blisko

Na Facebooku wykryto 74 grupy cyberprzestępcze. Oferowały skardzione dane spośród kart i usługi hakerów

  • Dom
  • Technologie
  • Na Facebooku wykryto 74 grupy cyberprzestępcze. Oferowały skardzione dane spośród kart i usługi hakerów
Cyberprzestępcy na Facebooku - hakowanie i spam

Na Facebooku wykryto 74 grupy cyberprzestępcze, oferujące metrów. in. usługi hakerskie i rozsiewanie spamu. Jak poinformował serwis Ars Technica, powołując się na specjalistów wraz z firmy Cisco Talos, stajnie te zrzeszają łącznie 385 tys. członków.

Na forach dyskusyjnych tych grup na Facebooku można stało się również zamówić kampanie phishingowe, kupić bądź sprzedać skradzione dane finansowe z kart płatniczych, a także dane ze zhakowanych kont odbiorców w różnych usługach numerycznych - podaje serwis. Pośród usług dostępnych za pośrednictwem tych grup znalazły się również oferty sprzedaży podrobionych dokumentów tożsamości.

Cyberprzestępcy na Facebooku. Jak odszukać hakera w mediach społecznościowych?

Według specjalistów z Cisco grupy są łatwe do odwiedzenia znalezienia dla każdego klienta Facebooka. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę serwisu słowa kluczowe takie jak "spam" lub "CVV" - twierdzą, dorzucając, że algorytmy Facebooka na własną rękę będą proponować użytkownikom stajnie o podobnej tematyce.

Ars Technica z kolei zauważa, że serwis Firma Zuckerberga nie usunął ludzi grup - w moderacji takie treści musi zatem przeciwstawiać się na zgłoszeniach napływających od użytkowników, którzy potrafią sygnalizować administracji Facebooka znalezienie nielegalnych bądź niewłaściwych esencji, które mogą prowadzić do odwiedzenia nadużyć.

Specjaliści spośród Cisco próbowali zgłosić łamanie regulaminu Facebooka przez ów grupy, korzystając z dostępnych na platformie funkcjonalności. Niektóre z nich usunięto, różne natomiast pozostawiono, a wykasowano jedynie niektóre zawarte w nich treści - przekazuje Ars Technica. Ostatecznie spółka Cisco zdecydowała się otwarcie skontaktować z działem ds. cyberbezpieczeństwa Facebooka, który podjął decyzję o usunięciu rodzajów wykrytych przez badaczy. Tobie zwrócili jednak uwagę, iż nie minęło wiele periodu, a kolejne grupy tego rodzaju zaczęły zjawiać się w tym serwisie społecznościowym. Nasza klasa obecnie współpracuje z Cisco nad rozwiązaniem problemu - poinformował zespół Talos.

Specjaliści podkreślili też, że posiadają wiele dowodów na wykorzystanie sprzedawany w tychże grupach usług do dokonywanych w sieci przestępstw.

Facebook odnosząc się do odwiedzenia sprawy poinformował, że "grupy naruszały zasady korzystania wraz z serwisu dotyczące spamu a także nadużyć finansowych i zostały przez nas usunięte. Zdajemy sobie sprawę z konieczności zachowania większej uważności, a w walkę z takiego nadużyciami przeznaczamy znaczące środki".

carlos Ghosn został usunięty spośród rady dyrektorów Nissana

Carlos Ghosn został usunięty spośród rady dyrektorów Nissana

Były prezes Nissana Carlos Ghosn pozostał usunięty z rady kierowników koncernu na nadzwyczajnym spotkaniu udziałowców w Tokio. W związku z tym firma zerwała ostatnie więzy łączące ją z menedżerem…...

Czytać
błędy przy tankowaniu samochodu zimą  Moto

Błędy przy tankowaniu samochodu zimą Moto

Duży ruch w autosalonach. Ów marki wybierano najczęściej Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Jest propozycja ministerstwa GDDKiA zrywa umowy z Włochami. Mieli budować fragmenty A1 i S3 Surowe kary za cofanie…...

Czytać