Szablony propozycji pożyczki bankowej

17 lutego 2021
Category: Spłaty Kredytu

Jeśli potrzebujesz pieniędzy z banku na zaspokojenie swoich potrzeb biznesowych lub osobistych, pierwszym krokiem do uzyskania kredytu jest napisanie zwycięskiej propozycji kredytu bankowego. Czasami propozycja kredytu bankowego jest pierwszym dokumentem, z którym kontaktuje się Twoja firma i bank. Dlatego ważne jest, abyś dał dobre wrażenie firmy, aby Twoja propozycja została zaakceptowana.

Jaki jest cel propozycji kredytu bankowego?

Należy mieć na uwadze, że podstawowym celem propozycji kredytu bankowego jest przekonanie bankiera do udzielenia kredytu. Kolejnym celem propozycji pożyczki jest upewnienie bankiera, że ​​jesteś w stanie spłacić pożyczkę. Czasami do wniosku trzeba dołączyć dokumentację potwierdzającą zdolność do spłaty pożyczki.

Elementy wzoru propozycji kredytu bankowego:

Szablon propozycji kredytu bankowego zawiera następujące elementy, które sprawiają, że jest wysoce użyteczny

Streszczenie:Podsumowanie ma na celu przedstawienie pełnego, ale krótkiego przeglądu firmy. Streszczenie mówi czytelnikowi o przewadze konkurencyjnej firmy, zysku wypracowanym przez firmę, ilości pieniędzy potrzebnych firmie i dlaczego są potrzebne.

Dane firmy:

Ta sekcja zawiera biznesplan realizowany przez firmę, strategie biznesowe firmy oraz operacje wykonywane przez firmę. Ponadto historia firmy to kolejny ważny szczegół, którym interesuje się bankier.

Umiejętności firmy:

Zarząd firmy jest głównym przedstawicielem. Twoja propozycja powinna wyjaśniać kwalifikacje i doświadczenie każdego członka zespołu zarządzającego. W rzeczywistości bankier jest zainteresowany tym, jak przebiegają projekty firmy.

Dane finansowe:

Każdy, kto chce ubiegać się o pożyczkę, musi poinformować o swoich siłach finansowych. Sprawozdania finansowe i prognozy finansowe na najbliższe 5 lat to ważne dokumenty dla banku. Dzięki tym informacjom bank może poznać Twoją zdolność do spłaty kredytu. Podając swoje dane finansowe, upewnij się, że jesteś uczciwy i mówisz prawdę. Ważne jest również, aby zachować przejrzystość, jeśli chodzi o wymienianie szczegółów finansowych.

Opowiedz o swoim planie:

Bank chce również znać plan produkcji, aby mieć pojęcie o zysku, jaki zamierzasz zarobić. Te informacje pozwalają mu również wiedzieć, czy jesteś w stanie zwiększyć sprzedaż. Jeśli chcesz zdobyć pieniądze na zwiększenie sprzedaży, plan produkcji będzie głównym celem banku. Powinieneś także skupić się na swoim planie produkcji. Kolejnym planem, którym interesuje się bank, jest plan marketingowy. Bank czasami chce też wiedzieć, czy jesteś poinformowany o swoich konkurentach, ich mocnych i słabych stronach itp.

Po zakończeniu pisania wniosku dołącz wszystkie dokumenty, które potwierdzają szczegóły podane we wniosku. Upewnij się, że szczegóły podane we wniosku są zgodne z dokumentami uzupełniającymi.

Format: MS Word [.docx] | Ściągnij

Wyświetl podgląd i pobierz szczegółyFormat pliku: Microsoft Word 2007 i 2007+

Rozszerzenia formatu: Word (.doc) i iPad

Całkowity rozmiar na dysku: 522 Kb

Wersja programu Microsoft Word (.doc): Pobierz

OpenOffice (.odt) Writer [Writer]: Pobierz

Plik dokumentu MS | Rozmiar pliku 34 KB | Ściągnij

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy