Spadek cen bitcoinów może być pułapką na niedźwiedzie, sugeruje rynek opcji

17 lutego 2021
Category: Może Również
Omkar Godbole
Spadek cen bitcoinów może być pułapką na niedźwiedzie, sugeruje rynek opcji
 • Rynek opcji Bitcoin sugeruje, że poniedziałkowy spadek cen może być krótkotrwały.
 • Jednak kryptowaluta pozostaje podatna na wyprzedaż akcji, a zwiększone gromadzenie zasobów górniczych jest oznaką braku siły na rynku.Bitcoin odczuwa w poniedziałek grawitację, obok strat na tradycyjnych rynkach.

  W czasie prasy bitcoin zmienia właściciela w okolicach 9080 USD, co oznacza spadek o 2,7% w ciągu dnia. Ceny osiągnęły najniższy od trzech tygodni poziom 8910 USD we wczesnych europejskich godzinach handlu, zgodnie z indeksem cen Bitcoin CoinDesk.

  Tymczasem kontrakty terminowe powiązane z indeksem S&P 500 spadły o ponad 2,5%, a główne azjatyckie i europejskie indeksy giełdowe plasują się na czerwono, najwyraźniej z powodu obaw przed drugą falą zakażeń koronawirusem w Chinach.

  Jednak spadek cen bitcoinów może być krótkotrwały, sugerują dane z rynku opcji.

  Choć wydaje się, że bitcoin śledzi akcje spadające, wskaźnik wolumenu opcji sprzedaży najwyższej kryptowaluty wzrósł do najwyższych od trzech miesięcy. Zgodnie z danymi dostarczonymi przez firmę badawczą Skew zajmującą się badaniami nad kryptowalutami, wskaźnik ten wynosi 1,79. Obecnie osiąga najwyższą wartość od załamania rynków 12 marca.

  Stosunek wolumenu opcji sprzedaży jest wskaźnikiem relatywnego wolumenu obrotu opcjami sprzedaży (zakłady niedźwiedzi) do opcji kupna (zakłady zwyżkowe). Innymi słowy, wolumen obrotu opcjami sprzedaży był znacznie wyższy niż w przypadku wezwań.

  „Wskaźnik opcji sprzedaży powyżej 1 jest uważany za wskaźnik wyprzedaży, podczas gdy wskaźnik opcji sprzedaży poniżej 1 jest okazją do zakupu, zgodnie z Investopedia.

  Jednak gdy wskaźnik staje się zbyt wysoki (skrajna niedźwiedzica), rynek jest uważany za gotowy na wyższe odwrócenie, a gdy wskaźnik jest zbyt niski, uważa się, że rynek jest bliski wyrzucenia na szczyt.

  W przypadku bitcoina odczyt powyżej 1,7 można uznać za zbyt wysoki. W przeszłości wskaźnik ten przekroczył ten poziom tylko dwukrotnie. Ponadto w obu przypadkach ceny osiągnęły dno tego samego dnia lub następnego dnia.

  Wskaźnik wolumenu opcji sprzedaży wzrósł do wysokiego poziomu 1,89 w dniu 12 marca, kiedy kryptowaluta spadła o prawie 40%. Następnego dnia ceny osiągnęły najniższy poziom 3867 USD.

  Podobnie, kryptowaluta osiągnęła dno w pobliżu 6500 USD w połowie grudnia, a wskaźnik opcji kupna wzrosła do poziomu około 2,00.

  W związku z tym ostatni odczyt na poziomie 1,79 można uznać za wcześniejsze ostrzeżenie o zbliżającej się pułapce na niedźwiedzie – tym bardziej, że wskaźnik otwartych stóp procentowych opcji sprzedaży, który mierzy liczbę otwartych opcji sprzedaży w stosunku do otwartych opcji kupna, osiągnął ostatnio 14 -miesięczny minimum 0,40.

  „Rozbieżność między wolumenem opcji sprzedaży a malejącym odsetkiem otwartych pozycji opcji sprzedaży oznacza, że ​​wiele pozycji sprzedaży zostało zamkniętych z powodu realizacji zysków – twierdzi Chris Thomas, dyrektor ds. Aktywów cyfrowych w Swissquote Bank.

  Potwierdzeniem argumentu Thomasa jest niedawny spadek jednomiesięcznego odchylenia opcji sprzedaży z 9,4% do 6,3%. Pochylenie opcji put call mierzy cenę opcji sprzedaży w stosunku do ceny opcji kupna. Spadek oznacza zatem ożywienie popytu na (zwyżkowe) opcje kupna.

  Tymczasem trzymiesięczne i sześciomiesięczne skośności również wahają się na ujemnym poziomie, co oznacza silniejszy popyt na opcje kupna wygasające we wrześniowych i grudniowych kontraktach wygaśnięcia.

  To powiedziawszy, wiadomo, że pozycjonowanie na rynku opcji zmienia się szybko, a kryptowaluta pozostaje podatna na potencjalną głębszą wyprzedaż na rynkach akcji.

  „Kluczową rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych kilku tygodni, jest wyprzedaż akcji powiązanych z Covid. Jeśli rynki zareagują bardzo negatywnie na zwiększone przypadki Covid, możemy zobaczyć więcej paniki, która może również obniżyć poziom bitcoina – powiedział Thomas.

  Ponadto statystyki sieciowe bitcoina przedstawiają niedźwiedzi obraz, a „godziwa wartość kryptowaluty wygląda na poniżej 7 000 USD, według zarządzającego funduszem Atlantic House i założyciela ByteTree, Charliego Morrisa.

  W szczególności górnicy gromadzili zapasy w ciągu ostatnich siedmiu dni, sprzedając mniej monet niż wygenerowali.

  Górnicy często gromadzą monety, gdy uważają, że rynek nie jest w stanie wchłonąć dalszej sprzedaży, o czym mówiliśmy wcześniej w tym miesiącu.

  Ujawnienie: autor nie posiada kryptowaluty w momencie pisania .

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy