Porównaj 15-letnie stawki refinansowania

17 lutego 2021

15-letni kredyt hipoteczny, popularny do refinansowania, pozwala na dłuższą metę zaoszczędzić pieniądze, ponieważ łączne odsetki są niższe niż w przypadku pożyczki na 30 lat. Znajdź i porównaj aktualne 15-letnie oprocentowanie kredytów hipotecznych z refinansowaniem od pożyczkodawców w Twojej okolicy.

Informacje o tych stawkach: pożyczkodawcy, których stawki pojawiają się w tej tabeli, są partnerami reklamowymi NerdWallet. NerdWallet dokłada wszelkich starań, aby informacje były dokładne i aktualne. Te informacje mogą się różnić od tych, które widzisz, gdy odwiedzasz witrynę pożyczkodawcy. Przedstawione tutaj warunki nie są ofertami i nie są wiążące dla żadnego pożyczkodawcy. Stawki pokazane tutaj są pobierane za pośrednictwem silnika stawek Mortech i mogą ulec zmianie. Stawki te nie obejmują podatków, opłat ani ubezpieczenia. Twoja aktualna stopa procentowa i warunki kredytu zostaną określone na podstawie oceny Twojej zdolności kredytowej przez partnera i innych czynników. Dane dotyczące potencjalnych oszczędności są szacunkowe oparte na informacjach dostarczonych przez Ciebie i naszych partnerów reklamowych.

Trendy w oprocentowaniu kredytów hipotecznych (APR)
Wgląd w oprocentowanie kredytów hipotecznych NerdWallet
W czwartek 8.10.2020 średnia stopa oprocentowania 30-letniego kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu pozostała na niezmienionym poziomie 2,955%, średnia stopa oprocentowania 15-letniego kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu pozostała na niezmienionym poziomie 2,545%, a 5/1 ARM pozostał na niezmienionym poziomie 2,958%, wynika z badania NerdWallet dotyczącego oprocentowania kredytów hipotecznych publikowanego codziennie przez krajowych pożyczkodawców. Punkt bazowy to jedna setna jednego procenta. Stawki wyrażone są jako roczna stopa procentowa lub APR. 30-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu jest o jeden punkt bazowy wyższy niż tydzień temu i 98 punktów bazowych niższy niż rok temu.

Aktualne stawki kredytu hipotecznego i refinansowaniaDokładne na dzień 10.08.2020.

Produkt
Oprocentowanie
KWI
30-letnie oprocentowanie stałe 2,850% 2,955%
15-letnie oprocentowanie stałe 2,347% 2,545%
Kurs 5/1 ARM 2,875% 2,958%

Jak dziś kupować 15-letnie stawki refinansowania?

Narzędzie NerdWallet do oprocentowania kredytów hipotecznych może pomóc Ci znaleźć konkurencyjne 15-letnie stałe oprocentowanie kredytu hipotecznego. W sekcji „Zawęź wyniki wprowadź kilka szczegółów dotyczących pożyczki, której szukasz, a w ciągu kilku minut otrzymasz spersonalizowaną wycenę bez podawania danych osobowych. Stamtąd możesz rozpocząć proces wstępnego zatwierdzenia kredytu mieszkaniowego. To jest takie proste.

Jaka jest dobra 15-letnia stopa refinansowania?

Na wysokość oferowanego kredytu hipotecznego wpływa wiele czynników, w tym sytuacja ekonomiczna, dane finansowe i pożyczkodawca. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy notowany jest dobry 15-letni współczynnik refinansowania, jest porównanie wielu pożyczkodawców. Kiedy zmuszasz pożyczkodawców do konkurowania, możesz porównać oferty pożyczek i określić, która ma najlepszą kombinację stawki i opłat.

Czy 15-letnie stopy refinansowania spadną?

Średnie oprocentowanie kredytów hipotecznych zmienia się codziennie i jest uzależnione od gospodarki, stopy inflacji i kondycji rynku pracy. Nieprzewidywalne zdarzenia mogą wpływać na wszystkie te czynniki. Zobacz prognozę stóp procentowych kredytów hipotecznych NerdWallet, aby uzyskać naszą ocenę.

Co to jest 15-letnie refinansowanie o stałym oprocentowaniu?

15-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu zachowuje tę samą stopę procentową i miesięczną płatność (z wyłączeniem zmian podatków i opłat) przez 15-letni okres kredytowania.

Podczas gdy pożyczka zapewnia stałą spłatę kapitału i odsetek, nie przeciągasz spłaty tak długo, jak tradycyjny 30-letni kredyt hipoteczny – a to oszczędza wiele odsetek.

Czy oprocentowanie kredytu hipotecznego na okres 15 lat jest niższe niż oprocentowanie kredytu na 30 lat?

Stawki są na ogół niższe w przypadku 15-letnich kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu niż w przypadku 30-letnich kredytów hipotecznych. Przy krótszym okresie kredytowania pożyczkodawcy są narażeni na mniejsze ryzyko, więc mogą sobie pozwolić na stosowanie niższych stawek.

Kiedy należy porównać stopy refinansowania kredytów hipotecznych w ciągu 15 lat?

Refinansowanie do 15-letniego kredytu hipotecznego zamiast 30-letniego może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze i szybciej spłacić kredyt. Jak każda pożyczka o stałym oprocentowaniu, 15-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu zapewnia stabilność; miesięczna spłata kapitału i odsetek nie ulegnie zmianie bez względu na to, co stanie się z inflacją lub rynkowymi stopami procentowymi – chociaż podatki i koszty ubezpieczenia mogą.

Warto porównać 15-letnie stopy refinansowania, jeśli uważasz, że będziesz w stanie pozwolić sobie na miesięczną spłatę kredytu hipotecznego, która będzie znacznie wyższa niż w przypadku kredytu 30-letniego.

15-letni refinansowanie kredytu hipotecznego: wady i zalety
 • Oprocentowanie kredytu hipotecznego jest średnio niższe w przypadku 15-letnich kredytów hipotecznych niż w przypadku kredytów mieszkaniowych o dłuższych terminach.
 • Poza uzyskaniem niższych stóp, oszczędzasz pieniądze, refinansując 15-letni kredyt hipoteczny, ponieważ płacisz odsetki przez mniej lat niż w przypadku refinansowania kredytu na 20 lub 30 lat.
 • Miesięczne raty będą wyższe przy refinansowaniu 15-letniego kredytu hipotecznego niż przy refinansowaniu kredytu hipotecznego na dłuższy okres.
 • Każdego miesiąca dostępnych jest mniej pieniędzy na inne priorytety, takie jak oszczędzanie na emeryturę, ze względu na wyższą miesięczną spłatę kredytu hipotecznego na 15 lat.Jak ustalane są oprocentowanie kredytu hipotecznego?

  Na wysokim poziomie oprocentowanie kredytów hipotecznych jest determinowane przez siły ekonomiczne, które wpływają na rynek obligacji. Nie możesz nic na to poradzić, ale warto wiedzieć: złe ekonomiczne lub globalne obawy polityczne mogą obniżyć oprocentowanie kredytów hipotecznych. Dobre wieści mogą podnieść stawki.

  To, co możesz kontrolować, to kwota zaliczki i ocena kredytowa. Kredytodawcy dostosowują swoją podstawową stopę procentową do ryzyka, które uważają za podejmowane w związku z indywidualną pożyczką.

  Zatem ich podstawowa stopa oprocentowania kredytu hipotecznego jest dostosowywana wyżej lub niżej dla każdej oferowanej pożyczki. Wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych dla wyższego ryzyka; niższe stawki za mniejsze ryzyko.

  Zatem im większa jest Twoja zaliczka i im wyższa ocena kredytowa, tym generalnie niższa jest oprocentowanie kredytu hipotecznego.

  Jaka jest różnica między stopą procentową a RRSO?

  Oprocentowanie to procent, który pożyczkodawca pobiera za pożyczenie pieniędzy. RRSO, czyli roczna stopa oprocentowania, ma dokładniej odzwierciedlać koszt kredytu. Obliczenie RRSO obejmuje opłaty i punkty dyskontowe wraz ze stopą procentową.

  APR to narzędzie służące do porównywania ofert pożyczek, nawet jeśli mają one różne oprocentowanie, opłaty i punkty rabatowe.

  Głównym składnikiem APR jest ubezpieczenie kredytu hipotecznego – polisa, która chroni pożyczkodawcę przed utratą pieniędzy, jeśli spłacisz kredyt hipoteczny. Ty, pożyczkobiorca, zapłać za to.

  Pożyczkodawcy zazwyczaj wymagają ubezpieczenia kredytu hipotecznego z niższą niż 20% zaliczką (w przypadku zakupu domu) lub mniejszą niż 20% kapitałem (w przypadku refinansowania).

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy