blisko

Temat: Google

Google chce zarabiać na domenach. Wygryzie konkurencję?  Informacje

  • Google zainwestuje pół miliarda dolarów w konkurenta Alibaby
  • Internetowi giganci wytaczają działa przeciw politycznym manipulacjom
  • Twierdził, że dziewczyny nie nadają się do odwiedzenia pracy w IT. Kierownik Google przerwał urlop i sam zajął się sprawą
  • Kobiety nie nadają się do pracy w INFORMATYKĄ? Burza po słowach podwładnego Google
  • Google odkurza patrzałki. Kiedyś budziły kontrowersje, w tym momencie wracają w nowej wersji

Google testuje nowatorską usługę - Google Domains, która pozwoli m. in. firmom na tworzenie i zarządzanie własnymi domenami internetowymi. Amerykański gigant chce tym sposobem przejąć część wartościowego rynku. To niesłychanie zła wiadomość dla przedsiębiorstw zajmujących się rejestracją domen.

Google Domains to usługa, która pozwala odbiorcom, czyli np. firmom w rejestrowanie, tworzenie i kierowanie własnymi domenami internetowymi. Według szacunków amerykańskiego giganta aż 55 proc. firm nie posiada jeszcze własnego miejsca w sieci, a to właśnie w wirtualnym kuli ziemskiej coraz częściej potencjalni klienci szukają informacji o towarach i usługach. Używając notebooków, telefonów, tabletów coraz częściej też dokonują zakupów.

Google chce zadbać na temat twoje zdrowie. Poprosi o cenne informacje

Testy trwają

Właśnie tą ogromną puste miejsce chce wypełnić Google, która to chce dać możliwość drobnym i średnim firmom zaistnienie w internecie. Jak przekazuje Google coraz więcej firm chce założyć własną domenę, czyli uruchomienie Google Domains wydaje się także wyjściem na przeciwko ich oczekiwaniom.

"Usługa Google Domains jest dopiero w trakcie budowy. Sklepy będą mogli wyszukać jak i również znaleźć najlepszą domenę dla swojej działalności" - podaje Google.

Ruch Google to rzucenie wyzwania GoDaddy, czyli 1 z największych na kuli ziemskiej firm, która zajmuje się rejestracją domen. - To stawia pierwotnego w bezpośredniej konkurencji z GoDaddy - mówi Keith Timimi z agencji marketingu cyfrowego VML Qais.

Według informacji BBC GoDaddy tylko w Stanach Zjednoczonych w ubiegłym roku osiągnął przychody na poziomie 1, 1 mld dolarów. Firma założyłą ponad 57 mln domen.

Konkurencja być może się bać?

Google jest jedną z najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych na globie. Teraz gigant chce użyć swoją pozycję do przejęcia wartościowego rynku domen. - Google może wykorzystać swoją lokalizację, aby promować własne usługi. Konkurencyjne firmy mogą się martwić - twierdzi Timimi.

cena karpia na święta bożego narodzenia 2017

Cena karpia na święta bożego narodzenia 2017

W tym roku polskich karpi będzie mniej, a wówczas oznacza, że ceny po hodowlach pójdę w górę. W pesymistycznym wariancie poniekąd o 15 proc. Specjaliści jednak uspokajają – w hurtowniach cena…...

Czytać
cBA zatrzymało kolejną osobę z grupy powołującej się dzięki wpływy przy tworzeniu CPK

CBA zatrzymało kolejną osobę z grupy powołującej się dzięki wpływy przy tworzeniu CPK

Podatki, taryfy, akcyza. Rząd ma projekt na dodatkowe miliardy Polska gospodarka pod lupą amerykańskiej agencji. Jest decyzja "Szansa dla polskich przedsiębiorców". Premier o obietnicy szefa chińskiego rządu "Około 20 miliardów" na…...

Czytać