Odkryj, czym jest odwrócony kredyt hipoteczny z ARLO ™

17 lutego 2021
Category: Każdego Miesiąca

Wartość Twojego domu

Twoja analiza ARLO Co to jest odwrócony kredyt hipoteczny?

Odwrotna hipoteka to pożyczka dla właścicieli domów w wieku 62 lat i starszych, która nie wymaga miesięcznych spłat kredytu hipotecznego. Pożyczka jest spłacana w momencie śmierci pożyczkobiorcy, opuszczenia domu na stałe lub sprzedaży. Dostępne środki są rozdzielane w formie ryczałtu, linii kredytowej lub ustrukturyzowanych płatności miesięcznych.

Co to jest
 • Pożyczka pod zastaw kapitału własnego domu
 • Nie są wymagane miesięczne spłaty kredytu hipotecznegoZaprojektowany, aby zaspokoić potrzeby emerytów o stałych dochodachWolna od podatku gotówka za praktycznie wszystkoCo to NIE jest
  • Sprzedawanie domu bankowi
  • Zrzeczenie się tytułu lub praw własnościOdpowiedni dla każdegoNajpopularniejszym rodzajem odwróconego kredytu hipotecznego jest Home Equity Conversion Mortgage lub HECM , program utworzony przez Federal Housing Administration w 1988 roku .

   Podczas gdy tradycyjna pożyczka wymaga zaplanowanych miesięcznych spłat, odwrócone kredyty hipoteczne nie są spłacane, dopóki pożyczka nie osiągnie terminu wymagalności.

   Bank nie jest właścicielem Twojego domu, TY nim jesteś.

   Dzięki odwróconej hipotece nadal jesteś właścicielem domu.

   Jak w przypadku każdego kredytu hipotecznego, co miesiąc otrzymasz zestawienie wszystkich opłat z tytułu odsetek i salda.

   Będziesz nadal płacić podatki od nieruchomości i ubezpieczenie domu.

   Jedyną różnicą będzie brak kuponu na zwrot miesięcznej płatności. Czemu? Ponieważ żadna płatność nie jest konieczna.

   W każdej chwili możesz spłacić odsetki w całości lub w części bez ponoszenia kary.

   Siedzisz na miejscu kierowcy.

   Możesz zdecydować się na dobrowolną spłatę odsetek od kredytu hipotecznego w części lub w całości bez ponoszenia kary.

   Odsetki można również odliczyć tak samo, jak w przypadku tradycyjnej pożyczki mieszkaniowej (skonsultuj się z doradcą podatkowym), aw dowolnym momencie możesz spłacić pożyczkę gotówką, refinansując ją innym refinansowaniem lub sprzedając dom.

   Kwalifikacje

   Dzięki Financial Assessment HUD zaczął gwarantować kredyt pożyczkobiorcy i jego dochody, aby przekonać się, że pożyczkobiorcy mają chęć i możliwość płacenia podatków i ubezpieczenia.

   HUD wymaga, aby pożyczkobiorcy mieli do dyspozycji niewielki dochód rezydualny po uwzględnieniu wszystkich opłat za nieruchomości.

   Dochód rezydualny to kwota, którą musisz pozostawić każdego miesiąca po spłaceniu długów i opłat za nieruchomości.

   Wymagane doradztwo HUD

   Federal Housing Administration chce, abyś w pełni rozumiał odwrotny kredyt hipoteczny i wymaga, aby wszyscy kandydaci otrzymali niezależną poradę zewnętrzną przez telefon lub osobiście.

   Po otrzymaniu porady otrzymasz certyfikat ukończenia, który zostanie następnie podpisany i dostarczony wybranemu pożyczkodawcy.

   Ważne pytania i uwagi

   Ile możesz dostać?

   Maksymalna kwota pożyczki, do której możesz się kwalifikować, zależy od wieku najmłodszego właściciela domu aktualnych stóp procentowych i wartości domu.

   Kwota, jaką możesz pożyczyć, wynosi zazwyczaj 50% wartości domu.

   Jeśli wartość Twojego domu wynosi 765 650 USD lub mniej, ubezpieczony federalnie HECM prawdopodobnie spełni Twoje potrzeby.

