blisko

Wenezuela nie straszy rynków. Ropa naftowa powiększa spadki

  • Dom
  • Surowce
  • Wenezuela nie straszy rynków. Ropa naftowa powiększa spadki
Ceny ropy naftowej. Wenezuela odrzucić straszy rynków  Surowce

Ropa w USA powiększa upadki cen ze środy, wówczas gdy straciła 0, 7 %. Teraz surowiec tanieje na temat dalsze 0, 5 procent. W Stanach Zjednoczonych powstają zapasy surowca, a ryzyko związane z sytuacją w Wenezueli jest dla rynków paliw małe - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate po dostawach na marzec w giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 52, 33 dolara, po zniżce o 0, 54 proc. Brent po dostawach na marzec w giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 60, 82 dolara za baryłkę, na spadku ceny o 0, 52 proc.

Z danych opublikowanych przez odrębny Amerykański Instytut Paliw (API), wynika że w przeszłym tygodniu rezerwy ropy naftowej wzrosły do 6, 55 mln baryłek. Analitycy wraz z Departamentu Energii USA (DoS) prognozują jednak spadek zasobów o 750 tysięcy beczek.

- Ceny ropy nadal prawdopodobnie będą się utrzymywać w wąskim zakresie, blisko 50 dolarów za baryłkę - mówi Takayuki Nogami, główny ekonomista Japan Oil, Gas and Metals National Corp

Zdaniem analityków ostanie problemy polityczne przy Wenezueli nie mają wpływu na cenę ropy.

Wenezuela na ustach świeckich liderów. Kto uznał Guaido, kto popiera Maduro

Niestabilna sytuacja w Wenezueli

W środę na ulicę wielu wenezuelskich miast wyszli demonstranci domagając się ustąpienia prezydenta Nicolasa Marudo, zaprzysiężonego przed tygodniem, pomimo krytyki Stanów Zjednoczonych i sąsiadów Wenezueli.

W trakcie demonstracji w stolicy kraju Caracas, lider opozycji i przewodniczący parlamentu Juan Guaido ogłosił się tymczasowym prezydentem państwie, co wywołało euforię demonstrantów.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump oświadczył, że uznaje Guaido za tymczasową głowę państwa, nazywając obok tym rząd Nicolasa Marudo "bezprawnym". Trump ostrzegł fita również, że USA nałoży sankcje dotyczące ropy, złota i innych surowców, po przypadku skierowania przemocy przeciwko opozycji.

Wenezuela ma największe na świecie złoża ropy naftowej. Jednocześnie od czasu kilku lat zmaga się z kryzysem gospodarczym i szalejącą inflacją.

Od końca grudnia w AMERYCE obowiązuje częściowe zamknięcie sekcji federalnych, spowodowanego sporem między prezydentem an izbą reprezentantów. Zdaniem doradcy ekonomicznego prezydenta USA, Kevina Hassetta, obecna sytuacji może negatywnie wpłynąć na wyniki PKB w I kwartale obecnego roku kalendarzowego. Dodał on również, że przedłużenie do marca "shutdown" może skutkować zerowym wzrostem współczynnika.

amerykańska prasa ostro ocenia politykę Trumpa wobec Meksyku  Ze świata

Amerykańska prasa ostro ocenia politykę Trumpa wobec Meksyku Ze świata

Sekretarz energii AMERYCE chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję" CIA uruchomiła rachunek rozliczeniowy na popularnym portalu społecznościowym. Dwa powody Chcą przedłożyć opłaty za wjazd dzięki "najbardziej krętą uliczkę świata" Lot trwa około…...

Czytać
android 7. 0 Nougat a mianowicie wyciekła data premiery

Android 7. 0 Nougat a mianowicie wyciekła data premiery

Androida 7. 0 nazwanego słodko „Nougat”, zaprezentowano na raz pierwszy 9 marca 2016 roku na przeszło miesiąc przed konferencją Yahoo I/O. Firma regularnie aktualizuje system. Nowa wersja posiada usprawnić m. in.…...

Czytać