blisko

Facebook pożałuje zakupu WhatsApp'a? W przeszłości to się zdarzało

Facebook pożałuje zakupu WhatsApp’a? Jeszcze kiedyś to się zdarzało  Informacje

Historia wskazuje, że internetowe przejęcie na kwotę powyżej 10 mld dolarów wcale nie ma obowiązek być opłacalne. Po naszym, jak Facebook kupił WhatsApp za 19 mld dolarów, inwestorzy wywindowali akcje atrakcyjnego serwisu społecznościowego do rekordowych poziomów. Są zamieszczane jednak głosy, że w poniższym przejęciu o to właśnie chodziło. I o wyeliminowanie potencjalnego konkurenta też.

To była największa transakcja od przeszło dekady, poza nią tylko w historii mediów było pięć tego typu transakcji - wynika z danych zebranych przez Agencja Bloomberg. Dzięki temu ta transakcja godna jest prawie tyle samo, co fuzja AOL wraz z Time Warner oraz zespolenie Terra Network z Lycos, które później przyniosły wielomiliardowe odpisy zysków.

Różnie bywało

WhatsApp z większymi możliwościami. "Aplikacja warta więcej niż 19 mld"

Historia dużych transakcji w dziedzinie domowej zapisana jest przez odbiorców, którzy zapłacili krocie zbyt konkurencyjne firmy warte na temat wiele mniej. Często wybory o takich operacjach podejmowano tylko po to, by skasować konkurencję.

Mark Zuckerberg ogłosił, że Whats App jest warte więcej aniżeli 19 mld dolarów. Jednakże jak podkreślają analitycy, tego typu komunikat miał na zamiarze uzasadnić inwestycję dokonaną przez największy na świecie portal społecznościowy.

Wielu inwestorów zareagowało pozytywnie na propozycję Facebooka, którego akcje na giełdzie osiągnęły rekordowy pułap. Jednak żaden z więcej niż 50 analityków ankietowanych przez Bloomberga nie rekomendował zbytu akcji Facebooka.

Wielkie przejęcia

Najnowszy nabytek Facebooka jest największą transakcją od czasu czasu wartej 124 mld dolarów fuzji Time Warne z AOL w 2001 roku. Dwa lata potem zyski z fuzji wyniosły ponad 45 mld dolarów. W 2000 roku VeriSign kupił Network Solutions spośród 15, 3 mld starając się rozwinąć działalność. 3 lata po przejęciu przedsiębiorstwo została sprzedana za w porządku. 100 mln dolarów. Całokształt przez załamanie wzrostu. Identycznie było z Terra Networks i Lycos.

Zuckerberg podkreślił, że samo zarabianie pieniędzy z aplikacji WhatsApp nie będzie priorytetem jak i również że reklama, główne źródło zarobku Facebooka, nie zdominuje serwisu WhatsApp.

Facebook kupuje WhatsApp za 19 mld dolarów

- To bardzo kosztowny kupno, który może być uzasadniony tylko względami strategicznymi, gdyż są jeszcze inne możliwości usunięcia konkurenta z filii - podkreśla Lex van Dam, zarządzający funduszem po Hampstead Capital LLP po Londynie. - Cena wydaje się niespotykana, ale jest to bardzo sprytne posunięcie Zuckerberga. Myślę, że ma mężczyzna na celu zakup wszystkich nowego serwisu, który ma potencjał zdetronizowania Facebooka z pozycji lidera - daje Eric Jackson, prezes Ironfire Capital.

Analitycy podkreślają, że w przypadku WhatsApp ryzyko transakcji polega na tym, że firma poniższa może nie wzrosnąć do takiego stopnia, jak przewiduje Zuckerberg. Ostatnio szef WhatsApp zapowiedział, że aplikacja już wkrótce umożliwi też rozmowy głosowe, a coś więcej niż wymianę informacji.

Zakup roku?

WhatsApp to aplikacja w urządzenia mobilne, która przy łatwy sposób pozwala wysyłać krótkie wiadomości, zdjęcia i filmy. Można ją pobrać za darmo. Darmowy wydaje się być też pierwszy rok wykorzystywania. Później za korzystanie z produktów trzeba zapłacić 99 centów za każde kolejne 12 miesięcy. Co ważne po aplikacji nie ma reklam.

Facebook kupił WhatsApp w połowie lutego, zbytnio 19 mld dolarów. Założyciel Facebooka Mark Zuckerberg podkreślił podczas targów w Barcelonie, że WhatsApp była godna "więcej niż 19 mld". Dodał, że pasuje pani "idealnie" do Facebooka. a mianowicie To najbardziej wciągająca zastosowanie na telefon, jaką kiedyś widziałem. To jest cenna do połączenie miliarda jednostek - dodał.

amerykańska prasa ostro ocenia politykę Trumpa wobec Meksyku  Ze świata

Amerykańska prasa ostro ocenia politykę Trumpa wobec Meksyku Ze świata

Sekretarz energii AMERYCE chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję" CIA uruchomiła rachunek rozliczeniowy na popularnym portalu społecznościowym. Dwa powody Chcą przedłożyć opłaty za wjazd dzięki "najbardziej krętą uliczkę świata" Lot trwa około…...

Czytać
android 7. 0 Nougat a mianowicie wyciekła data premiery

Android 7. 0 Nougat a mianowicie wyciekła data premiery

Androida 7. 0 nazwanego słodko „Nougat”, zaprezentowano na raz pierwszy 9 marca 2016 roku na przeszło miesiąc przed konferencją Yahoo I/O. Firma regularnie aktualizuje system. Nowa wersja posiada usprawnić m. in.…...

Czytać