blisko

Ferie na ostatnią chwilę mogą pociągać koszty krocie

  • Dom
  • Pieniadze
  • Ferie na ostatnią chwilę mogą pociągać koszty krocie
Ferie na ostatnią chwilę mogą kosztować krocie  Pieniądze

Czekanie na minioną chwilę z rezerwacją miejsc noclegowych na ferie zimowe być może nas słono kosztować. Najdrożej jest w górskich kurortach, gdzie trudno o nieskrępowany pokój, a najtaniej nad morzem i na Mazurach - wynika z szacunków firmy Open Finance.

Czteroosobowa rodzina na najem pokoju hotelowego na 8 nocy w Zakopanem, musiałaby przeznaczyć nawet 4 tysiące złotych. W stolicy Tatr przeciętna stawka za mieszkanie, szukany na ostatnią chwilę, wynosiła ponad 500 złotych. To średnia cena obowiązująca 26 stycznia i dotycząca okresu od 27 stycznia do 4 lutego.

Tłumy w górach

- Tak wysoka cena to wynik niemal pełnego obłożenia pokoi w hotelach jak i również pensjonatach w Zakopanem (99 proc. ) - tłumaczy analityk Open Finance Bartosz Turek. Oznacza to, że na turystów czekał tylko jeden wolny pokój na sto dostępnych.

Niewiele lepsza sytuacja miała obszar w Bukowinie Tatrzańskiej. Na chwilę przed rozpoczęciem bytu do wyboru były więcej niż jeden pokoje na sto osiągalnych, a przeciętna stawka za nocleg przekraczała 440 złotych.

Podobna sytuacja znalazła miejsce w Wiśle, w którym miejscu co prawda wybór apartamentów był trochę większy (obłożenie na poziomie 93 proc. ), ale za dobę także trzeba było wynagradzać przeciętnie 450 złotych.

O wolny pokój wyłącznie trochę łatwiej było przy Karpaczu i Świeradowie–Zdroju. Tam obłożenie w badanym czasie nie przekraczało 90 proc., a za nocleg należy było zapłacić średnio 310-320 złotych.

Najpiękniejsze obszaru na starym kontynencie według Japończyków. Dzięki liście jedna wioska z Lokalny

Może morze?

Tak głęboko do portfela nie musieli sięgać ci, którzy zdecydowali się na pobyt nad morzem lub na Mazurach. W tamtym miejscu tłumów nie istnieje, więc zbytnio nocleg trzeba zapłacić skromniej niż w szczycie sezonu.

W Sopocie, w którym miejscu obłożenie wyniosło 79 proc., pokój dla czteroosobowej dzinki to koszt 356 złotych za noc. Znacznie taniej jest w Międzyzdrojach (271 złotych), Władysławowie (258 złotych) Kołobrzegu (223 złotych), lub Świnoujściu (201 złotych). Wraz z kolei nocleg w Mrągowie na Mazurach kosztował przeciętnie 311 złotych.

Cztery terminy

Przypominamy, że pierwsi - od 13 w celu 28 stycznia - wypoczywali uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Od 20 stycznia w celu 4 lutego ferie posiadają uczniowie z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Od 27 stycznia do jedenaście lutego przerwę w nauce mają uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Na koniec a mianowicie od 10 do 25 lutego - odpoczywać są uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego.

emplocity - startup ulepszający proces rekrutacji HR

Emplocity - startup ulepszający proces rekrutacji HR

Choć automatyzacja i technologia zmieniły wiele dziedzin życia, rekrutacja nowych pracowników ciągle odbywa się po staremu, odnośnie do formę. Innowacje w tym zakresie kończą się na tym, że oferty pracy przeniesiono…...

Czytać
emerytura bez podatków. Pomysł PSL skierowany do komisji

Emerytura bez podatków. Pomysł PSL skierowany do komisji

"Emerytura bez podatków", czyli pomysł PSL w wsparcie osób starszych, został po pierwszym czytaniu odesłany z Sejmu do zadań w komisji. Ludowcy potrzebują zlikwidowania pobierania wszelkich świadczeń od emerytów i rencistów.…...

Czytać