   Jeśli wartość Twojego domu przekroczy krajowy limit kredytowy w 2020 r. Wynoszący 765 650 USD , na ogół otrzymasz większy zasiłek / wypłatę z naszych nowych Jumbo Reverse Mortgages .

   Czy odwrócony kredyt hipoteczny jest dla Ciebie odpowiedni?

   Każdy, kto ma pragnienia lub potrzeby, których nie można zaspokoić przy obecnym poziomie dochodów, powinien rozważyć odwróconą hipotekę.

   Jest to doskonałe narzędzie, które pomoże Ci pozostać w domu, który kochasz lub po prostu przedłużyć lata emerytalne.

   Dla kogo to NIE jest?

   Ponieważ istnieją pewne koszty zamknięcia związane z odwróconą hipoteką, pożyczki te nie są zalecane dla osób, które planują przeprowadzić się w ciągu kilku lat – na przykład osób, które mogą wymagać natychmiastowej opieki w domu opieki lub placówce szpitalnej.

   Czy mogę spłacić pożyczkę bez kary?

   Tak! Możesz spłacić pożyczkę w dowolnym momencie bez żadnych kar.

   O ile nie spłacisz dobrowolnie kredytu hipotecznego, pożyczka nie przysługuje do momentu, gdy ostatni żyjący małżonek przestanie zajmować nieruchomość jako główne miejsce zamieszkania.

   Twoi spadkobiercy będą mieli do 12 miesięcy na sfinalizowanie transakcji sprzedaży lub refinansowanie transakcji, aby spłacić saldo pożyczki.

   Jeśli twoi spadkobiercy zdecydują się nie działać, pożyczkodawca odwróconej hipoteki nie będzie miał innego wyjścia, jak tylko przejąć dom.

   A co z podatkami dochodowymi?

   Czy wpłynie to na ubezpieczenie społeczne lub Medicare?

   Odwrócone kredyty hipoteczne nie wpływają na świadczenia publiczne, takie jak Ubezpieczenie Społeczne i Medicare. Jednak dochody mogą wpłynąć na kwalifikowalność osób, które otrzymują pomoc państwową lub lokalną „opartą na potrzebach.

   Nie jest to specyficzne dla odwróconej hipoteki, ponieważ wszelkie nadwyżki środków mogą zmienić kwalifikacje w tego typu programach.

   Jakie masz kwalifikacje?

   W 2014 r. FHA wprowadziła „Ocena finansowa do programu odwróconej hipoteki, która wymaga od kredytodawców sprawdzenia zdolności kredytobiorcy do spłaty bieżących zobowiązań, takich jak podatki od nieruchomości i ubezpieczenie domu.

   Jeśli w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie miałeś żadnych opóźnień w spłacie opłat za nieruchomości lub innych kredytów konsumenckich i spełniasz pozostały dochód FHA, nie powinieneś mieć problemu z zakwalifikowaniem się do odwróconej hipoteki.

   Podsumowanie:
   • Odwrotna hipoteka to pożyczka pod zastaw domu, która nie wymaga miesięcznych spłat kredytu hipotecznego.
   • Aby się zakwalifikować, potrzebujesz około 50% kapitału własnego w swoim domu. Wszelkie pozostałe udziały należą do Twoich spadkobierców Jeśli dom stoi do góry nogami, nie ma ucieczki do rodziny. Jak możesz zacząć?

    Jak w przypadku każdego kredytu hipotecznego, warto się rozejrzeć. Porównaj oferty banków i pożyczkodawców pozabankowych i nie daj się zwieść tym typowym ofertom sprzedaży:

    „Wszystkie są takie same lub „Obsługujemy własne pożyczki.

    Jeszcze kilka artykułów, które naszym zdaniem mogą okazać się pomocne:

    W bloku jest nowy odwrócony kredyt hipoteczny. Poznaj ARLO Lub porozmawiaj z naszymi ekspertami! Bezpłatny numer 800-565-1722

    Najlepszy w Ameryce pożyczkodawca zwrotny Cellebrating 15 lat doskonałości.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy