blisko

Polska otrzyma z budżetu UE 50 mld zł. Ile będzie wynosiła jej składka?

  • Dom
  • Wiadomosci
  • Polska otrzyma z budżetu UE 50 mld zł. Ile będzie wynosiła jej składka?
Budżet UE na 2017 r.

Polska składka do budżetu UE wyniesie w przyszłym roku ok. 18 mld złotych, przy znacznie wyższych transferach z budżetu UE do Polski w wysokości ponad 50 mld zł a mianowicie podał wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.

- Nasz kraj składka do budżetu UE w 2017 roku wyniesie ok. 18 mld zł przy znacznie wyższych transferach z budżetu UE do odwiedzenia Polski - wstępnie szacowanych na ponad 50 mld zł, skoncentrowanych w regionach dotyczących polityką spójności jak i również Wspólną Polityką Rolną - powiedział Kwieciński podczas spotykania z dziennikarzami.

Według Kwiecińskiego polityka spójności daje realne efekty w sferze społeczno-gospodarczej.

Przyznam, że niewielu ludzi się spodziewał naprawdę silnego efektu na robione miejsca pracy. W relacji makroekonomicznym oceniono, że strategia spójności wygenerowała ok. 1 bln euro dodatkowo we wszystkich krajach członkowskich.

Wiceminister dodał, że sfinansowane z funduszy spójności inwestycje to także prawie 1 mln miejsc pracy. Jak zaznaczył, ogółem w Starego kontynentu Europejskiej do 2023 r. powstanie 3 mln miejsc pracy.

- Komisja szacuje, że 270 mln euro zainwestowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego jak i również Funduszu Spójności w okresie 2007-2013 wraz ze współfinansowaniem krajowym wygeneruje do 2023 r. 1 bilion euro dodatkowego PKB we wszelkich państwach członkowskich ogółem a mianowicie podało MR.

- Miejsce i rola strategii spójności nie jest kwestionowana ani przez Komisję Europejską, ani kraje członkowskie UE. Otwiera to drzwi do nowej polityki spójności według 2020 roku - powiedział Kwieciński.

Tagi: UE budżet Unia Europejska składka Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zameldować naruszenie – kliknij przy link „Zgłoś Facebookowi” obok wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Trzeba czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kliku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

93 proc. zakupów zaczyna się od zapytania w wyszukiwarce gogole. Zobacz jak być wyraźnym w sieci

93 proc. zakupów zaczyna się od zapytania w wyszukiwarce gogole. Zobacz jak być wyraźnym w sieci

Nie ma znaczenia co oferujemy: zaawansowane rozwiązania IT, opony samochodowe czy ekologiczną marchewkę. Bez internetu ani rusz. Sieć jest dziś przyrodzonym miejscem handlu i reklamy. Mówiąc dosadnie: jeżeli potrzebuje się robić…...

Czytać
adam Rogacki członkiem zarządu Orlen Paliwa

Adam Rogacki członkiem zarządu Orlen Paliwa

300 plus w świeżej odsłonie. "Większa pewność odnośnie do jego ciągłego funkcjonowania" Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja Cztery śmigłowce za więcej niż 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco…...

Czytać