blisko

Temat: Motoryzacja

Część kierowców nielegalnie wykorzystuje zabezpieczenie komisowe  Moto

  • Duży ruch w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej
  • Zmiany w egzaminach dzięki prawo jazdy. Jest propozycja ministerstwa
  • GDDKiA zrywa porozumienia z Włochami. Mieli tworzyć fragmenty A1 i S3
  • Surowe kary za zawracanie licznika. Prezydent podpisał ustawę
  • Z Trójmiasta do granicy z Czechami w 5 godzin. Jest umowa dzięki ostatni odcinek A1

Masz krótkoterminowe OC, choć nie handlujesz samochodami? Możesz mieć kłopoty. Urzędnicy zabierają pod lupę kilkaset tysięcy umów, a wszystko za pośrednictwem sprytny, choć nielegalny strategia oszczędzania na OC. Towar z programu "Raport" w TVN Turbo.

Teoretycznie ubezpieczenie komisowe, to wyjście dla handlarzy samochodów. Spośród uwagi na wysokie ceny OC, z tego rozwiązania zaczęli jednak korzystać również kierowcy z bogatą historią szkód ubezpieczeniowych.

- W momencie kiedy pojawiły się bardzo ostre podwyżki cen w ubezpieczeniu OC komunikacyjnym, część klientów, czy agentów wpadła na plan, że można wykorzystywać ubezpieczenia komisowe dla obniżenia składek - wskazuje Marcin Broda z "Miesięcznika Ubezpieczeniowego".

Pod lupą urzędników

Oryginalny bat na oszustów ubezpieczeniowych. Rusza pilotażowy program

Kierowców wykorzystujących nielegalny sposób na obniżenie składek zaczęło dynamicznie przybywać. Dlatego wykaz ubezpieczonych w ten sposób aut trafił pod lupę urzędników.

- Po przeanalizowaniu tychże wykazów, które zawierają kilkaset tysięcy takich umów urząd będzie mógł stwierdzić jaka jest skala potencjalnych nieprawidłowości i podjąć stosowne działania nadzorcze przewidziane przepisami prawa wobec zakładów ubezpieczeń a mianowicie mówi Jacek Barszczewski z Komisji Nadzoru Finansowego.

Przykre konsekwencje za karalne zawieranie umów mogą spotkać także kierowców i agentów ubezpieczeniowych. - Klient, który to składał podpis pod tego rodzaju polisą, poświadczał nieprawdę, natomiast najczęściej agent ubezpieczeniowy, który takie oświadczenie od konsumenta przyjmował doskonale wiedział, hdy jest to nieprawda, zatem możliwe, że on również popełniał przestępstwo - wskazuje Marcin Broda.

Za poświadczenie nieprawdy grozi kara do odwiedzenia pięciu lat pozbawienia wolności.

brexit: Gina Miller chce głosowania parlamentu ws. artykułu 50  Ze świata

Brexit: Gina Miller chce głosowania parlamentu ws. artykułu 50 Ze świata

Gina Miller to kobieta, która stoi w awangardzie prawnej batalii przeciwko samej premier Wielkiej Brytanii - Theresie May. Zbyt cel stawia sobie powstrzymanie premier przed uruchomieniem wyjąwszy zgody całego brytyjskiego parlamentu artykułu…...

Czytać
bramy awaryjne na autostradach a mianowicie kto i kiedy może je otworzyć  Moto

Bramy awaryjne na autostradach a mianowicie kto i kiedy może je otworzyć Moto

Duży ruch w autosalonach. Ów marki wybierano najczęściej Zmiany w egzaminach na prawko. Jest propozycja ministerstwa GDDKiA zrywa umowy z Włochami. Mieli budować fragmenty A1 i S3 Surowe sankcje za cofanie…...

Czytać