blisko

Temat: Motoryzacja

Bramy awaryjne na autostradach a mianowicie kto i kiedy może je otworzyć  Moto

  • Duży ruch w autosalonach. Ów marki wybierano najczęściej
  • Zmiany w egzaminach na prawko. Jest propozycja ministerstwa
  • GDDKiA zrywa umowy z Włochami. Mieli budować fragmenty A1 i S3
  • Surowe sankcje za cofanie licznika. Prezydent podpisał ustawę
  • Z Trójmiasta do granicy z Państwem czeskim w pięć godzin. Wydaje się umowa na ostatni odcinek A1

Co tworzyć kiedy na autostradzie doszło do wypadku i przewóz jest całkowicie zablokowany? Cofanie do najbliższego zjazdu wówczas fatalny pomysł. Wydostanie się z autostrady mogą uprościć bramy awaryjne. Kto i kiedy ma je obowiązek otworzyć? O tym w materiale z programu "Raport" w TVN Turbo.

W wypadkach drogowych wszystka sekunda jest niezwykle zasadnicza. Pozostawiona przestrzeń między pojazdami, czyli tak zwany korytarz życia, ma ułatwić ratownikom dojazd do potrzebujących.

Coraz częściej z takiego korytarza korzystają też jednak inni kierowcy, którzy jadąc pod prąd próbują przeoczyć autostradę gdzie utknęli. Wykonują to niezgodnie z wzorami, za co grozi nie zaakceptować tylko mandat, ale i strata prawa jazdy.

Otwarcie bram awaryjnych

Niektórzy posiadacza auta twierdzą, że jazda u dołu prąd wcale nie byłaby konieczna, gdyby zablokowaną - na przykład z motywu wypadku - autostradę możemy byłoby opuścić bramą awaryjną. Takie bramy zgodnie z przepisami są jednak zamykane na kłódkę.

System pomoże kierowcom na wypadku. Sam wezwie pomocną dłoń

- Służby ratunkowe, tego rodzaju jak straż pożarna, lub policja, mają uzgodnione spośród nami całe działania ratunkowe i plany ratownicze. Mogą mieć dostęp do tych bram i są one w pierwszej kolejności dla służb ratunkowych, by mogły dojechać i ratować życie - tłumaczy Jan Krynicki, rzecznik prasowy GDDKiA.

Straż pożarna czy policja bramy otwiera, ale niezwykłego, nie dla innych kierowców. Teoretycznie po wjeździe na autostradę taką bramę zamykają, an inni kierowcy w zablokowanej autostradzie zostają w pewnym sensie uwięzieni. By ich wypuścić musi być spełniony szereg procedur.

- Ekipy, które są na miejscu wspólnie podejmują w jakimś porozumieniu decyzję o tymże, czy wypuszczenie przez tę bramę awaryjną ma treść, czyli czy jest celowe i czy będzie skuteczne, bo nie wszystkie miły prowadzące z tych bram poradzą sobie z przyjęciem nadmiernej ilości chociażby aut ciężarowych - wyjaśnia Radosław Kobryś z Komendy Głównej Policji.

Sposób dzięki zakorkowane autostrady

W praktyce wiele dróg znajdujących się za takimi bramami jest aczkolwiek w stanie sprawnie "rozkorkować" autostradę, ponieważ ich lokalizacja nie jest przypadkowa. - Bramy rozmieszczone są, adekwatnie z organizacją ruchu i zgodnie z planami ratowniczymi, w takich miejscach gdzie można wjechać na drogę szybkiego ruchu bądź zjechać i ominąć określony wydział - wskazuje Jan Krynicki.

W niektórych momentach służby zarządzające ruchem starają się takie bramy rozwierać jak najszybciej.

- Jest siarczysty mróz wtedy nie będziemy się głowić nad tym, czy odblokować, czy nie, bo przecież niektórzy jadą z niewielkimi dziećmi. My chcemy obsłużyć ten wypadek drogowy jak najszybciej, ale jeśli wystąpią okoliczności, które powiedzą nam o tym, że jest niebezpiecznie, coś się historia albo w tym korku nagle zachoruje, to wówczas będziemy robić wszystko żeby te niebezpieczeństwo zminimalizować a mianowicie tłumaczy Radosław Kobryś wraz z Komendy Głównej Policji.

blajer wyjaśnia, czy warto zawiesić raty kredytu hipotecznego  Informacje

Blajer wyjaśnia, czy warto zawiesić raty kredytu hipotecznego Informacje

"Biznes dla Ludzi". Odwołany lot - jakie mamy uprawnienia? "Biznes dla Ludzi". Nowe otwarcie dla Modlina "Biznes dla Ludzi". Modyfikacje w związku z RODO "Biznes dla Ludzi". W gry…...

Czytać
big data zbiory danych rozwój gospodarczy

Big data zbiory danych rozwój gospodarczy

Tort jest ogromny. Każdy życzyłby urwać dla siebie jakim sposobem największy kawałek. Tort będzie coraz większy. Składnikami, z których został zrobiony, istnieją dane, także te na temat ludzi, którzy często…...

Czytać