blisko

Ferie na ostatnią chwilę mogą pociągać koszty krocie

  • Dom
  • Pieniadze
  • Ferie na ostatnią chwilę mogą pociągać koszty krocie
Ferie na ostatnią chwilę mogą kosztować krocie  Pieniądze

Czekanie na minioną chwilę z rezerwacją miejsc noclegowych na ferie zimowe być może nas słono kosztować. Najdrożej jest w górskich kurortach, gdzie trudno o nieskrępowany pokój, a najtaniej nad morzem i na Mazurach - wynika z szacunków firmy Open Finance.

Czteroosobowa rodzina na najem pokoju hotelowego na 8 nocy w Zakopanem, musiałaby przeznaczyć nawet 4 tysiące złotych. W stolicy Tatr przeciętna stawka za mieszkanie, szukany na ostatnią chwilę, wynosiła ponad 500 złotych. To średnia cena obowiązująca 26 stycznia i dotycząca okresu od 27 stycznia do 4 lutego.

Tłumy w górach

- Tak wysoka cena to wynik niemal pełnego obłożenia pokoi w hotelach jak i również pensjonatach w Zakopanem (99 proc. ) - tłumaczy analityk Open Finance Bartosz Turek. Oznacza to, że na turystów czekał tylko jeden wolny pokój na sto dostępnych.

Niewiele lepsza sytuacja miała obszar w Bukowinie Tatrzańskiej. Na chwilę przed rozpoczęciem bytu do wyboru były więcej niż jeden pokoje na sto osiągalnych, a przeciętna stawka za nocleg przekraczała 440 złotych.

Podobna sytuacja znalazła miejsce w Wiśle, w którym miejscu co prawda wybór apartamentów był trochę większy (obłożenie na poziomie 93 proc. ), ale za dobę także trzeba było wynagradzać przeciętnie 450 złotych.

O wolny pokój wyłącznie trochę łatwiej było przy Karpaczu i Świeradowie–Zdroju. Tam obłożenie w badanym czasie nie przekraczało 90 proc., a za nocleg należy było zapłacić średnio 310-320 złotych.

Najpiękniejsze obszaru na starym kontynencie według Japończyków. Dzięki liście jedna wioska z Lokalny

Może morze?

Tak głęboko do portfela nie musieli sięgać ci, którzy zdecydowali się na pobyt nad morzem lub na Mazurach. W tamtym miejscu tłumów nie istnieje, więc zbytnio nocleg trzeba zapłacić skromniej niż w szczycie sezonu.

W Sopocie, w którym miejscu obłożenie wyniosło 79 proc., pokój dla czteroosobowej dzinki to koszt 356 złotych za noc. Znacznie taniej jest w Międzyzdrojach (271 złotych), Władysławowie (258 złotych) Kołobrzegu (223 złotych), lub Świnoujściu (201 złotych). Wraz z kolei nocleg w Mrągowie na Mazurach kosztował przeciętnie 311 złotych.

Cztery terminy

Przypominamy, że pierwsi - od 13 w celu 28 stycznia - wypoczywali uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Od 20 stycznia w celu 4 lutego ferie posiadają uczniowie z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Od 27 stycznia do jedenaście lutego przerwę w nauce mają uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Na koniec a mianowicie od 10 do 25 lutego - odpoczywać są uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego.

cOP 20 w Limie. Nadzwyczajnie gorący 2014 rok  Ze świata

COP 20 w Limie. Nadzwyczajnie gorący 2014 rok Ze świata

PKN Orlen analizuje udział w trakcie budowy elektrowni jądrowej Ogromny rozwój zainteresowania taryfą antysmogową. Przedsiębiorstwa stawiają na ekologię Miała pomóc, a zdemoluje branżę. Sprawdź, co zmienia świeża ustawa o "zielonej…...

Czytać
co z klimatem? Emisja CO2 w USA rośnie  Informacje

Co z klimatem? Emisja CO2 w USA rośnie Informacje

Szyszko: Polska potrzebuje uwzględnienia pochłaniania CO2 poprzez lasy W Paryżu wojują o lepszy klimat. "To brudna gra interesów" Polska walczy o zmiany przy handlu emisjami. Głównie wraz z przemysłu Transport…...

Czytać