blisko

Temat: USA. Gospodarka

Dane z USA umacniają dolara. Złoty się osłabia  Informacje

  • "To rekord! ". Ambasador AMERYCE o handlu z Polską
  • Amerykanie zadowoleni z spotkania w Pekinie. "Rozmowy przebiegają bardzo dobrze! "
  • Trump grozi wycofaniem USA wraz z Światowej Organizacji Handlu
  • USA wstępnie dogadały się spośród Meksykiem w sprawie dokumenty urzędowe handlowej
  • Apple pokazał rekordowe wyniki. Wartość spółki zespala się do biliona dolarów

Lepsze od wymagań dane z amerykańskiego sektorze pracy umocniły dolara wobec euro i innych walut obcych. Złoty w piątek do odwiedzenia dolara stracił ok. czterech gr. Rynek polskich obligacji nieznacznie się osłabił, co dilerzy tłumaczą obawami na temat możliwość odpływu kapitału do odwiedzenia USA.

Liczba stanowisk zatrudnienia w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych we wrześniu wzrosła o 248 tys., kiedy w sierpniu wzrosła o 180 tys., na korekcie w górę z 142 tys. - podał amerykański Departament Pracy po komunikacie. Stopa bezrobocia w USA we wrześniu spadła do 5, 9 proc. z 6, 1 proc. miesiąc wcześniej. Ekonomiści spodziewali się stabilizacji stopy bezrobocia i wzrostu liczby miejsc pracy o 215 tys.

W AMERYCE przybywa pracy. Bezrobocie najniższe od 6 lat

Lepsze dane

- W piątek dolar się umocnił jak i również wobec euro, i w stosunku do złotego, gdyż dane z USA były lepsze od czasu oczekiwań. Natomiast para euro-złoty była dość stabilna, odnotowaliśmy niewielkie osłabienie złotego a mianowicie powiedział diler walutowy BPH Andrzej Krzemiński.

- Myślę, że w ewentualnym tygodniu powinno być nieco spokojniej, szczególnie na euro-złotym. Natomiast dolar może się utrzymywać w trendzie wzrostowym i o ile nie zostanie technicznych korekt, to dwójka dolar-złoty będzie wciąż wyżej poziomu 3, 30 a mianowicie dodał.

Rynek obligacji nieznacznie się osłabił na danych z USA.

- Piątek to spadkowa sesja. Rentowności delikatnie powstają u nas i za granicą. Na rynkach wydaje się nieco niepokoju w relacji z umocnieniem dolara jak i również tym, że kapitał będzie odpływał do USA - powiedział diler SPW przy PKO BP Maciej Popiel.

Jego zdaniem przy przyszłym tygodniu kluczowym wydarzeniem będzie posiedzenie RPP. a mianowicie Zobaczymy, czy Rada przyniesie tego, co zapowiadała: czy obetnie stopy i które to będzie cięcie - powiedział Popiel. - Sektor jest podzielony, czy zostanie to 25 czy pięćdziesiąt pb - dodał.

część kierowców nielegalnie wykorzystuje zabezpieczenie komisowe  Moto

Część kierowców nielegalnie wykorzystuje zabezpieczenie komisowe Moto

Duży ruch w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej Zmiany w egzaminach dzięki prawo jazdy. Jest propozycja ministerstwa GDDKiA zrywa porozumienia z Włochami. Mieli tworzyć fragmenty A1 i S3 Surowe kary za zawracanie…...

Czytać
czy rząd może oddać gratyfikacyj do budżetu państwa

Czy rząd może oddać gratyfikacyj do budżetu państwa

300 plus w świeżej odsłonie. "Większa pewność w odniesieniu do jego ciągłego funkcjonowania" Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja Cztery śmigłowce za ponad 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco…...

Czytać