blisko

Temat: Motoryzacja

Hyperloop One po pierwszych testach  Tech

  • Duży ruch w autosalonach. Ów marki wybierano najczęściej
  • Zmiany w egzaminach na prawko. Jest propozycja ministerstwa
  • GDDKiA zrywa umowy z Włochami. Mieli budować fragmenty A1 i S3
  • Surowe sankcje za cofanie licznika. Prezydent podpisał ustawę
  • Z Trójmiasta do granicy z Czechami w pięć godzin. Jest umowa na ostatni odcinek A1

Hyperloop Ów lampy na pustyni w Nevadzie pokazał, co potrafi i w dwie sekundy rozpędził się do 200 km/h. A to dopiero początek, bo twórcy obiecują, hdy będzie pędził z szybkością 1000 km/h. Pierwszy test pokazał, że innowacyjny pomysł miliardera Elona Muska, to coś więcej niż marzenia, ale rzeczywistość, w jakiej swój udział mają też Polacy. Materiał "Faktów" TVN.

Pierwszy test programu Hyperloop może nie wyglądał imponująco, ale udowodnił, że oryginalny, futurystyczny środek transportu, to nie tylko kolejny zawrotny pomysł miliardera Elona Muska. - Przetestowaliśmy dziś program napędu. Wszystko zadziałało świetnie - podkreśla Rob Lloyd, dyrektor wykonawczy firmy "Hyperloop One".

Testowe sanki w dwie sekundy udało się rozpędzić do niemal 200 km/h.

Kolejna chętnych

Zmiany w stacjach benzynowych. Ważne wiadomości dla kierowców

Docelowo Hyperloop One ma działać podług następującego mechanizmu. Kapsuły spośród pasażerami lub ładunkiem będą przemieszczać się, unosząc się na poduszce magnetycznej przy specjalnym tunelu z obniżonym ciśnieniem. Dzięki temu posiadają rozwijać zawrotną prędkość 1200 km/h.

- Jestem bardzo podekscytowany i dumny spośród naszego zespołu. Nie zdołam się już doczekać kolejnego testu - mówi Brogan Bambrogan, dyrektor ds. technologicznych w firmie "Hyperloop One".

Pierwsza linia Hyperloop ma połączyć Los Angeles z San Francisco. Wycieczka na liczącej 550 kilometrów trasie ma trwać trzydziestu pięciu minut. Zainteresowane budową są już m. in. Chiny i Słowacja, która chce skrócić podróż z Bratysławy do Wiednia do zaledwie 8 minut.

- Za 5 lat pozostaniemy mogli przewozić pierwszych pasażerów i towary - anonsuje Rob Lloyd.

Polski akcent

Ale na wypadku prace nad projektem wciąż trwają. Nie wiadomo np., jaki będzie ostateczny design kapsuł. W międzynarodowym konkursie aż do ścisłego finału dotarł zespół z Łódki.

- Poczuliśmy się bardzo docenieni, ponieważ człek, który jest właściwie zbyt to odpowiedzialny technicznie, docenił nas. Stwierdził, że to, co zrobiliśmy, ma wartość i nasza cała posada, mimo że nie wygraliśmy konkursu, była dobra a mianowicie mówi Amadeusz Bathelt z Hyperlodz Team.

Kiedy 3 lata temu Elon Musk przedstawiał projekt Hyperloop, potraktowano to jako czysto cudowną koncepcję, ale podobnie odbierano jego wcześniejsze pomysły. Obecnie Tesla wręcz nie nadąża z realizacją zamówień, zaś SpaceX udowodniła, że rakiety mogą lądować na Marsie i planuje w najbliższym czasie wysłanie tam osób.

ZOBACZ CAŁE PUBLIKACJE PIĄTKOWYCH "FAKTÓW" TVN

bIEC: Wskaźnik Przyszłej Inflacji po lutym wzrósł o 0, 7 pkt.

BIEC: Wskaźnik Przyszłej Inflacji po lutym wzrósł o 0, 7 pkt.

Podatki, opłaty, akcyza. Rząd dzierży plan na dodatkowe miliardy Polska gospodarka pod lupą amerykańskiej agencji. Jest decyzja "Szansa dla polskich przedsiębiorców". Premier o obietnicy szefa chińskiego rządu "Około 20 miliardów" na…...

Czytać
bGK: 16 mld zł kredytów mieszkaniowych do 2020 roku dzięki finansowanie dużych firm  Pieniądze

BGK: 16 mld zł kredytów mieszkaniowych do 2020 roku dzięki finansowanie dużych firm Pieniądze

Bank Gospodarstwa Krajowego będzie kontynuował wsparcie planów inwestycyjnych polskich firm. W średnim horyzoncie przewiduje przekazanie kredytów w wysokości niedaleko 6 miliardów złotych, zaś do roku 2020 planuje wypełnić lukę dłużnego finansowania dużych…...

Czytać