Najbezpieczniejsze i najlepsze fundusze indeksowe, w które można zainwestować w 2020 r

17 lutego 2021
Category: Ważne Jest

Nie wszystkie fundusze indeksowe są zdywersyfikowane do tego stopnia, że ​​można je uznać za najlepsze. Inne fundusze indeksowe mogą nie być najlepszą opcją dla inwestycji długoterminowych. Pamiętaj, że bycie funduszem indeksowym nie oznacza automatycznie „dobrej inwestycji.

Ponieważ istnieje szeroki wybór funduszy, inwestorzy muszą kultywować wiedzę finansową. Muszą wiedzieć, które fundusze najlepiej zaspokajają ich wyjątkowe potrzeby. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy rozpoczynamy rok 2020, prawdopodobnie burzliwy rok dla rynku.

Co to jest fundusz indeksowy?

Fundusz indeksowy to forma funduszu wspólnego inwestowania. W przypadku funduszy indeksowych udziały są opracowywane w celu śledzenia lub dopasowywania określonych indeksów rynkowych. Główną zaletą indeksowania funduszy jest to, że są one opcją zarządzania pieniędzmi z ręki. Zdywersyfikowany, kompletny portfel z imponującymi zwrotami z dywidend można zbudować przy użyciu głównie funduszy indeksowych.

Dlaczego tak się dzieje? Fundusze indeksowe nie są funduszami hedgingowymi, ponieważ nie są tworzone, aby próbować pokonać rynek. Nie są również zmuszane do prób uzyskania wyższych zwrotów w porównaniu do średnich rynkowych.

Zamiast tego fundusze indeksowe próbują stać się rynkiem. Polega to na zakupie akcji wszystkich firm obecnych w określonym indeksie. Dzięki temu fundusz może odzwierciedlać ogólne wyniki indeksu.

Fundusze indeksowe znakomicie pomagają w równoważeniu i ograniczaniu ryzyka w portfelach. Wahania na rynkach wydają się być znacznie mniej zmienne w przypadku portfela, który składa się głównie z funduszy indeksowych, w porównaniu z portfelami składającymi się z pojedynczych akcji.

Jakie są zalety funduszy indeksowych?Trzy z najbardziej oczywistych korzyści płynących z inwestowania w fundusze indeksowe to niższe koszty, bardziej solidne zwroty i szersza dywersyfikacja.

Niższe kosztyWskaźniki kosztów to roczne opłaty pobierane przez wszystkie fundusze od interesariuszy. Zwykle są to określony procent wszystkich zainwestowanych aktywów. Fundusze inwestycyjne, które są aktywnie zarządzane, będą miały wysokie wskaźniki kosztów (około 1-2 procent), ponieważ zarządzający portfelami wybierają inwestycje oraz dokonują zakupów i sprzedaży.

Z drugiej strony fundusze indeksowe są zarządzane pasywnie. Zarządzający portfelami odgrywają minimalną rolę w zarządzaniu. Typowe wskaźniki kosztów funduszy indeksowych wynoszą od 0,03% do 0,1%.

Bardziej solidne zwrotyNawet najlepiej poinformowany, inteligentny zespół zarządzający portfelem rzadko tworzy aktywnie zarządzane fundusze, które na dłuższą metę pokonują fundusze indeksowe.

 • W 2018 roku 64,5 procent funduszy o dużej kapitalizacji nie pobiło S&P 500
 • Przez dziesięć lat było to 85,1 procW ciągu 15 lat mniej niż 10 procent funduszy przebiło indeks S&P 500Fundusze indeksowe mają zazwyczaj niskie koszty i wysokie zwroty. To sprawia, że ​​są doskonałymi wartościami dla inwestorów, którzy chcą utrzymać wysokie zyski i niskie koszty. A

  Szersza dywersyfikacjaJedną z najbardziej oczywistych zalet funduszy indeksowych jest natychmiastowa dywersyfikacja portfela funduszy. Minimalizuje to szanse, że z czasem skończysz na czerwono.

  Mocnym przykładem jest fundusz indeksowy, który śledzi cały indeks S&P 500. Ma 500 różnych inwestycji. Wyniki tych inwestycji są zróżnicowane i wahają się w górę iw dół w czasie. Jednak gdy twoje fundusze są zdywersyfikowane w setkach dostępów, przypływy i odpływy są znacznie mniejsze.

  Główni gracze w grze dotyczącej funduszy indeksowych

  W grze o fundusze indeksowe jest dwóch czołowych graczy: Vanguard i Fidelity. W rzeczywistości 19 z 25 największych funduszy indeksowych pochodzi od jednego z tych dwóch dostawców na Market Watch.

  Połączone firmy Vanguard i Fidelity mają ponad 8 bilionów dolarów AUM (aktywa pod zarządzaniem). Patrząc z perspektywy, 8 bilionów dolarów to więcej niż produkt krajowy brutto Japonii i Niemiec łącznie. Poniżej znajduje się lista jednych z najsolidniejszych funduszy zarówno w Vanguard, jak i Fidelity. Kilka z nich znajduje się na naszej poniższej liście najlepszych funduszy na najlepsze fundusze indeksowe w 2020 roku.

  Najlepsze fundusze indeksowe Vanguard
 • Inwestor Vanguard Dividend Growth (VDIGX)
 • ETF z uznaniem dywidendy Vanguard (VIG)Inwestor krótkoterminowy Vanguard o ratingu inwestycyjnym (VFSTX)Inwestor Vanguard z ograniczonym terminem zwolnienia z podatku (VMLTX)Inwestor Vanguard Health Care (VGHCX)Inwestor Vanguard Wellington (VWELX)Fundusze Best Fidelity Index
 • Indeks Fidelity ZERO Large Cap (FNILX)
 • Rozszerzony indeks rynkowy Fidelity ZERO (FZIPX)Międzynarodowy indeks Fidelity ZERO (FZILX)Strategiczne dywidendy i dochody Fidelity (FSDIX)Portfolio produktów biotechnologicznych Fidelity Select (FBIOX)Wzmocniony indeks Fidelity Mid Cap (FMEIX)Najlepsze fundusze indeksowe na 2020 rok

  Ostatnio na rynku pojawiło się wiele funduszy indeksowych i funduszy typu ETF. Jednak ważne jest, aby nie dać się zwieść, że są to bezpieczne inwestycje długoterminowe.

  Większość tych funduszy jest skoncentrowana na węższych sektorach branż. Obejmuje to MLP, media internetowe i biotechnologię. Ta wąska koncentracja zapewnia stabilne potencjalne zwroty w krótkim okresie. Jednak są one również podatne na ogromne spadki, jeśli ich branża ucierpi. Mają również tendencję do doświadczania znacznie wyższych wskaźników kosztów w porównaniu z szerszymi funduszami.

  Najlepsze fundusze indeksowe w 2020 r. Będą zróżnicowane i niedrogie w utrzymaniu. Poniżej znajdują się nasze zalecenia.

  Fundusze indeksowe oparte na S&P 500Fundusze indeksowe S&P 500 są najbliższe standardowi złota w Stanach Zjednoczonych. Zawiera 500 akcji reprezentujących największe spółki w kraju pod względem kapitalizacji rynkowej. Fundusze te są znakomitym wskaźnikiem ogólnej wydajności rynku. FUSEX, VFIAX i SWPPX to trzy najsilniejsze fundusze indeksowe skoncentrowane na S&P 500.

  • FUSEX (Fidelity Spartan 500 Index Fund): Jak wspomniano powyżej, Vanguard i Fidelity to najlepsze istniejące platformy do zarządzania funduszami. FUSEX to konkurencyjna alternatywa dla poniższej opcji Vanguard. Ta konkurencja prowadzi do niższych wydatków.FUSEX i VFIAX mają w sobie te same zapasy. Jednak FUSEX ma wskaźnik wydatków na poziomie 0,015 procent i nie ma minimalnych wymagań inwestycyjnych.

   • VFIAX (Vanguard 500 Index Fund, Admiral Shares): VFIAX to kolejny poziom VFINX, pierwszego funduszu indeksowego, jaki kiedykolwiek został udostępniony publicznie. Ten fundusz został wprowadzony na rynek przez Jacka Bogle. Chciał zapewnić społeczeństwu dostęp do strategii inwestycyjnych o niskim ryzyku i niskich kosztach.Dzięki zakupowi tanich funduszy inwestycyjnych inwestorzy mogą osiągnąć rozsądne zyski przy minimalnych kosztach. VFIAX ma współczynnik wydatków 0,04% i minimalną inwestycję 3000 USD.

    • SWPPX (fundusz indeksowy Charles Schwab S&P 500): Przez długi czas Charles Schwab koncentrował się na dostarczaniu swoim klientom czegoś więcej niż tylko standardowych usług maklerskich z rabatem. Ta opcja jest mocnym środkiem między opcjami Fidelity i Vanguard powyżej. SWPPX ma wskaźnik wydatków na poziomie 0,02 procent i nie wymaga minimalnej inwestycji.Całkowite fundusze z indeksami rynkowymiCzasami pięćset dużych akcji o kapitalizacji rynkowej nie jest wystarczającą różnorodnością dla niektórych inwestorów. W takich przypadkach pojawienie się funduszy giełdowych ogółem spowodowało, że dostępna jest szersza gama akcji.

     Ogółem fundusze indeksów rynkowych inwestują w ogromną liczbę akcji. Obejmuje to dobrą mieszankę opcji o małej, średniej i dużej kapitalizacji. Na rok 2020 najlepsze całkowite fundusze indeksów rynkowych zapewniają firmy Schwab i Vanguard.

     • VTSAX (Vanguard Total Stock Market Fund): Jest to największy istniejący fundusz wzajemny. Ten poziom został osiągnięty nie bez powodu. Był to pierwszy całkowity fundusz giełdowy i wprowadził koncepcję wyjątkowo niskich wskaźników kosztów dla opcji maklerskich.Jest to idealny fundusz indeksowy dla jeszcze szerszego zakresu możliwości. VTSAX ma współczynnik wydatków 0,04 procent i minimalną inwestycję 3000 USD.

      • SWTSX (Schwab Total Stock Market Fund): SWTSX, fundusz giełdowy Charlesa Schwaba, ma jeszcze niższy wskaźnik wydatków niż opcja Vanguard. To znakomity fundusz indeksowy o wysokich dochodach, skoncentrowany na całym rynku. W przeciwieństwie do Vanguard, opcja Schwab nie ma minimalnego wpisowego, idealna dla początkujących lub inwestorów z ograniczonym budżetem. Wskaźnik wydatków SWTSX wynosi 0,03 procent.Agresywne fundusze indeksoweJeśli jesteś inwestorem długoterminowym, prawdopodobnie nie będziesz się zbytnio przejmować sporadycznymi wahaniami rynku. W krótkich okresach saldo twojego portfela będzie rosło i spadało, ale zazwyczaj z czasem rośnie.

       Jeśli jednak chcesz zarobić dobre pieniądze w krótkim okresie i chcesz zaryzykować, agresywne fundusze indeksowe mogą być idealną opcją. Są to zazwyczaj opcje na fundusze indeksowe o wysokim dochodzie i wysokim ryzyku. Najlepsze agresywne fundusze indeksowe to VIGAX, FNCMX i VIMAX.

