blisko

Temat: Mieszkanie plus

Ekspert o Radzie Mieszkalnictwa - skład powinien zostać poszerzony  Nieruchomości

  • "Sto tyś adresów dla Mieszkań plus". Rządowy program ma przyspieszyć
  • Kolejne lokale z Mieszkania plus wkrótce zostaną oddane do użytku. Kolejka chętnych
  • Przegląd prasy: Mieszkanie plus w ruinie. Raport w biurku premiera
  • Mieszkanie plus: powstaje blisko 10 tysięcy mieszkań
  • Ta ustawa dzierży wzmocnić Mieszkanie plus. "To eksperyment. Trudno przewidzieć, jak się zakończy"

Powstanie Rady Mieszkalnictwa jest nadzwyczaj ważne dla całego środowiska deweloperskiego, które deklaruje gotowość do współpracy na rzecz realizacji zadań - rzekł w rozmowie z Polską Agencją Prasową prezes Grupy Inwest Piotr Hofman. Przy Radzie zabrakło jednak stanowiska dla przedstawiciela deweloperów jak i również innych organizacji branżowych. Zdaniem eksperta należy to zmienić.

"Środowiska deweloperskie mają nadzieję, że Rada będzie współpracowała z deweloperami, chociaż w jej składzie nie zaakceptować znalazł się przedstawiciel najważniejszej organizacji skupiającej deweloperów innymi słowy Polskiego Związku Firm Deweloperskich" - powiedział Piotr Hofman.

Nie ma także w Radzie przedstawicieli metrów. in. Stowarzyszenia Architektów Rodzimych, ani żadnych innych organizacji branżowych.

Premier wybierał sześciu ministrów i profesjonalistów. Pokierują "ofensywą" mieszkaniową

Rada Mieszkalnictwa

Rada Mieszkalnictwa powstała z inicjatywy Mateusza Morawieckiego i ma uzgodnić działania służące realizacji strategii mieszkaniowej, w poniższym przede każdemu programem Mieszkanie plus.

W skład powołanej 29 stycznia br. Rady - obok premiera Mateusza Morawieckiego, który został jej przewodniczącym - weszli minister lokaty i rozwoju Jerzy Kwieciński, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, minister finansów Teresa Czerwińska, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, minister środowiska Henryk Kowalczyk i minister rolnictwa i progresu wsi Krzysztof Jurgiel.

Członkami Rady Mieszkalnictwa pozostali także: prezes Rządowego Środek Legislacji Jolanta Rusiniak i prezes BGK Nieruchomości Mirosław Barszcz. Barszcz został koordynatorem pracy Rady Mieszkalnictwa.

Rada bez praktyków

Prezes Grupy Inwest uważa, że skład Rady powinien stanowić poszerzony o praktyków, to znaczy przedstawicieli deweloperów, architektów, otoczenia producentów materiałów budowlanych jak i również wykonawców.

"Tylko ten skład może rzeczywiście oddziaływać na wszystkich uczestników rynku budownictwa mieszkaniowego i owocnie realizować cel, jakim wydaje się być nowoczesne technologicznie, dostępne cenowo i szybko wybudowanie mieszkań w ramach programu Apartament plus" - powiedział Hofman.

Zdaniem Hofmana branża budowlana mieszkaniowe ma strategiczny teren gospodarki, tj. energetyka, łączność czy przemysł zbrojeniowy.

deflacja niszczy Europę

Deflacja niszczy Europę

W maju w strefie euro nadal utrzymywała się deflacja - czytamy po najnowszych danych opublikowanych za pośrednictwem Eurostat. Ostatni odczyt wskazuje, że w zeszłym miesiącu ceny konsumenckie w strefie…...

Czytać
deutsche Bank zostanie sprzedany - co się stanie z klientami DB?

Deutsche Bank zostanie sprzedany - co się stanie z klientami DB?

W ubiegłym tygodniu pojawiły się doniesienia, że Deutsche Bank chce się wycofać z Polski. Agencja Reutera twierdzi, że bank sprzeda hipoteki zaciągnięte w złotych oraz pożyczki firmowe jak i również konsumenckie…...

Czytać