blisko

Temat: Biznes dla Ludzi

Blajer wyjaśnia, czy warto zawiesić raty kredytu hipotecznego  Informacje

  • "Biznes dla Ludzi". Odwołany lot - jakie mamy uprawnienia?
  • "Biznes dla Ludzi". Nowe otwarcie dla Modlina
  • "Biznes dla Ludzi". Modyfikacje w związku z RODO
  • "Biznes dla Ludzi". W gry wydajemy coraz więcej
  • "Biznes dla Ludzi". Oryginalne połączenia lotnicze

Kiedy warto "wziąć wolne" od momentu spłacania kredytu hipotecznego? Z jakimi opłatami wiążą się tzw. wakacje kredytowe? Dzięki te pytania odpowiedział Paweł Blajer w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 Biznes i Świat na temat godz. 18. 00.

Blajer wyjaśnia, bądź otyłość szkodzi karierze

Wakacje kredytowe to odroczenie jednej lub kilku rat kredytów hipotecznego. To opcja dla tych, którzy chcieliby zawiesić spłatę zobowiązania i miesięczną ratę przeznaczyć na przykład na uporządkowanie domowego budżetu.

Dopiero po 12 miesiącach

- Z zawieszenia spłaty możemy skorzystać w opcjonalnym momencie roku kalendarzowego, lecz z reguły dopiero według 12 miesiącach regularnego spłacania kredytu. Tutaj nie być może być opóźnień - zaznacza Michał Krajkowski z DK Notus.

Jak dodał, w ten sposób że chcemy skorzystać z wakacji kredytowych musimy poinformować bank między szóstej a 14 dni zanim planowanym terminem spłaty raty. - Najczęściej wystarczy zgłoszenie telefoniczne, można też powiadomić bank pocztą elektroniczną - powiedział. Zaznaczył, że nie musimy informować banku, czemu nie chcemy spłacać raty.

Przed decyzją o zawieszeniu zobowiązania warto jednak zorientować się, ile za zwłokę trzeba będzie dodatkowo uiścić, czyli jaką opłatę naliczy bank i w jakim stopniu harmonogram spłat ulegnie zmianie. Może się zdarzyć, że klient nie stanie się mógł odroczyć całej rayt kredytu, a tylko jej cząstka.

- Są bazy, które zawieszają spłatę kompletnej raty, ale w kilku instytucjach część odsetkową, to znaczy koszty kredytu, musimy uiścić i na bieżąco regulować - podkreślił Krajkowski.

Co jeszcze w programie?

W programie "Biznes dla Ludzi" Paweł Blajer wyjaśnił także, jak efektywnie się przebranżowić, wytłumaczył różnicę w umowie pisemnej jak i również ustaleniach ustnych oraz opowiedział o obowiązkach pracodawcy po przypadku wypadku pracownika.

belgia reformuje podatki. Butelka napojów alkoholowych podrożeje o 2, pięć euro  Prawo

Belgia reformuje podatki. Butelka napojów alkoholowych podrożeje o 2, pięć euro Prawo

"Absolutny rekord" w PIT-ach. Ministerstwo podało dane Kiedy redukcja stawek VAT? Ekonomiści komentują plan ministerstwa Zmiany przy PIT, ale z warunkami Coraz mniej czasu na rozliczenie PIT Spór po rządzie o…...

Czytać
bezpieczniej, szybciej, więcej pociągów. PKP chce uruchomić nowy system łączności  Informacje

Bezpieczniej, szybciej, więcej pociągów. PKP chce uruchomić nowy system łączności Informacje

Pociągi jadą szybciej. Wróciły na Centralną Magistralę Kolejową Szykują się zmiany dzięki kolei. Podróż wydłuży się nawet o kilkadziesiąt minut Przegląd prasy. Miliardy dzięki kolejowe połączenia z zagranicą Miliardowe inwestycje…...

Czytać