       • VIGAX (Vanguard Growth Index Fund): Fundusz indeksowy Vanguard koncentruje się na akcjach o dużej kapitalizacji i dużym potencjale wzrostu. To sprawia, że ​​są nieco ryzykowne w porównaniu z innymi opcjami na fundusze indeksowe. Jednak z czasem mogą one być znacznie bardziej opłacalne w porównaniu z funduszami S&P 500. VIGAX ma współczynnik wydatków 0,05 procent i minimalną inwestycję 3000 USD.
       • FNCMX (Fidelity NASDAQ Composite Index): złożony fundusz Fidelity NASDAQ to głównie opcje o dużej kapitalizacji, skoncentrowane na technologii i zdrowiu. Akcje te mają zwykle duży potencjał wzrostu w czasie i są jednymi z najlepszych funduszy indeksowych na 2020 r. Jednak wiąże się to z pewnym dodatkowym ryzykiem. FNCMX ma wysoki wskaźnik kosztów wynoszący 0,29 procent, ale ma mniejszą minimalną inwestycję w wysokości 2500 USD.VIMAX (fundusz Vanguard Mid-Cap Index Fund): Podczas gdy ryzykowne fundusze akcji o dużej kapitalizacji są fantastyczne, na kolejnym poziomie znajdują się akcje o średniej kapitalizacji. Są jedną z najlepszych opcji na pokonanie S&P 500.Historycznie rzecz biorąc, spółki o średniej kapitalizacji będą wykazywać wyższą stopę zwrotu. Jednak wiążą się one również z większym ryzykiem. VIMAX ma wskaźnik wydatków na poziomie 0,05% i minimalną inwestycję 3000 USD.

        Fundusze indeksowe skoncentrowane na obligacjachFundusze indeksowe skoncentrowane na obligacjach to doskonała opcja dla zwykłych inwestorów. Wiele osób, które mają zróżnicowane portfele funduszy inwestycyjnych i indeksowych, korzysta z tych opcji. Są doskonałym sposobem na wykorzystanie dużych obszarów rynku obligacji.

        Większość funduszy skupionych na obligacjach to opcje rynku obligacji, fundusze ETF oparte na indeksach lub fundusze wspólnego inwestowania. Inwestują w Aggregate Bond Index Barclay, obejmujący znaczny sektor rynku obligacji. Dwie najlepsze opcje to FTBFX i VBMFX.

        • FTBFX (Fidelity Total Bond Index): Fundusz ten charakteryzuje się imponującą elastycznością, dobrą równowagą ryzyka i zysku. Może zawierać wiele obligacji o wysokiej rentowności, zapewniając możliwość uzyskania wysokich długoterminowych zwrotów w porównaniu z opcją Vanguard poniżej. FTBFX ma bardzo wysoki wskaźnik wydatków na poziomie 0,45 procent i minimalną inwestycję w wysokości 2500 USD.
        • VBMFX (Vanguard Total Bond Market Index): Ten fundusz indeksowy jest obecnie największym funduszem skupiającym się na obligacjach. Jest ulubionym miejscem dla inwestorów indywidualnych i doradców płatnych. Kupno VBFMX daje posiadaczom cały rynek obligacji w USA. VBMFX ma nieco niższy wskaźnik wydatków na poziomie 0,15 procent i minimalną inwestycję 3000 USD.Fundusze indeksowe generują dochód pasywny

         Inwestowanie w fundusze indeksowe jest jedną z najskuteczniejszych metod generowania dochodu pasywnego. Są prawdziwym ustawieniem i zapomnieniem okazji inwestycyjnej, dostępnej dla wszystkich, którzy chcą to zrobić. Najbardziej solidne opcje funduszy indeksowych w 2020 r. To te, które koncentrują się na niskich wskaźnikach kosztów, dużej dywersyfikacji i zdolności do utrzymywania wzrostu w burzliwych czasach.

         Dostawcy inwestycji w zarządzanie portfelem, tacy jak Vanguard, Fidelity i Schwab, zarządzają bilionami dolarów. Dzięki tym dostawcom jesteś w dobrych rękach ze światem funduszy indeksowych.

         Szukasz więcej porad i wskazówek dotyczących finansów i inwestycji? Sprawdź nasz newsletter!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy