REO Properties: Jak znaleźć i kupić domy należące do banku

17 lutego 2021

Osoby planujące przeprowadzkę nie są jedynymi, którzy wystawiają swoje domy na sprzedaż. Pożyczkodawcy wymieniają również domy na rynku.

Domy należące do banków – znane również jako nieruchomości będące własnością nieruchomości (REO) – mogą być warte rozważenia jako kupujący po raz pierwszy lub przenoszący się. Pożyczkodawcy są zmotywowani do rozładowania tych domów i skłonni do oferowania uczciwych cen.

Oto, co należy wiedzieć o wyszukiwaniu i kupowaniu domu należącego do banku.

Co to jest właściwość REO?

Nieruchomości będące własnością banków lub REO to domy przejęte przez pożyczkodawców. Fannie Mae i Freddie Mac, finansowane przez rząd przedsiębiorstwa, które kupują kredyty hipoteczne od pożyczkodawców, również posiadają nieruchomości REO. Termin „posiadane nieruchomości pochodzi od terminu księgowego „inne posiadane nieruchomości – używanego w bankowych sprawozdaniach finansowych. Firmy udzielające kredytów hipotecznych niebędące bankami sprzedają wszystkie udzielone przez siebie kredyty hipoteczne i nie są właścicielami nieruchomości REO.

Oto jak dom staje się nieruchomością REO:

 • Jeśli pożyczkobiorca nie spłaci kredytu hipotecznego przez pewien okres, pożyczkodawca może rozpocząć proces egzekucji.
 • Pożyczkodawca wystawia zawiadomienie o zwłoce, a następnie, jeśli pożyczkobiorca nadal nie dokonał płatności, zawiadomienie o sprzedaży.O ile pożyczkobiorca nie znajdzie pieniędzy, dom jest wystawiany na sprzedaż na aukcji publicznej.Jeśli dom nie zostanie sprzedany na aukcji, bank przejmuje nieruchomość w posiadanie i sprzedaje ją tradycyjnym nabywcom domów lub inwestorom w nieruchomości.Dom może również stać się własnością banku, jeśli pożyczkodawca zaakceptuje akt zamiast przejęcia.

  Strona z zasobami na temat koronawirusa NerdWallet śledzi najnowsze osiągnięcia, w tym informacje o ulgach w pożyczkach i spłatach, sposobach radzenia sobie i jak najlepiej zarządzać swoimi finansami osobistymi.

  Jeśli nie możesz spłacić pełnej spłaty kredytu hipotecznego lub obawiasz się, że nie będziesz w stanie spłacić kredytu w najbliższym czasie, natychmiast skontaktuj się z obsługą kredytu hipotecznego. Zgodnie z postanowieniami ustawy CARES możesz kwalifikować się do odroczenia spłaty kredytu hipotecznego, tymczasowej ulgi, w ramach której pożyczkodawca zezwala na dokonywanie niższych miesięcznych płatności lub brak płatności w ogóle przez określony czas. Artykuł NerdWallet o zwłoce w spłacie kredytów hipotecznych wyjaśnia podstawy.

  Zwłoka może uniemożliwić Ci uzyskanie kolejnego kredytu hipotecznego na co najmniej trzy miesiące. Kredytodawcy raczej nie zaakceptują kredytu hipotecznego, dopóki nie dokonasz trzech terminowych płatności po udzieleniu zwłoki. W tym okresie prawdopodobnie nie będziesz w stanie uzyskać kredytu hipotecznego na zakup domu lub refinansowanie.

  Zobacz, jakie rodzaje programów ulg w kredytach hipotecznych są dostępne dla właścicieli domów, którzy martwią się o spłatę domu w związku z wybuchem koronawirusa.

  Aby uzyskać pomoc, musisz skontaktować się z obsługą hipoteczną, która pobiera płatności. Zobacz alfabetyczną listę osób obsługujących kredyty hipoteczne z danymi kontaktowymi.

  Jak znaleźć nieruchomości należące do banku

  Nieruchomości będące własnością banków są na sprzedaż praktycznie w każdym mieście. Możesz je znaleźć poprzez:

  • Pośrednicy w obrocie nieruchomościami. Nieruchomości będące własnością banku znajdują się w usłudze Multiple Listing Service (MLS), bazie danych używanej przez agentów nieruchomości do przeglądania i publikowania ofert domów na sprzedaż.
  • Strony internetowe banków. Niektóre banki umożliwiają wyszukiwanie nieruchomości będących własnością na swoich stronach internetowych.Witryny z listami nieruchomości i firmy, które łączą kupujących z przejętymi nieruchomościami, takie jak Auction.com, Hubzu i RealtyTrac.Jak kupić dom będący własnością banku

   Kupowanie domu należącego do banku jest podobne do kupowania domu od tradycyjnego właściciela, ale z kilkoma różnicami. Oto kilka porad:

   • Przed zakupem uzyskaj wstępną zgodę na kredyt hipoteczny, aby pokazać, że jesteś kwalifikującym się kupującym, tak jak robisz to przy zakupie dowolnego rodzaju domu.
   • Znajdź agenta nieruchomości z doświadczeniem w pomaganiu klientom w zakupie nieruchomości REO.Pracuj z agentem nieruchomości, aby złożyć ofertę. Pożyczkodawcy zazwyczaj wyceniają domy za przejęte nieruchomości według wartości rynkowej, więc nie oczekuj dużych rabatów. Po złożeniu oferty zakończenie negocjacji może zająć więcej czasu niż w przypadku tradycyjnego właściciela, ponieważ może być konieczne uzyskanie zgody wielu osób u pożyczkodawcy.Spodziewaj się, że Twój pożyczkodawca hipoteczny będzie wymagał wyceny domu, aby oszacować wartość rynkową nieruchomości.Poproś o inspekcję domu, aby dowiedzieć się o stanie nieruchomości i potrzebnych naprawach. Inspekcja jest zawsze zalecana przy zakupie domu i ma krytyczne znaczenie przy zakupie nieruchomości REO, ponieważ zapisy prac konserwacyjnych i napraw mogą być niedostępne. Większość nieruchomości REO jest sprzedawana w stanie „takim, w jakim jest, więc warto rozważyć koszt napraw w swojej ofercie.Wyszukaj tytuł, aby sprawdzić, czy nie ma żadnych zastawów na nieruchomości, które mogły nie zostać odkryte podczas egzekucji.Zastanów się nad hipoteką na remont, jeśli myślisz o zakupie należącego do banku zbrojarza. Kredyt na remont pozwala uzyskać jeden kredyt mieszkaniowy, łączący koszt ulepszeń z ceną zakupu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy