie ubiegłego tygodnia cena baryłki ropy podrożała, nie powinno wówczas jednak zahamować…...

Czytać
ceny ropy naftowej. Wenezuela odrzucić straszy rynków  Surowce

Ceny ropy naftowej. Wenezuela odrzucić straszy rynków Surowce

Ropa w USA powiększa upadki cen ze środy, wówczas gdy straciła 0, 7 %. Teraz surowiec tanieje na temat dalsze 0, 5 procent. W Stanach Zjednoczonych powstają zapasy surowca, a ryzyko…...

Czytać