blisko

Hillary Clinton o krok od momentu powrotu do Białego Domu

  • Dom
  • Polityka
  • Hillary Clinton o krok od momentu powrotu do Białego Domu
Hillary Clinton - kandydatka demokratów na prezydenta USA

Hillary Clinton ma nominację demokratów do startu w wyborach prezydenckich w AMERYCE. Na konwencji w Filadelfii przerwano odczytywanie wyników prawyborów w poszczególnych stanach jak i również wybrano ją przez aklamację.

Był to postulat senatora Bernie'go Sandersa, jej głównego rywala z prawyborów wewnątrzpartyjnych. Podobny gest przy 2008 roku wykonała Clinton wobec jej ówczesnego rywala - Baracka Obamy.

- To historyczny chwileczkę. Po raz pierwszy nominację głównej partii w Ameryce otrzymała kobieta. Pamiętam, jak na przykład moja babka jako kobieta w ogóle nie mogła chociażby głosować. Jestem wzruszona a mianowicie mówiła Cheryl Abshire, delegatka z Luizjany.

Jedność wśród demokratów jest aczkolwiek pozorna.

- Bernie jest przyszłością. Hillary to przeszłość. Ona wydaje się słabą kandydatką. Jej nominacja oznacza ryzyko, że w Białym Domu znajdzie się Donald Trump - powiedział Marc Landner, delegat wraz z Kalifornii.

W sondażu Reuters i Ipsos, przeprowadzonym w dniach 19-22 lipca, Clinton zdobyła 41 proc. poparcia, a Donald Trump - 38 proc. Tego typu samo badanie przeprowadzone kilkanaście dni wcześniej dawało Clinton przewagę 7-punktową, teraz zmalała ona do zaledwie trzech pkt. proc.

We wtorkowym sondażu CNN, wówczas gdy do wyboru byli jedynie Trump i Clinton, kandydatka demokratów uzyskała 48 proc., a jej rywal spośród republikanów -45 proc.

Foto: Alex Wong / Staff / Getty Images Hillary Clinton w prawyborach zdobyła więcej głosów aniżeli wymagane minimum, zadecydowały na temat tym głosy tzw. superdelegatów

Clinton w tym r. skończy 69 lat. Spośród wykształcenia jest politologiem jak i również prawniczką. Jest doświadczonym politykiem na arenie krajowej jak i również międzynarodowej.

W czasach 1993-2001 była pierwszą damą USA, a po skończeniu kadencji jej męża Billa w Białym Domu, na kolejne 8 lat jest senatorem ze stanu Oryginalny Jork.

W 2009 roku ubiegała się na temat nominację w wyborach prezydenckich, którą zdobył jednak Barack Obama. Po wygranych typach mianował Clinton sekretarzem formy - funkcję tę pełniła do 2013 roku.

Clinton popiera Clinton

Na konwencji Demokratów o swojej żonie opowiadał były prezydent Stanów Zjednoczonych Bill Clinton. Opowiadał o niej jako o żywotnej partnerce, matce ich córki i wybitnej przywódczyni, która to wprowadzi rzeczywiste, pozytywne zmiany w Ameryce.

- W 1971 roku poznałem pewną dziewczynę. Miała patrzałki w grubej oprawie i żadnego makijażu - zaczął były prezydent swą opowieść o Hillary. W drugim zdaniu wyznał, że „od razu wiedział”, że będzie to poważna znajomość.

Ponad półgodzinne wystąpienie Clintona było polemiką z powielanym często stereotypem Hillary Clinton, jako polityka status quo, który z oportunistycznych pobudek nie dąży do zasadniczych zmian, jakich pragną Amerykanie w czasach buntu przeciw establishmentowi.

Hillary zawsze pragnie posuwać sprawy do przodu. Możecie posłać ją wszędzie, gdzie są jakiekolwiek problemy, ona tam uda się i w jakiś sposób spowoduje, że się tam poprawi. Takowa już jest.

Foto: Paul Morigi / Getty Images

Przemówienie Clintona komentuje się jako oratorski tour de force, który może pomóc Hillary w oczach opinii ogólnej. Amerykanie są bombardowani czarnym PR Republikanów, którzy bez ustanku przypominają o korzystaniu poprzez nią z prywatnego serwera mailowego w Departamencie Stanu, kontrowersjach z fundacją charytatywną Clintonów i innych sprawach, które podważyły zaufanie do do niej osoby.

[Artykuł aktualizowany]

Tagi: AMERYCE wybory w USA Hillary Clinton Donald Trump Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij przy link „Zgłoś Facebookowi” tuż przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Należy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

chile: pracownicy największej na kuli ziemskiej kopalni miedzi chcą strajkować  Ze świata

Chile: pracownicy największej na kuli ziemskiej kopalni miedzi chcą strajkować Ze świata

Projekt budżetu dzięki 2019 rok do komisji sejmowych Koniec ze zmianą czasu? Komisja Europejska przedstawi propozycję W tę niedzielę zrobisz zakupy. Potem przewlekła przerwa Gospodarka rośnie, lecz inwestycje rozczarowały Coca-Cola…...

Czytać
chiny przekształcają firmy państwowe po spółki akcyjne

Chiny przekształcają firmy państwowe po spółki akcyjne

Chińskie molochy, które dziś są w rękach rządu centralnego, do finiszu 2017 roku mają pozostawać przekształcone w spółki wraz z ograniczoną odpowiedzialnością lub korporacji akcyjne. Pekin chce przy ten sposób skostniałe spółki…...

Czytać