blisko

Temat: Gaz

Gaz łupkowy: 3Leg Resources wyprzedaje niemieckie koncesje, skupi się na Polsce  Informacje

  • Turecki Potok zostanie przedłużony
  • Otwarta droga do 20-letniej umowy na amerykański gaz
  • "Musimy iść do przodu". Nasze państwo chce przyspieszenia prac nad dyrektywą w sprawie Nord Stream 2
  • Maleje istota gazu ze Wschodu. Świeże dane o dostawach błękitnego paliwa
  • Pięć państw krytykuje projekt Nord Stream dwa. "Wyrażamy głęboki niepokój"

Brytyjski koncern 3Leg Resources skoncentruje się na wydobyciu gazu łupkowego w Naszym narodzie. W tym celu sprzedał swoje udziały w niemieckich koncesjach na poszukiwanie tegoż surowca.

Karpiński: do 2016 chcemy ulokować w gaz łupkowy przeszło 5 mld zł

"Ogłosiliśmy sprzedaż naszych udziałów przy niemieckich koncesjach, ale zachowaliśmy udziały w przyszłych wpływach z tych koncesji. Transakcja jest zgodna ze strategią i pokazuje koncentrację w naszym najważniejszym projekcie, zaś mianowicie koncesjach na polskim Pomorzu" – stwierdził dyrektor wykonawczy 3Leg Resources Kamlesh Parmar w komunikacie.

Pierwsi w Polsce

3Leg Resources powstała w 2007 roku i koncentruje się w poszukiwaniu i zagospodarowaniu niezwyczajowych zasobów ropy naftowej i gazu, w szczególności gazu łupkowego w Europie.

Transakcja jest zgodna wraz ze strategią i pokazuje oficjalną koncentrację na naszym najważniejszym projekcie, a mianowicie grono koncesjach na polskim Pomorzu

Dyrektor wykonawczy 3Leg Resources, Kamlesh Parmar

Koncern był pierwszą firmą, której udało się wydobyć gaz wraz z polskich łupków na powierzchnię. Obecnie, wraz z ConocoPhillips, poszukuje gazu na Pomorzu, na odwiertach bocznych Strzeszewo i Lublewo. Ma m. in. sześć koncesji dzięki poszukiwanie i rozpoznawanie złóż, które obejmują obszar ok. 4 387 km kw. w rejonie polskiego wybrzeża Bałtyku.

Ma również koncesje poszukiwawcze na rejonie lądowym obejmującym powierzchnię 1 622 km kw. dzięki południu, w okolicach Krakowa.

Wśród udziałowców 3Leg Resources są m. in. JP Morgan Chase & Co oraz BlackRock Inc.

emerytura bez podatków. Pomysł PSL skierowany do komisji

Emerytura bez podatków. Pomysł PSL skierowany do komisji

"Emerytura bez podatków", czyli pomysł PSL w wsparcie osób starszych, został po pierwszym czytaniu odesłany z Sejmu do zadań w komisji. Ludowcy potrzebują zlikwidowania pobierania wszelkich świadczeń od emerytów i rencistów.…...

Czytać
emplocity - startup ulepszający proces rekrutacji HR

Emplocity - startup ulepszający proces rekrutacji HR

Choć automatyzacja i technologia zmieniły wiele dziedzin życia, rekrutacja nowych pracowników ciągle odbywa się po staremu, odnośnie do formę. Innowacje w tym zakresie kończą się na tym, że oferty pracy przeniesiono…...

Czytać