blisko

Temat: USA

Handel USA i UE wyjąwszy tandety? «Zadbamy o standardy»  Informacje

  • Sekretarz energii NA JUKATAN chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję"
  • CIA uruchomiła konto na popularnym portalu społecznościowym. Dwa powody
  • Chcą wprowadzić opłaty za wjazd w "najbardziej krętą uliczkę świata"
  • Koniec gorszych produktów gwoli Polaków? "Podejrzewam, że niewiele się zmieni"
  • Lot utrzymuje około 11, 5 godziny. Uruchomiono rekordową trasę krajową na świecie

Przedstawiciele UE i USA, którzy w poniedziałek prowadzili w Berlinie rozmowy o Transatlantyckim Partnerstwie Handlowym i Inwestycyjnym (TTIP) podkreślali, że ta umowa handlowa w żadnym razie nie doprowadzi do obniżenia standardów.

- Osiągniemy umowę handlową, która to przyniesie wiele korzyści i w której utrzymane pozostaną wartości i zasady a mianowicie oświadczył komisarz UE ds. handlu Karel de Gucht. Zapewnił m. in. - odpowiadając na obawy obrońców praw konsumentów - iż TTIP nie będzie symbolizować obniżenia standardów w sferze ochrony środowiska oraz podkreślał, że umowa nie ma możliwość podważyć ochrony danych.

OECD: nierówności społeczne niebezpieczeństwem dla wzrostu gospodarczego

Lepsza ochrona

Podobnie wypowiedział się przedstawiciel USA ds. handlu Michael Froman, dostarczając, że standardy zostaną zachowane we wszystkich dziedzinach jak i również że celem TTIP wydaje się być też wzmocnienie ochrony klientów.

Niemiecki wicekanclerz i minister gospodarki Sigmar Gabriel wskazywał, że TTIP da szansę ustanowienia "reguł gry" dla całej gospodarki świeckiej. - Umowa transatlantycka powinna i musi ustanowić świeże kryteria dla gospodarczej globalizacji - powiedział.

Gabriel przestrzegał zarazem przed otaczaniem tajemnicą rozmów na temat TTIP. - W demokracjach odrzucić może być tajnych negocjacji - podkreślał. Jednocześnie polemizował z tymi, których w mniemaniu TTIP nie powinien okazać się ostatecznie poddawany pod głosowanie parlamentów narodowych wszystkich 28 państw UE. Ostrzegł, że groziłoby to fiaskiem umowy i podkreślił: "Potrzebujemy rozległej legitymacji demokratycznej".

Większa przejrzystość

Komisarz de Gucht opowiedział się, podobnie jak Gabriel, za większą prostolinijnością w negocjacjach. Przyznał jednakże, że na życzenie strony amerykańskiej trzeba zgodzić się na poufność dokumentów.

Dzięki umowie UE-USA dzierży powstać największa strefa niezaplanowanego handlu na ziemi. Komisja Europejska przewiduje, że gospodarka Unii europejskiej zyska na tym 119 mld euro rocznie (0, pięć proc. PKB).

arkadij Rotenberg nie skorzysta wraz z ulgi dla Rosjan objętych sankcjami  Ze świata

Arkadij Rotenberg nie skorzysta wraz z ulgi dla Rosjan objętych sankcjami Ze świata

Arkadij Rotenberg, jeden z wielkich rosyjskich biznesmenów objętych sankcjami Zachodu, oznajmił w środę, że nie skorzysta z ulg rozpatrywanych w parlamencie, pozwalających osobom objętym sankcjami personalnymi zrzec się statusu rezydenta podatkowego Rosji.…...

Czytać
autonomiczne pojazdy a przepisy aliansu i prawa

Autonomiczne pojazdy a przepisy aliansu i prawa

Autonomiczna mechanika, a przede każdemu autonomiczne pojazdy na drogach to również przejaw rozwijającej się sztucznej inteligencji. Wiadomości o pracach Tesli i największych koncernów samochodowych śledzę z dużym zainteresowaniem. Bowiem rewolucja komunikacyjna…...

Czytać