Przewodnik dla początkujących po kartach kredytowych z punktami podróżnymi

17 lutego 2021

Jak zdobywać punkty za bezpłatne przejazdy

 • Dzielić
 • KołekE-mailMartin-dm / Getty Images

  Niezależnie od tego, czy szukasz tańszego sposobu na zaspokojenie swojej wędrówki, czy też chcesz zrównoważyć koszty następnych rodzinnych wakacji, karta kredytowa z punktami podróży to świetne narzędzie, które możesz mieć w portfelu. Użyj wystarczająco dużo swojej karty kredytowej, a możesz zgromadzić wystarczającą liczbę punktów, aby pokryć koszty następnej podróży. Oto, co musisz wiedzieć o korzystaniu z kart kredytowych z punktami podróży.

  Jak zdobyć nagrody

  Wszystkie podróżne karty kredytowe mają różne struktury nagród, ale łączy je jedna wspólna cecha – za robienie zakupów zdobywasz punkty lub mile. Znajomość struktury nagród na karcie jest kluczem do maksymalizacji nagród. Wiele podróżnych kart kredytowych zapewnia wyższe nagrody za zakupy podróżne i podstawową stawkę nagród za wszystkie inne zakupy. Na przykład karta może płacić trzy punkty za każdego dolara wydanego na zakupy w podróży i jeden punkt za każdego dolara wydanego na wszystkie inne zakupy.

  Niektóre karty mają stałą strukturę nagród, np. Dwa punkty za każdego dolara wydanego na wszystkie zakupy. Zryczałtowana struktura nagród jest lepszą opcją, jeśli chcesz mieć prostszy sposób na zdobywanie nagród.

  Możesz zmaksymalizować swoje nagrody, używając swojej karty podróżnej głównie do zakupów w kategoriach, które płacą wyższą stawkę nagród, i używając innej karty nagród, która płaci wyższą stawkę w innych kategoriach. Ale jeśli Twoim celem jest jak najszybsze zdobycie nagród z podróży, możesz przyspieszyć ten proces, używając karty kredytowej punktów podróży do wszystkich zakupów – nawet rachunków, o ile nie ma dodatkowych opłat.

  Bonus dla nowych klientów

  Wiele kart kredytowych punktów podróży zapewnia jednorazową premię za rejestrację. Uzyskanie premii jest dość proste – wydaj minimalną kwotę na zakupy w ciągu pierwszych kilku miesięcy od otwarcia karty kredytowej, a automatycznie otrzymasz premię. Na przykład karta kredytowa może oferować 50 000 punktów bonusowych po wydaniu 3000 USD na zakupy w ciągu pierwszych trzech miesięcy od otwarcia karty kredytowej. Chociaż kwota wydatków i punkty bonusowe różnią się w zależności od karty kredytowej, większość kart kredytowych daje ci trzy miesiące lub 90 dni na zdobycie bonusu.

  Ważny:Przelewy salda i zaliczki gotówkowe zazwyczaj nie liczą się do premii rejestracyjnej. Wydawcy kart kredytowych wymagają również minimalnych wydatków netto, co oznacza, że ​​zwroty lub zwroty będą odejmowane od całkowitej kwoty zakupów.

  Łączenie z innymi programami lojalnościowymi

  Większość linii lotniczych i hoteli prowadzi programy lojalnościowe, które zapewniają punkty za każdym razem, gdy lecisz lub rezerwujesz pobyt w hotelu. Niektóre karty kredytowe umożliwiają nawet przekazywanie nagród za podróże partnerom lotniczym i hotelowym, co oznacza, że ​​możesz szybciej uzyskać bezpłatną podróż, a nawet status lojalnościowy. Nawet jeśli Twoja karta kredytowa Travel Rewards nie ma partnerów zajmujących się hotelami lub liniami lotniczymi, nadal możesz strategicznie zarezerwować podróż, aby zmaksymalizować swoją kartę kredytową i nagrody lojalnościowe.

  Na przykład możesz użyć swojej karty, aby zarezerwować wszystkie podróże lotnicze z tą samą linią lotniczą, a nie tylko zgarniesz nagrody kartą kredytową, ale możesz również gromadzić mile w programie lojalnościowym u tego przewoźnika. Następnie możesz potencjalnie zapłacić za lot nagrodami linii lotniczej, które zdobyłeś, i wymienić nagrody z karty kredytowej na inną część podróży, na przykład zakwaterowanie lub wynajem samochodu.

  Największe opłaty za karty kredytowe, na które należy zwrócić uwagę

  Wiele kart kredytowych punktów podróży wiąże się z roczną opłatą, ale ta opłata niekoniecznie musi oznaczać zerwanie umowy. To, czy wybierzesz kartę kredytową z roczną opłatą, zależy od tego, czy jesteś w stanie zdobyć wystarczającą liczbę nagród, aby zrównoważyć roczną opłatę i nadal korzystać z karty kredytowej. Niektórym osobom, które wydają niewielkie kwoty, lepiej będzie wybrać kartę kredytową, która nie pobiera opłaty rocznej.

  Jeśli na Twojej liście marzeń znajduje się podróż międzynarodowa, poszukaj karty kredytowej obsługującej punkty podróży, która nie pobiera opłat za transakcje zagraniczne. Ten wyjątkowy bonus w postaci karty pozwoli Ci zaoszczędzić typowe 3% dopłaty do zakupów dokonanych w walucie innej niż amerykańska.

  Kwalifikacja do najlepszej karty kredytowej

  Aby zakwalifikować się do otrzymania najlepszych podróżnych kart kredytowych, zazwyczaj musisz mieć dobrą zdolność kredytową. Zanim więc rozejrzysz się po okolicy, dobrze jest poznać swoją zdolność kredytową, aby mieć pojęcie o rodzaju karty kredytowej, do której możesz się kwalifikować. Możesz sprawdzić swój kredyt za darmo za pomocą narzędzia takiego jak Karta kredytowa Discover FICO lub Credit Karma.

  Powinieneś także regularnie przeglądać swoje raporty kredytowe – to podstawa twoich ocen kredytowych. Każdy ma prawo do corocznego bezpłatnego raportu kredytowego od każdej z trzech głównych agencji informacji kredytowej, który można uzyskać odwiedzając stronę AnnualCreditReport.com. Sprawdź, czy są jakieś niedokładne informacje, które mogą wpłynąć na Twoją zdolność kredytową. Możesz zakwestionować błędy w raportach kredytowych, pisząc do biur informacji kredytowej i dostarczając wszelkie posiadane dowody błędów.

  Usuwanie błędów w raportach kredytowych może zająć kilka tygodni, ale w międzyczasie monitoruj swoją zdolność kredytową pod kątem wzrostu.

  Wymiana punktów podróży

  Gdy będziesz gotowy do wykorzystania punktów na wycieczkę, będziesz mieć do wyboru kilka opcji wymiany w zależności od karty kredytowej. Niektórzy wydawcy kart kredytowych mają swoje narzędzie do rezerwacji online, w którym można zorganizować podróż i od razu wykorzystać swoje punkty. Możesz nawet uzyskać lepszą stopę wymiany, wykorzystując swoje punkty u niektórych partnerów turystycznych. Konieczne może być jednak zarezerwowanie podróży w okolicach terminów niedostępności i dostępności lotów.

  Inne karty kredytowe umożliwiają wymianę punktów na wyciągu z rachunku na zakupy podróżne dokonane za pomocą karty kredytowej. Oznacza to, że najpierw musisz zarezerwować podróż, a następnie wymienić punkty.

  W niektórych przypadkach możesz przenosić swoje punkty między programami lojalnościowymi. Punkty nie zawsze przenoszą się 1: 1 między programami, więc może to nie być strategia maksymalnego wykorzystania nagród. Mimo to dobrze jest mieć opcję, jeśli chcesz połączyć punkty z różnych programów, aby sfinansować swoją podróż.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy