Ubezpieczenie kredytu hipotecznego z góry (UFMI)

17 lutego 2021

Co to jest ubezpieczenie kredytu hipotecznego z góry (UFMI)?

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego z góry to składka ubezpieczeniowa, która jest pobierana, zwykle od pożyczek Federalnej Administracji Mieszkalnictwa (FHA), w momencie początkowego zaciągania pożyczki. Chociaż podobnie, nie jest to to samo, co prywatne ubezpieczenie kredytu hipotecznego (PMI), które jest pobierane przez konwencjonalnego prywatnego pożyczkodawcę hipotecznego każdego miesiąca, gdy zadatek kupującego za dom wynosi mniej niż 20% ceny zakupu. Premie z tytułu kredytu hipotecznego z góry są dodawane do puli pieniędzy, która jest wykorzystywana do pomocy podmiotom, takim jak FHA, w ubezpieczaniu kredytów dla niektórych pożyczkobiorców.

kluczowe wnioski
 • Ubezpieczenie kredytu hipotecznego z góry (UFMI) to dodatkowa składka ubezpieczeniowa w wysokości 1,75% pobierana od pożyczek Federalnej Administracji Mieszkalnictwa (FHA).
 • Te pieniądze z ubezpieczenia chronią pożyczkodawcę na wypadek, gdyby pożyczkobiorca zalegał ze spłatą kredytu hipotecznego.UFMI można spłacić w momencie zamknięcia pożyczki lub włączyć ją do spłaty kredytu hipotecznego. Jest to dodatek do bieżących płatności składki za ubezpieczenie kredytu hipotecznego.Zrozumieć ubezpieczenie kredytu hipotecznego z góry (UFMI)

  Podobnie jak PMI, celem ubezpieczenia hipotecznego FHA jest ochrona pożyczkodawcy. Kiedy pożyczkobiorca ma minimalny kapitał w swoich domach, ryzyko (dla pożyczkodawcy), że pożyczkobiorca nie wywiąże się ze zobowiązań, jest wyższe, ponieważ pożyczkobiorca nie ma tyle do stracenia, odchodząc i pozwalając bankowi na przejęcie lokalu. Dzięki ubezpieczeniu kredytu hipotecznego, jeśli przestaniesz spłacać kredyt hipoteczny i wyjdziesz z domu, ubezpieczyciel pomoże Twojemu pożyczkodawcy odzyskać straty.

  Pożyczki FHA mają niższe wymagania dotyczące przedpłaty – zaledwie 3,5% ceny domu – oraz mniej rygorystyczne wymogi dotyczące dochodów i kredytu niż tradycyjne pożyczki. Pożyczki te wymagają więc opłacenia ubezpieczenia kredytu hipotecznego z góry, które jest pobierane w momencie zamknięcia.

  Koszt ubezpieczenia kredytu hipotecznego z góry (UFMI)

  Od 2015 r. Stawka za ubezpieczenie kredytu hipotecznego z góry wynosi 1,75% bazowej ceny kredytu. Pożyczki refinansowe FHA Streamline są obciążone UFMIP w wysokości 0,55%. Masz możliwość spłacenia tej kwoty gotówką w momencie zamykania pożyczki, ale większość osób decyduje się na włączenie jej do całkowitej kwoty kredytu hipotecznego.

  Jeśli możesz sobie pozwolić na spłatę tej kwoty z góry, warto to zrobić, ponieważ jeśli włączysz ją do swojej pożyczki, na dłuższą metę będzie ona znacznie droższa.

  Oprócz UFMI pożyczkobiorcy muszą płacić stałe składki na ubezpieczenie kredytu hipotecznego (MIP), które wahają się od 0,45% do 1,05%. Będziesz musiał płacić to ubezpieczenie kredytu hipotecznego, dopóki stosunek wartości kredytu do wartości nie będzie wystarczająco wysoki – to znaczy , dopóki nie spłacisz określonej kwoty kredytu hipotecznego. Kiedy Twój kapitał jest wystarczająco wysoki (22% w przypadku pożyczki FHA), pożyczkodawca znacznie mniej martwi się, że wyjdziesz z domu, a ubezpieczenie nie jest już wymagane. Osoby posiadające pożyczki dłuższe niż 15 lat są zobowiązane do dokonywania miesięcznych rat ubezpieczenia kredytu hipotecznego przez pięć lat. Jeśli Twój kredyt hipoteczny jest krótszy niż 15 lat, jedynym wymaganiem jest 78% stosunek kredytu do wartości.

  Jak opłacane jest ubezpieczenie kredytu hipotecznego z góry (UFMI)

  Płatności składki z tytułu ubezpieczenia kredytu hipotecznego z góry są przekazywane bezpośrednio do HUD i pobierane przez automatyczną usługę windykacji Departamentu Skarbu USA. Wchodzą na rachunek powierniczy.

  HUD wykorzystuje bezpieczny portal internetowy do elektronicznego przetwarzania zbiorów. Ta automatyczna usługa odbioru:

 • Spełnia zapotrzebowanie agencji i partnerów biznesowych na alternatywy elektroniczne, zapewniając możliwość wypełniania formularzy, dokonywania płatności i składania zapytań drogą elektroniczną przez Internet.
 • Umożliwia partnerom biznesowym i użytkownikom indywidualnym dostęp do ich rachunków płatniczych z dowolnego komputera z dostępem do Internetu.Umożliwia agencjom federalnym pozyskiwanie i przetwarzanie kolekcji w skuteczny i terminowy sposóbSpecjalne uwagi dotyczące ubezpieczenia kredytu hipotecznego z góry (UFMI)

  Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że składki za ubezpieczenie kredytu hipotecznego z góry można zwykle zwrócić proporcjonalnie, jeśli zapłacą całość naraz, a następnie sprzedadzą swój dom w ciągu pierwszych pięciu do siedmiu lat posiadania. Innymi słowy, mogą być uprawnieni do znacznego zwrotu kosztów nawet lata po fakcie.

  Jeśli właściciel domu otrzymał pożyczkę FHA przed czerwcem 2013 r., Kwalifikuje się do zwrotu i anulowania składki na ubezpieczenie kredytu hipotecznego z góry po pięciu latach. Właściciel domu musi mieć 22% udziałów w nieruchomości, a wszystkie płatności muszą być dokonane na czas. Właściciele domów, którzy mają pożyczki FHA udzielone po czerwcu 2013 r., Muszą refinansować je na konwencjonalną pożyczkę i mieć aktualną wartość pożyczki na poziomie 80% lub więcej.

  Wskazówki, jak unikać płacenia ubezpieczenia kredytu hipotecznego z góry (UFMI)

  Istnieje kilka sposobów na uniknięcie płacenia ubezpieczenia kredytu hipotecznego z góry:

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy