blisko

Kurs programowania kosztuje mniej niźli godzina pracy programisty

  • Dom
  • Technologie
  • Kurs programowania kosztuje mniej niźli godzina pracy programisty
Jak nauczyć się programowania java

Jeżeli chcesz zostać wybitnym tenisistą albo piłkarzem musisz zacząć trening jako kilkulatek. Jeśli marzysz o karierze pianisty musisz ćwiczyć palce od momentu malucha. Na szczęście programistą możesz zostać w wszelkim wieku i kompletnie od zera. Do tego nie wychodząc z domu.

Przede wszystkim trzeba mieć przytomność, że programowanie to praca jak każda inna. Nie ma tu żadnej elitarności, żadnych wielkich wymagań, żadnej wielkiej sztuki. Programowania – i to w dowolnym języku – może wyuczyć się każdy. W dzisiejszych cyfrowych czasach taka nauka może stać się prostsza niż się zwyczajnie myśli.

Jeżeli o nauce mowa, to studia odrzucić są niezbędna. W Globalnej sieci są tysiące stron dedykowanych kodowaniu: fora, kursy przez internet, kursy e-learningowe, liczne wspólnoty. To właśnie w wspólnoty programistów warto się zagłębić na wstępie, by zorientować się, które darmowe kursy są najlepsze, a na które warto wydać pieniądze.

Na samym początku powinno się podkreślić jeszcze jedną centralną kwestię. Programista to człowiek, który jest ciągle prosty na zmiany i ochoczy do nauki. Branża IT jest dynamiczna. Nowości pojawiają się dosłownie każdego miesiąca, a technologie sprzed kilkunastu lat uważa się zbytnio niewarte uwagi przy świeżych projektach. Osoby, które istnieją na bieżąco z nowymi technologiami i są otwarte na nowe sposoby nauczania, mają zdecydowaną przewagę.

Co najważniejsze programowania możemy nauczyć się szybko, bez wychodzenia z domu. Niezbędny jest tylko dobry kurs i odrobina determinacji a także otwarty umysł. W branży osiągalnych jest wiele kursów kodowania on-line. Umożliwiają one naukę z kapciami na nogach, po godzinach, w opcjonalnym momencie. To idealne rozwikłania dla osób, które do tego czasu nie miały nic łącznego z programowaniem i chcą zacząć od podstaw.

Dobrym wyborem na zaczątek może być Java. Ów język zorientowany jest obiektowo. Jego główną zaletą jest to, że może być odpalony wszędzie na Windowsie, Linuksie, Uniksie, Macintoshu, w tel. komórkowym itd.

Foto: materiały prasowe Całościowy warsztaty, obejmujący ćwiczenia i wykłady kosztuje 34, 99 zł – to mniej niż godzina pracy programisty

Java jest jednym z najbardziej pomyślnych języków przez pracodawców - poznając Jave na pewno łatwo znajdziesz pracę. W Javie możesz tworzyć aplikacje mobilne na Androida, gry komputerowe (Minecraft), aplikacje komputerowe pulpitowe i wiele innych.

Ciekawą propozycję jest kurs programowania Javy oferowany za pośrednictwem firmę Udemy. Całościowy warsztaty, obejmujący ćwiczenia i wykłady kosztuje 34, 99 zł – czyli mniej niźli godzina pracy programisty! Rzetelny kursant jest w stanie w przeciągu 30 dzionki nauczyć się podstaw programowania i pisać własne kody.

Kurs umożliwia zdobycie mądrości z takich zagadnień jak: kompilator JVM etc., rangi i obiekty zmienne, rodzaje zmiennych, operatory arytmeczyne, relacyjne, bitowe, logiczne; wyrażenia warunkowe if / else / switch, tablice jedno/wielowymiarowe, pętle - for / while / do-while, przeładowanie/nadpisywanie procedur itd.

> > Tylko dziś jak i również jutro Kurs programowania Java Masterclass dostępny jest zbytnio 34, 99 PLN < <

Taka znajomość mądrości w zupełności wystarcza do rozpoczęcia programowania i startu kariery programisty, który – jak już wspominaliśmy – dziś może zostać jakikolwiek, jeśli ma odrobinę gotowości.

Programowanie to nie zaakceptować tylko dobre zarobki, lecz przede wszystkim możliwość modelowania cyfrowego świata, w którym każdy dziś żyjemy. Programując mamy realny wpływa na rzeczywistość i otaczający nas, coraz to bardziej cyfrowy, świat. Uczenie się nowych języków, narzędzi, możliwości – to wszystko jest dziś na wyciągnięcie ręki.

Czasy, wówczas gdy programowanie było alchemią już dawno minęły. Dziś jakikolwiek z nas ma dostęp do sieci, jak cię mogę biegle posługuje się komputerem i smartfonem, cyfrowy świat stał się przejrzysty i przy miarę czytelny. Dlatego także każdy może być ewentualnym programistą. Prawdziwym wórcą cyfrowej przestrzeni niżeli tylko biernym odbiorcą. I to jest poezją w hermetycznym kuli ziemskiej matematyki.

Artykuł powstał we współpracy z Udemy

Tagi: język programowania branża INFORMATYKĄ edukacja Komentując korzystasz spośród narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obligatoryjne na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem wyobrażenie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy aktywny żal

PROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę na aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Koncepcja Banku i kilkunastu podwładnych. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

donald Trump zatrudni zięcia a mianowicie Jareda Kushnera - w Białym Domu

Donald Trump zatrudni zięcia a mianowicie Jareda Kushnera - w Białym Domu

Donald Trump chce zaangażować swojego zięcia jako doradcę w Białym Domu. Jared Kushner, mąż Ivanki Trump, ma zostać starszym radcą ds. handlu i Bliskiego Wschodu. Informacje wręczane wcześniej…...

Czytać
drogi krajowe w Polsce. GDDKiA ogłosi przetargi na jednej, 5 mld zł

Drogi krajowe w Polsce. GDDKiA ogłosi przetargi na jednej, 5 mld zł

Duży ruch przy autosalonach. Te marki wybierano najczęściej Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Wydaje się być propozycja ministerstwa GDDKiA zrywa umowy z Włochami. Dysponowali budować fragmenty A1 jak…...

Czytać