Ustawianie bezpiecznego kodu PIN i hasła karty kredytowej

17 lutego 2021
Category: Twoja Karta

Źródło obrazu / Getty Images

Bezpieczeństwo kart kredytowych jest niezwykle ważne, aby uniknąć stania się ofiarą oszustwa związanego z kartami kredytowymi. Kiedy poufne informacje o karcie kredytowej trafiają w niepowołane ręce, oczyszczenie reputacji kredytowej i usunięcie odpowiedzialności za opłaty może być trudne i czasochłonne.

Chociaż często nie jesteś odpowiedzialny za nieautoryzowane obciążenia karty kredytowej, znacznie lepiej będzie, jeśli nie będziesz musiał się nimi zajmować. Jednym ze sposobów zapobiegania oszustwom związanym z kartami kredytowymi jest tworzenie trudnych do odgadnięcia osobistych numerów identyfikacyjnych lub PIN-ów i haseł do kart kredytowych i kont internetowych oraz przechowywanie ich w bezpiecznym miejscu po ich utworzeniu.

Ustawianie bezpiecznego kodu PIN karty kredytowej

Będziesz potrzebować czterocyfrowego kodu PIN lub osobistego numeru identyfikacyjnego, jeśli Twoja karta kredytowa umożliwia wypłatę zaliczek gotówkowych. Czasami wystawca Twojej karty wysyła PIN kilka dni po wysłaniu karty kredytowej. Możesz też zostać poproszony o wybranie własnego kodu PIN, gdy zadzwonisz w celu aktywacji karty kredytowej. Nigdy nie podawaj kodu PIN:

 • Twoja data urodzenia
 • Data urodzenia któregokolwiek z Twoich dzieci lub bliskichTwoja rocznica12344321Pierwsze lub ostatnie cztery cyfry numeru ubezpieczenia społecznegoPierwsze lub ostatnie cztery cyfry numeru karty kredytowejJakiekolwiek cztery cyfry, które coś znacząZastanów się nad tworzonym kodem PIN. Jeśli tworzenie jest łatwe, złodzieje prawdopodobnie też łatwo zgadną.

  Ustawianie bezpiecznego hasła do konta karty kredytowej online

  Podczas tworzenia konta online, aby uzyskać dostęp do danych karty kredytowej, będziesz musiał utworzyć hasło, którego będziesz mógł używać do logowania. Wiele witryn wydawców kart kredytowych podaje pewne wymagania dotyczące tworzenia haseł, które pomagają ustawić hasło trudne do odgadnięcia przez złodziei. Na przykład, twoje hasło będzie musiało mieć określoną długość, być może będziesz musiał zawierać kombinację wielkich i małych liter, cyfrę, a nawet znak niealfanumeryczny, np. Gwiazdkę, wykrzyknik, znak dolara itp. Oto co należy zrobić, aby utworzyć bezpieczne hasło do karty kredytowej:

 • Wydłuż go, najlepiej co najmniej 8 znaków. Trudniej będzie zgadnąć.
 • W haśle zmieszaj wielkie i małe litery. Nie używaj tylko wielkiej litery na początku frazy hasła.Umieść znaki interpunkcyjne lub cyfry losowo w całym haśle, a nie tylko na początku lub na końcu.Wybierz litery, które znajdują się w różnych miejscach na klawiaturze. W ten sposób osoba oglądająca nie będzie mogła łatwo odgadnąć, co piszesz, obserwując Twoje palce.Bądź kreatywny.Czego nie powinieneś robić
  • Unikaj używania słów, które pojawiają się w słowniku, nawet jeśli przeliterujesz je odwrotnie, skracasz lub błędnie.
  • Nie używaj sekwencji liter ani cyfr. Na przykład abcd1234 jest złym hasłem, tak jak 12345678 lub abcdefgh.Nie używaj na klawiaturze sekwencji sąsiadujących ze sobą liter, na przykład qwerty1234 lub asdfgjkl.Nie używaj danych osobowych, takich jak imię i nazwisko, data urodzenia, numer ubezpieczenia społecznego lub dane osobowe znajomych lub krewnych.Nie używaj żadnego hasła, które widziałeś jako przykład dobrego hasła.Unikaj używania tego samego hasła do kilku różnych kont. Gdy hakerzy odgadną jedno hasło, często próbują sprawdzić, czy działa ono na innych kontach.Dbanie o bezpieczeństwo haseł i kodów PIN

   Po utworzeniu niemożliwego do złamania hasła do karty kredytowej następnym krokiem jest zabezpieczenie go. Nie ułatwiaj hakerom uzyskania dostępu do Twojego hasła.

  • Nie zapisuj hasła ani kodu PIN, a zwłaszcza nie zapisuj ich na karcie kredytowej ani nie przechowuj ich razem z kartą kredytową.
  • Nie wysyłaj nikomu swojego hasła ani kodu PIN pocztą e-mail ani SMS-em.Nie podawaj nikomu swojego hasła ani kodu PIN.Nie podawaj głośno swojego hasła ani kodu PIN w miejscach, w których inni mogą Cię usłyszeć.Nie pozwól swojej przeglądarce zapamiętać hasła do karty kredytowej. Ktoś, kto ukradnie Twój komputer lub telefon, może uzyskać dostęp do Twojego konta, nawet nie znając hasła.Zawsze pamiętaj, aby podać swoje hasło na właściwej stronie internetowej. Oszustwa phishingowe tworzą fałszywe strony internetowe, które wyglądają jak prawdziwe, a ich celem jest nakłonienie ludzi do wprowadzenia loginu lub innych danych osobowych. Zawsze sprawdzaj adres URL na pasku przeglądarki, aby upewnić się, że znajdujesz się na właściwej stronie, i zachowaj szczególną ostrożność podczas wpisywania hasła w witrynie, na którą trafiłeś, klikając łącze e-mail. Zmieniaj hasło okresowo, na przykład co 90 dni, uważając, aby nie używać ich ponownie. Jeśli uważasz, że ktoś włamał się na Twoje hasło, natychmiast zmień je zgodnie z wytycznymi podanymi powyżej.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy