Popyt na bitcoiny wkrótce wzrośnie do ogromnego bodźca koronawirusowego o wartości 2 bilionów dolarów

17 lutego 2021
Category: Małych Firm

Potężny pakiet stymulacyjny na koronawirusa o wartości 2 bilionów dolarów został uzgodniony przez prezydenta USA Donalda Trumpa i Senat.

Larry Kudlow, główny doradca ekonomiczny prezydenta USA Donalda Trumpa, nazwał pakiet „singlem. [+] Największy program pomocy ulicznej w historii Stanów Zjednoczonych podczas odprawy w Białym Domu we wtorek, wysyłając prawie wszystkie aktywa, w tym bitcoiny, ostro wyżej.

Pełne szczegóły dotyczące ogromnego pakietu stymulacyjnego dotyczącego koronawirusa nie zostały jeszcze opublikowane, a niektóre wczesne projekty obejmują propozycje gorąco oczekiwanego tak zwanego cyfrowego dolara, ale oczekuje się, że 350 miliardów dolarów zostanie zarezerwowanych na pożyczki dla małych firm, 250 miliardów dolarów na ubezpieczenie od bezrobocia świadczenia i 500 miliardów dolarów pożyczek dla firm znajdujących się w trudnej sytuacji.

Główny inwestor Tesli przewidział, że Bitcoin będzie wart więcej niż 1 bilion dolarów za mniej niż 10 latKoronawirus zarobił 6 miliardów dolarów Crypto-Powered Akon, „ Real-Life Wakanda ” w Senegalu „ bardziej konieczne ”XRP Ledger Foundation – kolejny krok decentralizacji XRP?Starsi prawodawcy wskazali na wstępną propozycję Republikanów dotyczącą bezpośrednich płatności gotówkowych w wysokości 250 miliardów dolarów.

„Ustawodawstwo to jest pilnie potrzebne, aby wzmocnić gospodarkę, zapewnić zastrzyk gotówki i płynność oraz ustabilizować rynki finansowe, aby przeprowadzić nas przez trudny i pełen wyzwań okres w gospodarce, przed którą stoimy w tej chwili – powiedział Larry Kudlow, główny doradca ekonomiczny prezydenta, dodając jest to „największy pojedynczy program pomocy ulicznej w historii Stanów Zjednoczonych.

W międzyczasie Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych rozszerza swój bilans – kiedy opadnie kurz, Fed mógłby mieć bilans składający się głównie z obligacji, które kupił w celu wsparcia rynków i gospodarki, w wysokości około 10 bilionów dolarów.

„W obecnym stanie rzeczy Fed bardzo szybko zmierza w kierunku 7 bilionów dolarów bilansu i naszym najlepszym szacunkiem jest to, że może osiągnąć szczyt w bardzo szerokim sąsiedztwie 9 lub 10 bilionów dolarów – powiedział Krishna Guha, szef globalnej polityki i strategii banku centralnego w Evercore ISI napisał w notatce do klientów. „To jest monetarna polityka kredytowa i wsparcie fiskalno-monetarne na wielką skalę.

Społeczność bitcoinów i kryptowalut zareagowała połączeniem zdziwienia i świętowania, gdy bazooka zrównała się z gospodarką USA.

„Plan stymulacyjny Fed w wysokości 6 bilionów dolarów wystarczyłby, aby kupić całą kapitalizację rynkową Bitcoin ponad 48 razy, powiedział na Twitterze Anthony Pompliano, znany byk bitcoinowy i partner w funduszu hedgingowym Morgan Creek Digital zajmującym się bitcoinami i kryptowalutami .

„[Oni] pompują bitcoiny – napisał na Twitterze konsultant ds. Blockchain i programista bitcoin Luke Dash.

„Nadszedł czas, aby przenieść swoje fiat do [bitcoin]. Nie ma sposobu, aby Twoje dolary mogły utrzymać swoją wartość po wpompowaniu 6 bilionów dolarów do systemu, Jason Yanowitz, współzałożyciel bitcoin, krypto i blockchain oraz firma medialna BlockWorks, powiedział za pośrednictwem Twittera.

„Jeśli kiedykolwiek istniał jakiś czas – deprecjacja walut fiducjarnych, monetyzacja bilionów dolarów długu, to jest to czas na bitcoin – powiedział Mike Novogratz, inwestor kryptowalutowy i dyrektor generalny funduszu hedgingowego bitcoin Galaxy Digital, Mike Novogratz. pod koniec roku bitcoin nie jest dużo wyższy, zamierzam podrapać się w głowę i powiedzieć: „Spójrz, co się do cholery dzieje?

Niektórzy zastanawiali się, dlaczego cena bitcoina nie zareagowała jednak szybciej na bodziec, gdy zwolennicy bitcoinów i kryptowalut próbowali wyjaśnić opóźnienie.

Cena bitcoinów, po ogromnym spadku na początku tego miesiąca, gwałtownie wzrosła w ciągu ostatniego. [+] dwa tygodnie z wieloma zwolennikami bitcoinów i kryptowalut, którzy mają nadzieję na większe zyski.

„Wprowadzenie tych zmian w gospodarce wymaga czasu – napisał w niedawnym poście na blogu dyrektor generalny największej na świecie giełdy bitcoinów i kryptowalut Binance, Changpeng Zhao.

„Zmiany nie zachodzą natychmiast, gdy zaangażowana jest masowa populacja. Istnieją inne, bardziej praktyczne aspekty szybkości. Ze względu na nieefektywność przelewów fiducjarnych, ludzie potrzebują czasu, aby zdeponować pieniądze na giełdach kryptograficznych, aby kupić bitcoiny. Zawsze występuje opóźnienie w sklepie.

Ogromny plan stymulacyjny USA, nie wspominając o innych pakietach przygotowywanych przez rządy i banki centralne na całym świecie, z łatwością przewyższy odpowiedź na kryzys finansowy z 2008 r. Pod względem czasu, intensywności i wartości pieniężnej – ale nadal może nie być w stanie wspierać rynki i gospodarkę.

„Ta pandemia już spowodowała ogromny szok w popycie i jeśli połączysz to z czymś, co niewątpliwie będzie przerażającymi danymi w ciągu następnych kilku miesięcy, rachunek wydatków prawdopodobnie nadal nie wystarczy – powiedział Brian Kloss, kierownik fundusz Legg Mason Brandywine Global Income Optimiser.

Zaangażowanie rządu w to, co lekceważąco nazywa się „ilościowym luzowaniem do nieskończoności i postawą „rób wszystko, co trzeba, może ostatecznie podważyć zaufanie do systemu finansowego.

Rządy i banki centralne na całym świecie pokazały ludziom przelotne spojrzenie na człowieka za kurtyną – a rosnąca liczba sprawi, że ten cesarz nie ma ubrania.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy