blisko

"USA chcą, by Polska była silnym krajem. Donald Trump nam nie zagraża"

  • Dom
  • Wiadomosci
  • "USA chcą, by Polska była silnym krajem. Donald Trump nam nie zagraża"
Donald Trump a Polska

Stany Zjednoczone są zainteresowane tymże, by Polska była mocnym krajem. Rozmieszczenie amerykańskich potencjałów będzie oznaczać znaczące pogłębienie wzajemnych relacji - twierdzi w rozmowie z PAP Ian Brzezinski ekspert ds. międzynarodowych. Jego zdaniem amerykańska polityka zagraniczna nie pozostanie przeorientowana.

Prezydent Andrzej Duda, który w ostatnich dniach rozmawiał telefonicznie spośród prezydentem-elektem Donaldem Trumpem, ocenił, że możemy być spokojni o to, że polityka USA wobec Polski jak i również wzajemne relacje nie ulegną pogorszeniu, a być może uda się je wciąż bardziej zacieśnić.

- Stany Zjednoczone są zainteresowane tym, by Polska była silnym krajem, mają doniosłe plany dotyczące rozmieszczenia potencjałów w Polsce w ewentualnym roku. Nie ma jakichkolwiek bądź przesłanek świadczących o tym, że te plany potrafią zostać zarzucone. Już sama ich realizacja stanie się oznaczać znaczące pogłębienie - przynajmniej na poziomie operacyjnym - relacji dotyczących chronienia między Polską a Stanami Zjednoczonymi – przekonuje Ian Brzezinski z waszyngtońskiego think tanku Atlantic Council.

Według niego nieuprawnione są przypuszczenia, że nowy jankeski prezydent mógłby przehandlować geopolityczną przyszłość innych krajów za jakąś formę współpracy, np. z Rosją.

- Musimy poczekać na nominacje nowego prezydenta - dzięki to, kogo wybierze na sekretarza stanu, sekretarza defensywy, doradcę do spraw chronienia narodowego i na inne kluczowe stanowiska. Te nominacje będą wyznacznikiem polityki cudzoziemskiej Donalda Trumpa, gdy w styczniu obejmie urząd – dodaje Brzezinski i twierdzi, że Ameryka będzie ciągle aktywnym krajem na arenie międzynarodowej.

Tagi: AMERYCE Polska Donald Trump Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zameldować naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” obok wybranym poście. Regulamin jak i również zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod linkiem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem gniewny. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli jakiś człowiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć sankcje. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi na temat aferę GetBack

Notowanie

android 7. 0 Nougat a mianowicie wyciekła data premiery

Android 7. 0 Nougat a mianowicie wyciekła data premiery

Androida 7. 0 nazwanego słodko „Nougat”, zaprezentowano na raz pierwszy 9 marca 2016 roku na przeszło miesiąc przed konferencją Yahoo I/O. Firma regularnie aktualizuje system. Nowa wersja posiada usprawnić m. in.…...

Czytać
amerykańska prasa ostro ocenia politykę Trumpa wobec Meksyku  Ze świata

Amerykańska prasa ostro ocenia politykę Trumpa wobec Meksyku Ze świata

Sekretarz energii AMERYCE chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję" CIA uruchomiła rachunek rozliczeniowy na popularnym portalu społecznościowym. Dwa powody Chcą przedłożyć opłaty za wjazd dzięki "najbardziej krętą uliczkę świata" Lot trwa około…...

Czytać