Te ulgi podatkowe mogą opóźnić zwrot

17 lutego 2021
Category: Ulga Podatkowa

1 lutego 2018/5:00 / MoneyWatch

W trakcie sezonu rozliczeniowego jedno z pierwszych pytań, jakie zadają Amerykanie, brzmi: Jak szybko otrzymam zwrot podatku?

Dobra wiadomość: IRS spodziewa się wydać ponad 90 procent zwrotów w mniej niż 21 dni. A jeśli złożysz wniosek elektronicznie i poprosisz o bezpośredni depozyt, możesz otrzymać pieniądze w zaledwie 14 dni.

Ale nie, jeśli należysz do 28 milionów podatników, którzy będą ubiegać się o ulgę podatkową na zarobki (EITC) lub 20 milionów, którzy będą ubiegać się o dodatkową ulgę podatkową na dzieci (ACTC). W takich przypadkach otrzymanie zwrotu potrwa znacznie dłużej.

Otrzymuj najświeższe wiadomości do swojej skrzynki odbiorczejZgodnie z prawem IRS musi wstrzymać te zwroty do 15 lutego, nawet jeśli złożyłeś wniosek w najwcześniejszym możliwym terminie w styczniu. Opóźnienie daje IRS dodatkowy czas na przejrzenie zwrotów ubiegających się o te kredyty. Prawo wymaga, aby IRS zatrzymał cały zwrot podatku – a nie tylko część związaną z tymi ulgami podatkowymi.

IRS podał, że najwcześniej spodziewa się przetworzenia tych zwrotów 27 lutego. Kilka dodatkowych tygodni opóźnienia dotknie tych, którzy otrzymają zwrot czekiem lub mają błędy w swoich zwrotach.

To spowolnienie może spowodować usterkę w przepływie gotówki dla tych, którzy polegają na szybkim zwrocie środków, aby spłacić rachunki za urlop.

Dodatkowy przegląd, który IRS daje zwroty z tymi ulgami podatkowymi, ma na celu dać agencji więcej czasu na wykrycie i powstrzymanie oszustw związanych ze zwrotem podatku. Oszuści podatkowi wiedzą, jak łatwo jest złożyć fałszywe zeznanie bez dochodu, ubiegać się o EITC i ACTC oraz otrzymać duży czek od Skarbu Państwa. Więc te kredyty były gorącym celem oszustw.

EITC to podlegająca zwrotowi ulga podatkowa, co oznacza, że ​​możesz otrzymać zwrot, nawet jeśli nie płacisz lub nie jesteś winien żadnego podatku dochodowego. Kredyt jest dostępny dla osób, które pracują i nie mają wysokiego poziomu dochodów

Dla osób bez dzieci kredyt może wynosić około 510 USD. Maksymalny kredyt dozwolony w zeznaniach podatkowych za 2017 rok wynosi 6318 USD i jest dostępny, jeśli ubiegasz się o troje lub więcej kwalifikujących się dzieci na utrzymaniu. Na rok 2017 z EITC mogą skorzystać osoby, które miały następujące kwoty skorygowanego dochodu brutto i liczbę dzieci:

  • 48,340 USD (osoba samotna lub osoba prowadząca rejestrację gospodarstwa domowego) lub 53 930 USD (składająca wniosek łącznie) oraz troje lub więcej kwalifikujących się dzieci
  • 45 007 USD (osoba samotna lub głowa rodziny) lub 50 597 USD (składająca wniosek łącznie) i dwoje kwalifikujących się dzieci39 617 USD (osoba samotna lub głowa rodziny) lub 45 207 USD (składająca wniosek łącznie) i jedno kwalifikujące się dziecko15010 USD (osoba samotna lub osoba prowadząca rejestrację gospodarstwa domowego) lub 20 600 USD (składająca wniosek łącznie) i brak kwalifikujących się dzieci.Ulga podatkowa na dziecko jest warta nawet 1000 USD na kwalifikujące się dziecko, w zależności od dochodu. Jeśli kwota ulgi podatkowej na dziecko spadnie poniżej 1000 USD na dziecko (ponieważ nie może być ona wyższa niż kwota należnego podatku dochodowego), możesz ubiegać się o ACTC.

    Zasady kwalifikowalności ubiegania się o EITC znajdują się w publikacji 596. IRS udostępnia również narzędzie EITC Eligibility Assistant na swojej stronie internetowej.

    Po raz pierwszy opublikowano 1 lutego 2018 r. / 05:00

    2018 CBS Interactive Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy