Siedem sposobów, w jakie dealerzy mogą odciągnąć Cię od finansowania samochodu

17 lutego 2021
Category: Twojej Zdolności

Wiedzą, że większość nabywców samochodów nie poświęca czasu na badanie opcji finansowania, więc prawdopodobnie przerzucą ukryte opłaty na pożyczkę samochodową bez robienia zamieszania.

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że dealerzy nie finansują kredytów samochodowych.Po prostu organizują finansowanie, korzystając z relacji z bankami, firmami finansującymi, aw niektórych przypadkach z wewnętrzną firmą finansową ich producenta.

Ponieważ są pośrednikami, dostają kawałek ciasta. Oto, jak dealerzy zazwyczaj przekręcają kupców samochodów:

1. Pakiety płatności

Jest to najczęstsze oszustwo związane z finansowaniem samochodu i działa w oparciu o założenie, że większość kupujących samochody skupia się tylko na płatności miesięcznej, a nie na rzeczywistej cenie pojazdu.

Dealerzy zwiększą płatność za samochód, włączając (lub pakując) produkty i usługi, o które nie prosiłeś, do pożyczki, takie jak przedłużone gwarancje i ubezpieczenie GAP. Miesięczny wzrost o zaledwie 33 USD w stosunku do 60-miesięcznej pożyczki kosztuje 2000 USD.

Łatwym sposobem uniknięcia tego oszustwa jest zorganizowanie własnego finansowania przed udaniem się do salonu. (Zobacz: Oszustwo związane z pakietami płatności, aby uzyskać więcej informacji)

2. Oszustwo związane z dostawą na miejscu

To wtedy dealer organizuje finansowanie, weźmy samochód do domu, a następnie zadzwoni do Ciebie kilka dni później, informując, że finansowanie spadło i musisz zwrócić samochód.

Kiedy wrócisz do salonu, będą naciskać na podpisanie pożyczki z wyższą stopą procentową, wyższą zaliczką lub jednym i drugim. Tak czy inaczej, ostatecznie płacisz dużo więcej, niż się spodziewałeś, a dealer osiąga niezły, spory zysk.

Są chwile, kiedy legalne finansowanie spada, ale są one rzadkie i żaden dealer nie powinien w pierwszej kolejności pozwolić Ci zabrać samochodu do domu, chyba że jest w 100% pewien, że zostaniesz zatwierdzony . Jeśli masz zły kredyt i tak się stanie, możesz być pewien, że przez cały czas było to oszustwo.

Aby temu zapobiec, należy zorganizować własne finansowanie – nie polegaj tylko na dealerze, oni nie dbają o Twój najlepszy interes.

3. Oszustwo Bad Credit Score

Niektórzy dealerzy polegają na fakcie, że wielu kupujących samochody nie zna swojej własnej zdolności kredytowej. Jeśli pójdziesz do dealera, nie wiedząc o tym, i będziesz polegać na nim, aby uzyskać pożyczkę na samochód, po prostu nie możesz się doczekać oszukania.

Wystarczy, że dealer okłamie Cię w sprawie Twojej zdolności kredytowej. Po sprawdzeniu zdolności kredytowej nie muszą ujawniać Twojego wyniku, mogą po prostu powiedzieć, że nie kwalifikujesz się do uzyskania konkurencyjnych stawek finansowania.

W tym momencie większość nabywców samochodów jest zdesperowana i myśli, że nie otrzymają finansowania. Kiedy dealer przedstawi pożyczkę z wysokim oprocentowaniem, będziesz bardziej prawdopodobne, że ją weźmiesz, nie zdając sobie sprawy, że przekazałeś dealerowi tysiące dolarów dodatkowych odsetek, które nie były konieczne.

Aby temu zapobiec, sprawdź swoją zdolność kredytową i otrzymaj bezpłatny raport kredytowy. (Zobacz: Jak uzyskać bezpłatny wynik kredytowy)

4. Narzut finansowy

Kiedy ubiegasz się o finansowanie za pośrednictwem dealera, kupują oni Twoją aplikację u kilku pożyczkodawców i sprawdzają, do jakich stawek się kwalifikujesz. Nazywa się to „kursem kupna.

Powiedzmy, że najlepsza stopa procentowa, jaką mogą uzyskać, to 6% – następnie idą dalej i podbijają tę stopę, zwykle do 4% (niektóre stany mają limit 2,5%). Pożyczka w wysokości 6%, do której się zakwalifikowałeś, będzie teraz przedstawiana jako pożyczka 8,5% lub nawet 10%, jeśli są szczególnie chciwi.

Sprzedawca zatrzyma dodatkowy znacznik jako swój zysk. (Właściwie podzielili niewielką część zysku z firmą finansową). Zysk ten nazywany jest„rezerwą finansowąlub„rezerwą dealera.

Możesz powiedzieć sobie „no cóż, 2,5% to nie tyle. Wydaje się mały, ale daje spory zysk, jeśli wziąć pod uwagę czas trwania kredytu.

Spójrz na ten przykład:

Jeśli zaciągnąłeś pożyczkę samochodową w wysokości 20 000 USD z oprocentowaniem 6% na 60 miesięcy, Twoja miesięczna rata wyniesie386,66 USD.

Przy odsetkach 8,5% Twoja płatność wzrosłaby do410,33 USD

Przez cały okres pożyczki zapłaciłbyś dodatkowe1420 USD– tylezyskałbydealer z Twojej pożyczki. Kiedy wyliczysz, że przeciętny dealer zarabia tylko od 600 do 800 USD na cenie nowego samochodu, finansowanie jest tak samo ważne jak negocjowanie DWÓCH nowych samochodów.

Dlatego opłaca się kupić finansowanie przed udaniem się do sprzedawcy. Dealer powinien sam spróbować pokonać najlepszy uzyskany kurs – nie oferować Ci pożyczki, która ma największy potencjał zysku dla dealera.

Ale jest jeszcze gorzej – oto inne sposoby na zarabianie pieniędzy, jeśli nie przeprowadzisz własnych badań i porównań.

5. Korzystanie z opłat i limitów

Jakby oznaczanie oprocentowania nie było wystarczająco złe, niektórzy dealerzy przedstawią ci pożyczki, które mają największy potencjał zysku, zamiast pożyczek, które zapewnią ci najlepsze stopy procentowe.

Na przykład twój wniosek może zostać zatwierdzony przez kilku pożyczkodawców, ale każdy będzie miał inną stopę procentową.

Załóżmy, że najniższa stawka, do której się kwalifikujesz, to 5%, ale pożyczkodawca wymaga od dealera zapłacenia dużej opłaty za przejęcie, a może ma limit marży finansowej wynoszący tylko 1%.

Załóżmy teraz, że istnieje inny pożyczkodawca z wyższym oprocentowaniem – powiedzmy 6%. Ale ten pożyczkodawca zezwala na marżę w wysokości 2% wraz z niższą opłatą za nabycie dla dealera. Jak myślisz, który z nich przedstawi ci dealer?

Pamiętaj, że sprzedawca nie ma obowiązku oferowania najniższej stawki. Chcą tylko zarobić tyle pieniędzy, ile mogą – a jedyny sposób, w jaki mogą to zrobić, to nie rozejrzeć się za finansowaniem przed udaniem się do sprzedawcy.

6. Nagrody i prezenty

Niektóre firmy finansowe oferują dealerom nagrody i zachęty do prowadzenia interesów. Jeśli menedżer finansowy może dostać darmowe wakacje, zmuszając Cię do podpisania złej pożyczki, nie zastanowi się nad tym dwa razy.

Ponownie, jedynym sposobem, aby temu zapobiec, jest skonfigurowanie własnego finansowania za pośrednictwem banku, unii kredytowej lub innego źródła PRZED udaniem się do sprzedawcy.

7. Pakowanie pożyczki

Pakowanie pożyczki nie jest zbyt powszechne, ale jest potencjalnym źródłem zysku dla sprzedawcy, jeśli nie jesteś przygotowany.

Dzieje się tak, gdy pakują razem dwie lub więcej pożyczek, aby zabezpieczyć pożyczkę dla osoby ze złym kredytem. Osoba ze złym kredytem normalnie nie byłaby w stanie samodzielnie zaciągnąć pożyczki, ale gdy ich pożyczka obejmuje osoby, które mają główny kredyt, firma finansowa je zatwierdza.

Jest to świetne rozwiązanie dla osoby ze złym kredytem, ​​ale jeśli jesteś drugą osobą korzystającą z tej pożyczki, będziesz ją dotować, płacąc wyższe odsetki.

Morał tej historii? To proste, po prostu upewnij się, że masz ustawione finansowanie przed udaniem się do sprzedawcy. To niesamowite, jak wielu kupujących samochody nie przestrzega tej prostej zasady, która może uratować ich tysiące.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy