blisko

Impact'17: ten startup używa SI i uczenia maszynowego, by usprawnić proces rekrutacji. Dla kandydatów jak i również firm

  • Dom
  • Strategie
  • Impact'17: ten startup używa SI i uczenia maszynowego, by usprawnić proces rekrutacji. Dla kandydatów jak i również firm
Emplocity - startup ulepszający proces rekrutacji HR

Choć automatyzacja i technologia zmieniły wiele dziedzin życia, rekrutacja nowych pracowników ciągle odbywa się po staremu, odnośnie do formę. Innowacje w tym zakresie kończą się na tym, że oferty pracy przeniesiono z gazet do internetu. Polski startup Emplocity, dzięki sztucznej mądrości i uczeniu maszynowemu, pragnie to zmienić.

Pomysł założenia nieszablonowego portalu dedykowanego rekrutacji wynikał z niepomyślnych doświadczeń jego twórców a mianowicie prezesa Emplocity Krzysztofa Sobczaka i dyrektora ds. technologii Arkadiusza Taluna. Dotarło do nich, że proces pozyskiwaniu jest frustrujący, nieefektywny i czasochłonny dla obu witryn internetowych. Kandydat marnuje całe godziny, czytając nierealistyczne propozycji pracy i uczestnicząc po rozmowach z ich autorami.

Z drugiej strony rekruterzy, szukając idealnego pretendenta, tracą sporo pieniędzy jak i również innych zasobów. - Naszym własnym celem jest transformacja sektora zatrudnienia - mówi Krzysztof Sobczak. - Nasz system obsługuje najtrudniejsze etapy rekrutacji i selekcji kandydatów, pomagając po podejmowaniu właściwych decyzji, pozbawionych uprzedzeń czy błędów poznawczych.

Jak to działa?

Najpierw Emplocity używa przedsiębiorstwo, która szuka kandydatów. Postać odpowiedzialna za ich pozyskanie ustawia wymagania stawiane petentom. Gdy system już pozna oczekiwania rekrutera, dzięki elementom sztucznej inteligencji, uczeniu maszynowemu i analizie wielkich zbiorów danych, wybiera tych, którzy najlepiej je spełniają jak i również wysyła automatycznie zaproszenia w rozmowy.

Co się zaś tyczy perspektywy kandydata, platforma pozwala zaoszczędzić wiele czasu na żmudnym przeszukiwaniu agregatorów ofert pracy. Użytkownik uploaduje do Emplocity jedynie swoje CV. Zamiast dobijać się do licznych firm, może zaczekać, aż jakaś sama się do niego zgłosi.

Emplocity korzysta z trzech źródeł finansowania. W 2015 r. startup otrzymał unijny grant dla zwiększania innowacyjności gospodarki i budowy społeczeństwa cyfrowego. W listopadzie 2016 r. zainwestował w niego Daniel Lewczuk, polski anioł biznesu, weteran branży HR. Przy kwietniu tego roku milion złotych dofinansowania dla Emplocity wyłożyła firma energetyczna Enprom.

Tłumaczenie: Business Insider Polska

Oryginalny przekaz jest dostępny na stronie internetowej, gdzie można dowiedzieć się wiele artykułów poruszających tematy, które zdominują tegoroczną konferencję Impact'17.

Czym jest Impact’17?

duda: potrzebna dyskusja nad konstytucyjną ochroną wieku emerytalnego

Duda: potrzebna dyskusja nad konstytucyjną ochroną wieku emerytalnego

Prezydent Andrzej Duda we wtorek podczas konferencji w Pałacu Prezydenckim zachęcał ekspertów do debaty nad bardziej precyzyjnymi zapisami w konstytucji dotyczącymi stuleciu emerytalnego. Wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha zapowiedział, że w kwietniu…...

Czytać
dyrektywa o prawie autorskim. Które to niesie zmiany?

Dyrektywa o prawie autorskim. Które to niesie zmiany?

Projekt budżetu na 2019 rok do komisji sejmowych Koniec ze zmianą czasu? Komisja Europejska przedstawi propozycję W tę niedzielę zrobisz zakupy. Potem długa przerwa Gospodarka wstaje, ale inwestycje rozczarowały Coca-Cola…...

Czytać