blisko

Wenezuela nie straszy rynków. Ropa naftowa powiększa spadki

  • Dom
  • Surowce
  • Wenezuela nie straszy rynków. Ropa naftowa powiększa spadki
Ceny ropy naftowej. Wenezuela odrzucić straszy rynków  Surowce

Ropa w USA powiększa upadki cen ze środy, wówczas gdy straciła 0, 7 %. Teraz surowiec tanieje na temat dalsze 0, 5 procent. W Stanach Zjednoczonych powstają zapasy surowca, a ryzyko związane z sytuacją w Wenezueli jest dla rynków paliw małe - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate po dostawach na marzec w giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 52, 33 dolara, po zniżce o 0, 54 proc. Brent po dostawach na marzec w giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 60, 82 dolara za baryłkę, na spadku ceny o 0, 52 proc.

Z danych opublikowanych przez odrębny Amerykański Instytut Paliw (API), wynika że w przeszłym tygodniu rezerwy ropy naftowej wzrosły do 6, 55 mln baryłek. Analitycy wraz z Departamentu Energii USA (DoS) prognozują jednak spadek zasobów o 750 tysięcy beczek.

- Ceny ropy nadal prawdopodobnie będą się utrzymywać w wąskim zakresie, blisko 50 dolarów za baryłkę - mówi Takayuki Nogami, główny ekonomista Japan Oil, Gas and Metals National Corp

Zdaniem analityków ostanie problemy polityczne przy Wenezueli nie mają wpływu na cenę ropy.

Wenezuela na ustach świeckich liderów. Kto uznał Guaido, kto popiera Maduro

Niestabilna sytuacja w Wenezueli

W środę na ulicę wielu wenezuelskich miast wyszli demonstranci domagając się ustąpienia prezydenta Nicolasa Marudo, zaprzysiężonego przed tygodniem, pomimo krytyki Stanów Zjednoczonych i sąsiadów Wenezueli.

W trakcie demonstracji w stolicy kraju Caracas, lider opozycji i przewodniczący parlamentu Juan Guaido ogłosił się tymczasowym prezydentem państwie, co wywołało euforię demonstrantów.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump oświadczył, że uznaje Guaido za tymczasową głowę państwa, nazywając obok tym rząd Nicolasa Marudo "bezprawnym". Trump ostrzegł fita również, że USA nałoży sankcje dotyczące ropy, złota i innych surowców, po przypadku skierowania przemocy przeciwko opozycji.

Wenezuela ma największe na świecie złoża ropy naftowej. Jednocześnie od czasu kilku lat zmaga się z kryzysem gospodarczym i szalejącą inflacją.

Od końca grudnia w AMERYCE obowiązuje częściowe zamknięcie sekcji federalnych, spowodowanego sporem między prezydentem an izbą reprezentantów. Zdaniem doradcy ekonomicznego prezydenta USA, Kevina Hassetta, obecna sytuacji może negatywnie wpłynąć na wyniki PKB w I kwartale obecnego roku kalendarzowego. Dodał on również, że przedłużenie do marca "shutdown" może skutkować zerowym wzrostem współczynnika.

blajer wyjaśnia, czy warto zawiesić raty kredytu hipotecznego  Informacje

Blajer wyjaśnia, czy warto zawiesić raty kredytu hipotecznego Informacje

"Biznes dla Ludzi". Odwołany lot - jakie mamy uprawnienia? "Biznes dla Ludzi". Nowe otwarcie dla Modlina "Biznes dla Ludzi". Modyfikacje w związku z RODO "Biznes dla Ludzi". W gry…...

Czytać
big data zbiory danych rozwój gospodarczy

Big data zbiory danych rozwój gospodarczy

Tort jest ogromny. Każdy życzyłby urwać dla siebie jakim sposobem największy kawałek. Tort będzie coraz większy. Składnikami, z których został zrobiony, istnieją dane, także te na temat ludzi, którzy często…...

Czytać