Twoje prawa do wspólnego pożycia, gdy partner wprowadzi się do Twojej nieruchomości

17 lutego 2021
Category: Może Również

Zaproszenie partnera do wprowadzenia się do Twojej nieruchomości może być ekscytującą perspektywą, ale powinieneś poświęcić trochę czasu na rozważenie wszystkich zagrożeń związanych z prawem. Prawa do konkubinatu w Wielkiej Brytanii to w dużej mierze niezrozumiana dziedzina prawa i przed wprowadzeniem się do nieruchomości partnera będziesz chciał mieć w tym dobre podstawy.

W naszych dwóch poprzednich postach z tej trzyczęściowej serii poświęconej prawom własności do wspólnego zamieszkania, przyjrzeliśmy się Twoim prawom przy przeprowadzaniu się do nieruchomości partnera oraz prawom każdego z partnerów przy wspólnym zakupie nieruchomości. W tym ostatnim poście przyjrzymy się Twoim prawom do wspólnego zamieszkania, gdy partner wprowadzi się do Twojej nieruchomości.

Do czego jest uprawniony partner typu „common law?

Powszechnym błędem jest przekonanie, że zamieszkanie razem oznacza, że ​​będziecie mieć małżeństwo na zasadach common law, a zatem będą mieli takie same prawa jak małżeństwo. To mit, ponieważ małżeństwo według prawa zwyczajowego nie ma mocy prawnej w Anglii i Walii. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, na co powinieneś zwrócić uwagę, jeśli twój partner wkrótce wprowadzi się do twojego domu.

Czy mój partner ma prawa do mojego domu?

Kiedy twój partner wprowadza się do twojej nieruchomości, na której twoje nazwisko widnieje na akcie, może zasugerować, że zacznie spłacać kredyt hipoteczny, aby podzielić koszty wspólnego życia i stworzyć bardziej wyrównaną pozycję finansową w związku. Jednak w takich sytuacjach, jeśli związek się rozpadnie, twój partner może mieć ustawowe prawo do udziału w twoim domu i może zmusić cię do sprzedaży nieruchomości po jego opuszczeniu.

Partner niebędący właścicielem może być w stanie zmusić Cię do sprzedaży nieruchomości lub zażądać części pieniędzy ze sprzedaży, jeśli udowodni, że uzyskał „korzystny interes w nieruchomości. Może to wynikać z wpłat na poczet ceny zakupu nieruchomości (np. Spłaty kredytu hipotecznego), a nawet z rozmowy, niezależnie od tego, jak niejasne, że mieliby interes w nieruchomości, na której oparli się na swoją szkodę. W tych ostatnich okolicznościach szkoda nie musi być dotkliwa, a opłacenie rachunków za media lub innych wydatków może być podstawą roszczenia. Jeśli twój partner zapłaci za znaczące prace na rzecz nieruchomości, które podniosłyby wartość, może również złożyć reklamację na tej podstawie.

Na co nie ma wpływu mój partner wprowadzający się do mojego domu?

Ogólnie rzecz biorąc, kiedy twój partner wprowadza się do twojego domu, własność twojego mienia, oszczędności i inwestycji pozostaje nienaruszona. Jeśli posiadałeś coś, zanim Twój partner się wprowadził, nadal pozostaje to wyłącznie Twoja własność. Po wprowadzeniu się partnera, jeśli sam kupisz coś za własne pieniądze, znowu jest to twoja wyłączna własność i nie ma na to wpływu przybycie partnera.

Jeśli kupicie coś razem, oboje będziecie to posiadali na podstawie współczynników uwzględnionych w cenie zakupu, chyba że uzgodnisz inaczej. Jeśli twój partner dał ci coś w prezencie, to jesteś jego właścicielem, jednak udowodnienie tego może być trudne, chyba że istnieją pisemne dowody.

Wskazówki dla par żyjących w konkubinacie

Oto kilka wskazówek dla par żyjących w konkubinacie – te wskazówki pomogą Ci w sytuacji prawnej i osobistej.

 • Przede wszystkim powoli. Daj sobie czas na dostosowanie się do nowej sytuacji, ponieważ to duża zmiana i duże zaangażowanie.
 • Pomyśl o sporządzeniu testamentu. Nie ma automatycznych praw do majątku twojego partnera w przypadku śmierci. Jeśli oboje konkubenci sporządzą testament, wówczas można dokonać ustaleń z drugim partnerem.Jeśli masz dzieci, zastanów się intensywnie nad zobowiązaniami do opieki nad dziećmi. Który z was poświęci karierę? Czy może być kompromis?Porozmawiaj wcześnie o obowiązkach domowych.Pomyśl o wspólnych aktywach, na wypadek gdyby przyszedł czas na rozdzielenie się.Wcześnie omów finanse ogólne.Rozważ umowę o wspólnym pożyciu (czytaj dalej)Umowa o wspólnym pożyciu

  Umowa o wspólnym pożyciu jest również nazywana umową o wspólnym zamieszkaniu i pomaga zapewnić jasność i pewność co do Twojej pozycji jako właściciela nieruchomości, gdy Twój partner zamieszka z Tobą. Zanim Twój partner się wprowadzi, będziesz musiał omówić, kto za co zapłaci i czy ma to zostać przetłumaczone jako odsetki w Twojej nieruchomości, czy po prostu jako czynsz. Twoja umowa o wspólnym pożyciu powinna dotyczyć trzech głównych obszarów:

  1. Kto jest właścicielem czego, kiedy umowa jest spisana iw jakich proporcjach
  2. Umowy finansowe, które zawarliście mieszkając razemRozdział majątku, majątku i dochodu powinien się zakończyć
  Nasi wyspecjalizowani prawnicy zajmujący się wspólnym pożyciem będą w stanie pomóc w sporządzeniu umowy o wspólnym pożyciu, którą możecie uzgodnić zarówno Ty, jak i Twój partner. Ta umowa będzie prawnie wiążąca, więc jeśli związek dobiegnie końca, oboje będziecie wiedzieć, na czym stoisz i do czego masz prawo.

  Skontaktuj się z naszymi prawnikami zajmującymi się wspólnym pożyciem w Warrington i Manchesterze, aby uzyskać pomoc w sporach dotyczących wspólnego pożycia i porady dotyczące wszystkich aspektów umów o wspólnym pożyciu.

  Skontaktuj się z nami już dziś pod numerem 0161833 0044 lub napisz do nas

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy