Teraz jest świetny czas na refinansowanie kredytu hipotecznego – nowe opłaty za refinansowanie opóźnione do 1 grudnia

17 lutego 2021
Category: Swój Kredyt

Teraz jest świetny czas na refinansowanie domu.

Zaktualizowano 30 sierpnia o więcej informacji dotyczących dostawy pożyczki do Freddie Mac i Fannie Mae.

Dwa tygodnie temu zarówno Freddie Mac, jak i Fannie Mae FNMA ogłosiły nową opłatę za refinansowanie kredytu hipotecznego w wysokości 0,5%. Nowa opłata miała się rozpocząć 1 września 2020 r. Jednak wczoraj Fannie Mae i Freddie Mac ogłosiły, że nowa opłata będzie opóźniona i będzie teraz dotyczyć pożyczek dostarczonych 1 grudnia 2020 r. Lub później.

Daje to nabywcom domów dodatkowe trzy miesiące na refinansowanie kredytu hipotecznego bez konieczności uiszczania tej opłaty. Należy jednak pamiętać, że większość refinansowania kredytów hipotecznych trwa od 30 do 45 dni, a banki potrzebują czasu, aby przetworzyć pożyczki przed dostarczeniem ich Fannie Mae i Freddie Mac. Dlatego należy rozpocząć ten proces w ciągu najbliższych kilku tygodni, aby móc zamknąć go przed wejściem nowych opłat.

Dlaczego nowa opłata za refinansowanie kredytu hipotecznego?

Krótko mówiąc, nowe opłaty są bezpośrednio związane z ryzykiem i niepewnością związaną z pandemią Covid-19 oraz wynikającym z tego niedoborem i bezrobociem milionów pracowników.

Fannie Mae opublikowała oświadczenie w Lender Letter (LL-2020-12), w którym stwierdza się, że nowa opłata jest korektą ceny na poziomie pożyczki (LLPA) zwaną opłatą refinansową na niekorzystnym rynku. Nowa opłata jest wynikiem „niepewności rynkowej i ekonomicznej skutkującej wyższym ryzykiem i kosztami ponoszonymi przez Fannie Mae.

Ile z pensji powinieneś odłożyć na emeryturę?4 pytania, które powinieneś zadać swojemu przyszłemu doradcy finansowemuPaństwowa i lokalna pomoc ratunkowa z dołączonymi sznurkami do reformy emerytalnej? Plan LaHood jest obiecujący, ale ryzykownyFreddie Mac nazywa swój nowy program opłatą kredytową za stan rynkowy w cenie, która została wdrożona „w wyniku zarządzania ryzykiem i prognozowania strat spowodowanych niepewnością gospodarczą i rynkową związaną z COVID-19.

To nie pierwszy raz, kiedy agencje te wprowadziły opłaty za refinansowanie kredytu hipotecznego opartego na ryzyku. Agencje te wprowadziły podobne opłaty refinansowe w 2008 roku.

Jakie rodzaje refinansowania kredytu hipotecznego dotyczą nowych opłat?

Te nowe opłaty zostaną zastosowane do większości tradycyjnych refinansowania kredytów hipotecznych i będą stosowane zarówno w przypadku refinansowania typu cash-out, jak i bezgotówkowego. Istnieją pewne wyjątki, takie jak niektóre formy hipoteki na konwersję konstrukcji.

Wiele refinansowania kredytów hipotecznych w ramach specjalistycznych programów kredytowych będzie również podlegać tym nowym opłatom, nawet jeśli programy zwykle miałyby limit całkowitych opłat. Przykłady obejmują program refinansowania HomeReady od Fannie Mae i program refinansowania kredytu hipotecznego Home Possible od Freddie Mac.

Nowa opłata nie dotyczy zakupu domu ani refinansowania kredytu hipotecznego, które nie zostały sprzedane Freddie Mac lub Fannie Mae.

Na przykład niektóre rodzaje usprawnionych programów refinansowania, takie jak programy VA Loan Streamline Refinance lub FHA Loan Streamline Refinance, mogą być również zwolnione z tych opłat, ponieważ wiele z tych pożyczek jest zabezpieczonych przez Ginnie Mae i nie jest sprzedawanych Fannie Mae lub Freddie Mac.

Ile będą kosztować te opłaty dla przeciętnego właściciela domu?

Opłata doda 500 USD za każde pożyczone 100 000 USD. Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez Towarzystwo Bankowości Hipotecznej, „przeciętny konsument zapłaci 1400 dolarów więcej niż zapłaciłby w innym przypadku.

Kiedy powinienem refinansować swój kredyt hipoteczny, aby uniknąć tej opłaty?

Według Jeffa Flowersa, pierwotnego pożyczkodawcy z First Home Bank, powinieneś spróbować szybko uzyskać wniosek o refinansowanie. Opłata obowiązuje dla pożyczek dostarczonych Fannie Mae lub Freddie Mac 1 grudnia lub później. Jednak pożyczki musiały zostać zamknięte w dowolnym miejscu na 15–30 dni przed tym terminem, aby banki mogły zaciągnąć pożyczki w ramach procedur po zamknięciu wymaganych do dostarczenia pożyczek Fannie Mae i Freddie Mac. Skontaktuj się ze swoim pożyczkodawcą, aby sprawdzić, czy ma określony termin, do którego możesz dążyć.

Jeśli myślisz o refinansowaniu kredytu hipotecznego – zrób to teraz

Chociaż refinansowanie kredytu hipotecznego często pozwala zaoszczędzić dużo pieniędzy w dłuższej perspektywie, wiąże się to z kosztami zamknięcia, które zwykle wynoszą od 1% do 3% kredytu hipotecznego. Koszty zamknięcia zazwyczaj obejmują opłatę za udzielenie pożyczki, opłaty ubezpieczeniowe, punkty rabatowe, jeśli zdecydujesz się je kupić, opłaty stanowe i lokalne oraz inne wybrzeża zamknięcia.

Dodanie kolejnego 0,5% opłaty do tych opłat będzie kosztować średnio dodatkowe 1400 USD i wydłuży czas zwrotu.

Możesz jednak uniknąć tej dodatkowej opłaty, jeśli rozpoczniesz proces w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Nie jesteś pewien, czy powinieneś refinansować swój kredyt hipoteczny? Ten przewodnik Forbesa może ci pomóc.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy