Studenckie karty kredytowe 101

Studenckie karty kredytowe 101
16 marca 2021
Category: Konto Bankowe

Nasze artykuły, recenzje i oceny kart kredytowych zachowują ścisłą integralność redakcyjną; jednakże możemy otrzymać rekompensatę, gdy klikniesz lub zostaniesz zaakceptowany do ofert (obowiązują warunki) od naszych partnerów. Jak zarabiamy pieniądze.

Zacznijmy od podstaw: Co to jest karta kredytowa studenta? Studencka karta kredytowa została zaprojektowana przy założeniu, że historia kredytowa wnioskodawcy będzie ograniczona lub nie będzie jej istnieć, ponieważ prawdopodobnie jest on posiadaczem karty kredytowej po raz pierwszy; ponadto studenckie karty kredytowe często zawierają premie lub programy nagród dostosowane specjalnie do stylu życia studentów. Czasami mają również wyższe opłaty karne i niższe limity niż inne karty kredytowe.

Teraz, gdy wiesz, z czym mamy do czynienia, porozmawiajmy o tym, kto powinien rozważyć zakup jednego i zagłębić się w inne informacje o karcie kredytowej studenta.

> WIĘCEJ: Znasz już szczegóły? Sprawdź nasze propozycje najlepszych kart kredytowych dla studentów

  1. CZY STUDENT CZY OTRZYMA KARTĘ KREDYTOWĄ?
  2. KTO POWINIEN OTRZYMAĆ STUDENCKĄ KARTĘ KREDYTOWĄ?
  3. OPCJE KART KREDYTOWYCH DLA STUDENTÓW
  4. CZY SĄ KARTY KREDYTOWE DLA STUDENTÓW?
  5. KORZYSTANIE Z KARTY KREDYTOWEJ: NAJLEPSZE PRAKTYKI
  6. DODATKOWE INFORMACJE O KARTACH KREDYTOWYCH STUDENCKICH

CZY STUDENT CZY OTRZYMA KARTĘ KREDYTOWĄ?

Potencjalnie tak jeśli masz ponad 21 lat. Czasy się zmieniły. Kiedyś było tak, że gdybyś był 18-letnim studentem pierwszego roku w college’u, spacerowałbyś po kampusie i widziałbyś tabelę z informacjami o kartach kredytowych studenta, na której dwie lub trzy osoby obsługują go i rozdają darmowe koszulki , czapki, kupony i nie tylko, aby przyciągnąć uwagę wszystkich i, hej, czy chcesz założyć kartę kredytową?

Mógłbyś, bo to brzmiało jak dobry pomysł, mimo że nie miałeś pracy, ale hej, pracowałeś przez lato, więc to się liczy, prawda? A może pracowałeś na pół etatu w sklepie w akademiku.

Tak więc studenci, wielu z nich to studenci pierwszego roku, zapisywali się masowo na karty kredytowe, nie myśląc o tym naprawdę, i wkrótce stało się powszechne, że absolwenci nie tylko mieli zadłużenie studenckie, ale także zadłużenie na karcie kredytowej i to dużo.

Więc… czy mówisz, że studenci nie powinni dostawać kart kredytowych?

Ani trochę. Ale nauczysz się prowadzić samochód, zanim dostaniesz wolną rękę na autostradzie międzystanowej. Jeśli podejmujesz letnią pracę w restauracji, biurze lub gdziekolwiek indziej, zazwyczaj najpierw przechodzisz szkolenie. Dostajesz lekcje przed pływaniem. Uniwersytety koncentrują się na edukacji i przez dziesięciolecia dzieciom z college’u wręczano karty kredytowe bez żadnej wiedzy finansowej, jak z nich korzystać. Na szczęście uczelnie oferują więcej kursów z zakresu finansów osobistych, które zawierają informacje o karcie kredytowej studenta niż kiedyś.

Sytuacja zaczęła się zmieniać w wielkim stylu wraz z Ustawą o karcie kredytowej z 2009 roku (CARD oznacza odpowiedzialność i ujawnianie odpowiedzialności za kartę kredytową). Teraz, jeśli masz mniej niż 21 lat, musisz udowodnić, że masz niezależny dochód (własną pracę), lub musisz zatrudnić współsygnatariusza, np. Rodzica, który będzie odpowiedzialny za uzyskanie długu zapłacone, jeśli zostaniesz w tyle. Ustawa o CARD zabrania również firmom obsługującym karty kredytowe kierowania reklam do osób poniżej 21 roku życia.

Oczywiście nic z tego nie oznacza, że ​​nie możesz być studentem i nadal mieć kłopoty z kartami kredytowymi – ale przynajmniej trochę trudniej jest wpaść w kłopoty.

KTO POWINIEN OTRZYMAĆ STUDENCKĄ KARTĘ KREDYTOWĄ?

Jeśli jesteś odpowiedzialny za pieniądze, istnieje wiele dobrych argumentów finanso za zdobyciem studenckiej karty kredytowej, gdy jesteś jeszcze na studiach – najważniejszym z nich jest to, że możesz uzyskać skok w budowaniu dobrego kredytu, co pomoże ci się poprawić warunki pożyczek w przyszłości, nie tylko dla dodatkowych kart kredytowych, ale także hipoteki, kredytu samochodowego, kredytu biznesowego i tak dalej.

„Zdecydowanie polecam, aby odpowiedzialni studenci otworzyli konto z kartami kredytowymi o niskim limicie na pierwszym roku” – mówi Lyn Alden, właściciel Lyn Alden Investment Strategy w Atlantic City w stanie New Jersey. płacić wszystkie rachunki na czas. W ten sposób do czasu ukończenia college’u za mniej więcej cztery lata będą mieli 4-letnie konto z doskonałą historią płatności, co zapewni im świetny start w budowaniu kredytu wynik.”

Zgadza się z tym Jeff White, pisarz finansowy w witrynie biznesowej Fit Small Business. W rzeczywistości mówi: „Każdy student powinien mieć kartę kredytową, bez względu na sytuację finansową”.

OPCJE KART KREDYTOWYCH DLA STUDENTÓW

Wspomnieliśmy już o dwóch sposobach, ale przejdźmy do bardziej szczegółowych informacji na temat dostępnych kart kredytowych i informacji, które musisz wiedzieć o każdej opcji:

Złóż wniosek bezpośrednio o kartę kredytową. Jeśli masz pracę, nawet na pół etatu, możesz ubiegać się o kartę kredytową i w zależności od wydawcy możesz ją otrzymać. Po prostu zrób sobie przysługę i aplikuj tylko wtedy, gdy czujesz, że będziesz mieć ten dochód przez dłuższy czas. W końcu istnieje powód istnienia ustawy CARD Act. Jeśli masz kartę kredytową, ale nie masz stałego dochodu i używasz tej karty kredytowej, bardzo łatwo wpadniesz w kłopoty finansowe.

Jeśli odmówiono Ci wydania karty pierwszego wyboru, możesz rozważyć złożenie wniosku o zabezpieczoną kartę kredytową. Mogą to być doskonałe narzędzia do budowania kredytu, ale wymagają wpłacenia depozytu gotówkowego – a jeśli jesteś studentem, może brakować dodatkowej gotówki.

Poproś rodzica o podpisanie karty kredytowej w Twoim imieniu. Ty i twoi rodzice naprawdę chcecie o tym pomyśleć przez chwilę. Szczególnie twoi rodzice. Jeśli sprawy idą na marne, ponieważ wydałeś więcej na kartę, niż jesteś w stanie spłacić, Twój współsygnatariusz jest tak samo na haku, jak ty płacisz rachunek. Jeśli nie mają głębokich kieszeni, możesz wpędzić ich w finansowy bałagan, co prawdopodobnie jest ostatnią rzeczą, jaką chcesz robić. Ponownie, tak naprawdę sprowadza się to do tego, jak bardzo jesteś odpowiedzialny za pieniądze.

Poproś rodziców, aby uczyli Cię autoryzowanym użytkownikiem jednej ze swoich kart. To prawdopodobnie najlepsza strategia – znowu, pod warunkiem, że jesteś odpowiedzialny za pieniądze. Tak jak się wydaje, zamiast ubiegać się o własną, możesz użyć karty kredytowej swoich rodziców. Twoi rodzice mogą odczuwać nieco mniejszą presję w tym scenariuszu niż przy podpisywaniu karty kredytowej. To jest ich karta i mogą monitorować każdy Twój zakup. Pomaga każdemu – to rodzaj Twojej wersji kółek treningowych na kartę kredytową. Możesz dowiedzieć się, jak korzystać z karty kredytowej iczerp korzyści z oceny kredytowej swoich rodziców. Zakładając, że mają dobrą zdolność kredytową, to również może pomóc. Niekoniecznie ułatwia to zdobycie własnej karty kredytowej w drodze, ponieważ przyszli pożyczkodawcy zdają sobie sprawę, że autoryzowani użytkownicy kart kredytowych (w tym przypadku ty) nie są w rzeczywistości odpowiedzialni za opłacanie rachunków. Ale bycie autoryzowanym użytkownikiem zwykle przyniesie korzyści twojej ocenie kredytowej, zwłaszcza jeśli do tego momentu twoja ocena kredytowa i historia w zasadzie nie istniały.

„Stając się autoryzowanym użytkownikiem karty kredytowej mojego ojca, gdy byłem w liceum, a następnie otwierając moje pierwsze konto karty kredytowej tuż przed pierwszym rokiem studiów, przed ukończeniem studiów miałem ponad 800 punktów kredytowych” – mówi Alden , który ma 29 lat.

Ogólnie rzecz biorąc, najgorsza ocena kredytowa może wynosić zaledwie 300. Najlepsza to 850.

CZY SĄ KARTY KREDYTOWE DLA STUDENTÓW?

Tak, są. Wraz z rządem i uniwersytetami branża kart kredytowych również stanęła na wysokości zadania w ostatnich latach. Podczas gdy karty kredytowe dla studentów były praktycznie nie do odróżnienia od kart kredytowych osoby dorosłej pracującej w pełnym wymiarze czasu pracy, poza być może markowym logo uniwersytetu na karcie, obecnie jest całkiem sporo kart kredytowych dla studentów, zwłaszcza z Capital One, Citi i Discover , które faktycznie uwzględniają to, kim jest klient.

Na przykład osoba dorosła z dobrze płatną pensją może pozwolić sobie na wysoką roczną opłatę – uzasadniając ją wszystkimi punktami premiowymi. Ogólnie rzecz biorąc, w dzisiejszych czasach studencka karta kredytowa nie wiąże się z roczną opłatą (jeśli jesteś studentem pracującym w niepełnym wymiarze godzin, kto ma na to pieniądze?)

Niektóre studenckie karty kredytowe oferują nawet nagrody za dobre oceny. Discover it® Student Cash Back (ta karta nie jest obecnie dostępna w CardRatings) i Discover it® Student chrome (ta karta nie jest obecnie dostępna w CardRatings) oferują 20 $ kredytu na każdy rok szkolny, gdy Twój GPA wynosi 3.0 lub więcej do następne pięć lat.

KORZYSTANIE Z KARTY KREDYTOWEJ: NAJLEPSZE PRAKTYKI

Prawdopodobnie słyszałeś to w kółko od swoich rodziców, ale warto to powtórzyć. I oczywiście jest to ważne dla wszystkich do rozważenia, ale szczególnie ważne jest, aby pamiętać o studencie college’u, któremu często brakuje gotówki:

Nie przepłacaj. Aby ci w tym pomóc, najlepiej będzie, jeśli szukasz kart kredytowych z małymi limitami kredytowymi, mówi White.

A potem dodaje: „Użyj karty, aby zapłacić co miesiąc za coś, za co i tak będziesz płacić. Jeśli masz rachunek za media, który można opłacić online kartą kredytową, użyj swojego. To świetny sposób na zbudowanie kredytu poprzez pokazanie, że nie maksymalizujesz limitów kredytowych i że dokonujesz płatności na czas ”.

Nie kupuj zbyt wielu kart kredytowych. Możesz mieć wrażenie, że możesz ubiegać się o więcej niż jedną kartę, jeśli Twój kredyt jest dobry i masz całkiem przyzwoity strumień dochodów. Z pewnością sytuacja każdego studenta będzie inna, ale z reguły dobrze byłoby postępować zgodnie z radą White’a.

„Nie chcesz mieć kłopotów finansowych z kartą kredytową, dlatego nie polecam kupowania tylu kart, do których możesz się kwalifikować” – mówi.

Nawet jeśli otrzymujesz kilka kart kredytowych i spłacasz je co miesiąc, możesz zauważyć, że Twój wynik kredytowy spada z różnych powodów. Jednym z największych powodów, dla których możesz zauważyć spadek zdolności kredytowej, jest tak zwany współczynnik wykorzystania kredytu. Załóżmy, że masz kartę kredytową, którą często zbliżasz się do maksymalnego wykorzystania – powiedzmy, że masz 500 USD limitu kredytowego i wydajesz na nią około 480 USD miesięcznie. Dla biur obsługujących karty kredytowe wygląda na to, że w pewnym momencie możesz mieć problemy z pożyczką. Lubią, gdy użytkownicy kart kredytowych pożyczają 30 procent lub mniej limitu kredytowego. Jeśli masz kilka kart, na których zbliżasz się do limitu, wyglądasz na jeszcze większe ryzyko.

Jednak, że wskaźnik wykorzystania kredytu jest jednym z powodów konsumenci zrobić dostać wiele kart kredytowych: aby utrzymać współczynnik wykorzystania kredytu w dół. Ale znowu jesteś na studiach. Jeśli nie masz jeszcze pracy na pełny etat, Twoim celem jest po prostu zbudowanie kredytu, więc kiedy wyjdziesz do prawdziwego świata, masz zdrową zdolność kredytową i raport kredytowy. Większość studentów nie będzie potrzebować więcej niż jednej lub dwóch kart kredytowych. Dodatkowo dostęp do większej ilości kredytów może być większą pokusą, aby wydać pieniądze, których nie masz.

Nie rejestruj się w celu uzyskania karty, która pobiera roczną opłatę za jej używanie i przeczytaj warunki karty przed złożeniem wniosku. Nie uwierzysz, ilu ludzi nie wie, co to jest RRSO. Poszukaj informacji na temat wyszukiwania najlepiej ocenianych ofert kart kredytowych dla studentów . Przeczytaj recenzje kart i poznaj zalety różnych kart kredytowych.

Znajdź karty kredytowe o niskim oprocentowaniu. To może być trudne. Jako student nie masz zbyt dużej historii kredytowej, a niskie stawki są zazwyczaj wypłacane konsumentom z wysokimi wynikami kredytowymi. Jeśli jednak możesz znaleźć kartę kredytową z oprocentowaniem niższym niż 25 procent, spróbuj to zrobić. Jeśli nie dokonasz płatności w ciągu miesiąca, zaczniesz kompilować dług odnawialny i może być Ci trudno go spłacić.

> WIĘCEJ: Baw się z naszym „Kalkulatorem odsetek od salda obrotowego”, aby dokładnie zrozumieć, jak szybko sumuje się odsetki.

Dlatego White radzi szukać studenckich kart kredytowych zamiast tych przeznaczonych dla ogółu społeczeństwa.

„Chociaż nie planujesz naliczania odsetek, ponieważ spłacisz je w ciągu 30 dni, to wciąż jest idealny moment, aby uzyskać niskie oprocentowanie, uzyskując specjalną stawkę za kartę studencką, na wszelki wypadek” – mówi .

DODATKOWE INFORMACJE O KARTACH KREDYTOWYCH STUDENCKICH

Powinieneś wiedzieć, jak działają. Jasne, brzmi to oczywiste i wszyscy w pewnym stopniu o tym wiemy, ale wielu konsumentów tak naprawdę nie rozumie wewnętrznego działania kart kredytowych. To nie jest tak, że przed otrzymaniem karty kredytowej musisz zdać test.

Na przykład lepiej zarządzasz kartami kredytowymi, jeśli wiesz…

Kiedy płacić . Oczywiście wyciąg z Twojej karty kredytowej ma termin płatności i chcesz do tego czasu zapłacić. Ale nadal może być konieczne wywiercenie tego w głowie. Zapłać w terminie, który zazwyczaj przypada od 21 do 25 dni po dacie zamknięcia wyciągu z karty kredytowej. Jeśli zapłacisz przed terminem, jest to nieoprocentowana pożyczka, którą otrzymałeś. Jeśli przegapisz ten termin, do zapłacenia są odsetki i prawdopodobnie opłata za opóźnienie. I chociaż może się to wydawać matematyką, której nawet pięciolatek mógłby zrozumieć, wielu zdenerwowanych, udręczonych dorosłych, którym brakuje gotówki, nie dotrzymało terminu płatności kartą kredytową. Łatwo jest wyobrazić sobie zapracowanego studenta, który zapomina o terminie płatności kartą kredytową.

Jak biura obsługujące karty kredytowe opracowują Twoją zdolność kredytową. Wiesz, że płacenie rachunków na czas jest ważny, i prawdopodobnie nie będzie zaskoczony, aby wiedzieć, że jest to najbardziej istotny czynnik, jak ocena kredytowa jest punktowane. Ale to nie jedyny czynnik.

Drugim najważniejszym czynnikiem jest wspomniany wcześniej wskaźnik wykorzystania kredytu. Możesz zapłacić wszystko na czas, ale masz karty kredytowe, które są zasadniczo wyczerpane, a Twoja ocena kredytowa zostanie obniżona.

Trzecim najważniejszym czynnikiem jest długość Twojej historii kredytowej, dlatego wielu ekspertów od finansów osobistych sugeruje zdobycie karty kredytowej na studiach, abyś nie opuszczał college’u i, powiedzmy, chciał kupić samochód, ale przeszkadza ci to. uzyskanie pożyczki, ponieważ nie masz żadnej historii kredytowej.

Istnieją inne czynniki – na przykład jeśli złożyłeś wniosek o wiele ofert dotyczących kart kredytowych i pożyczek, różne zapytania o kredyt, nawet jeśli nie weźmiesz ich wszystkich, mogą obniżyć Twój wynik – ale powyższe czynniki są najważniejsze, aby być świadomym.

> WIĘCEJ: Nie zastanawiaj się! Dowiedz się „Jak działają karty kredytowe?”

Pamiętaj o opłatach, które czasami wiążą się z kartami kredytowymi. Głównym powodem do niepokoju jest opłata roczna. Naprawdę chcesz być ostrożny przy zakupie karty kredytowej z roczną opłatą. Niektóre karty kredytowe mają mocne, nawet 300, 400, a nawet więcej. Konsument może całkowicie uzasadnić wydawanie tej kwoty na roczną opłatę za korzystanie z własnej karty kredytowej, jeśli używa jej w sposób, który pozwala mu korzystać z przywilejów i udogodnień, które wiążą się z nagrodami za karty kredytowe (np. Zbieranie mil lotniczych) . Ale jeśli jesteś studentem z pracą w niepełnym wymiarze godzin lub pracą na pełny etat, która nie jest dobrze płatna, po prostu nie potrzebujesz karty kredytowej z roczną opłatą. (Na szczęście, jak zauważono, większość kart kredytowych przeznaczonych dla studentów jest bezpłatna). I oczywiście karta kredytowa studencka lub nie, jeśli spóźnisz się lub wydasz ponad swój limit,możesz zobaczyć naliczone opłaty od tego, co jesteś winien.

Należy unikać zaliczek gotówkowych. Karty kredytowe oferują pożyczki gotówkowe, w których można iść do bankomatu i wypłacić zimną twardą gotówkę. Ale ich odsetki są znacznie wyższe niż to, co kupujesz – a odsetki zaczynają się od razu, a nie po okresie karencji, co jest typowe w przypadku standardowych opłat.

Możesz się więc zastanawiać, dlaczego karty kredytowe oferują zaliczki gotówkowe, skoro są tak złe, i dlaczego ktoś miałby je wziąć?

Cóż, możesz znaleźć się w sytuacji awaryjnej – Twój samochód gdzieś się zepsuł i potrzebujesz np. Pieniędzy na holowanie lub mechanika. Mogą zdarzyć się rzadkie chwile, kiedy tak, warto otrzymać zaliczkę gotówkową, a będziesz zadowolony, że istnieją. Ale z reguły trzymaj się daleko, daleko.

Ale sama karta kredytowa? Dopóki uczysz się, jak korzystać z karty kredytowej i masz strumień dochodu do finansowania swoich płatności, poprzez pracę lub polubowne porozumienie z Bankiem Mamy i Taty, nie ma powodu, aby nie rozważać jej otrzymania.

Jeśli chcesz zacząć wykorzystywać wszystkie te informacje na temat kart kredytowych dla studentów, zacznij od wyborów naszego redaktora dla najlepszych kart kredytowych dla studentów.

Zastrzeżenie: Uważa się, że informacje zawarte w tym artykule są dokładne na dzień, w którym został napisany. Należy pamiętać, że oferty kart kredytowych często się zmieniają. Dlatego nie możemy zagwarantować dokładności informacji zawartych w tym artykule. Podejmowane są uzasadnione wysiłki, aby zachować dokładne informacje. Zobacz wniosek o kartę kredytową online, aby zapoznać się z pełnymi warunkami dotyczącymi ofert i nagród. Przed złożeniem wniosku sprawdź wszystkie warunki dowolnej karty kredytowej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy