Wskazówki dotyczące planowania emerytury w połowie lat 60. i później

17 lutego 2021
Category: Wiele Osób

Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami dotyczącymi planowania emerytury – niezależnie od tego, czy jesteś na emeryturze, czy nie

 • FACEBOOK
 • ŚWIERGOTLINKEDINPlanowanie emerytury w każdym wieku może być trudne. Mimo to, są pewne kroki, które należy podjąć, gdy jesteś w połowie lat 60. i więcej, aby upewnić się, że jesteś gotowy na te złote lata.

  Kluczowe wnioski
 • Wiele osób decyduje się kontynuować pracę po osiągnięciu wieku emerytalnego, aby uzyskać dodatkowe dochody lub pozostać zaręczonym.
 • Jeśli urodziłeś się w 1960 roku lub później, Twój pełny wiek emerytalny dla świadczeń z Ubezpieczeń Społecznych wynosi 67 lat. Możesz zapisać się do Medicare w wieku 65 lat, niezależnie od tego, czy jesteś na emeryturze. Wcześniejsze Wymagane minimalne wypłaty dla tradycyjnych IRA i 401 (k) rozpoczynają się w wieku 72 lat, chociaż zostały zawieszone w 2020 roku z powodu ustawy CARES, uchwalonej w związku z pandemią COVID-19. Wcześniejsze Kiedyś przeciętny wiek przechodzenia na emeryturę wynosił 65 lat, ale czasy się zmieniły. Nawet Social Security Administration (SSA) podniosła wiek, w którym dostępne są pełne świadczenia emerytalne. Ponadto w wielu programach sponsorowanych przez firmę nastąpiło przejście od programów określonych świadczeń do programów określonych składek.

  Do tych zmian dochodzi fakt, że wiele programów oszczędnościowych nie przynosi przewidywanych zwrotów. Łatwo zrozumieć, dlaczego wiele osób może potrzebować odłożyć emeryturę.

  Oczywiście, nawet jeśli jesteś zabezpieczony finansowo, osiągnięcie wieku 65 lat nie zawsze oznacza, że ​​czas przejść na emeryturę. Wiele osób w wieku 65 lat kocha swoją pracę i chce nadal pracować. Mimo to jest kilka rzeczy do rozważenia – i zadbania – w ramach planowania emerytury w połowie lat 60. i później.

  Określ swoją gotowość do przejścia na emeryturę

  Jeśli polityka Twojego pracodawcy przewiduje przejście na emeryturę w wieku 65 lat, zastanów się, czy naprawdę jesteś gotowy na to z psychologicznego i finansowego punktu widzenia. Jeśli nie, zastanów się, czy chcesz poprosić swojego pracodawcę o pozwolenie na pracę jeszcze przez kilka lat, czy też chciałbyś zostać zatrudniony jako konsultant.

  Najlepiej byłoby to zrobić co najmniej rok przed ukończeniem 65 lat, ponieważ niektórzy pracodawcy wcześnie rozpoczynają proces przejścia na emeryturę. Wielu pracodawców koncentruje się obecnie na zatrudnianiu i zatrzymywaniu pracowników, którzy są doświadczeni i „znają biznes, aby wzmocnić swoje banki intelektualne.

  Pobyt na etacie oznacza nie tylko stały dochód, ale również ubezpieczenie zdrowotne i inne świadczenia oferowane przez pracodawcę. Z drugiej strony, wybranie ścieżki konsultanta zapewnia większą elastyczność i może pozwolić na bardziej pracującą emeryturę.

  Utwórz budżet emerytalny

  Emeryci, którzy oszczędzali przez wiele lat, mogą czuć, że osiągnięcie wieku emerytalnego oznacza, że ​​czas cieszyć się owocami ich pracy. W porządku, ale istnieje ryzyko, że ludzie mogą przesadzić i wydać wszystko w ciągu kilku lat.

  Aby uniknąć wpadnięcia w tę pułapkę, zaplanuj wydatki. Pamiętaj, aby uwzględnić nowe koszty, które planujesz ponieść, takie jak dodatkowe podróże. Pomoże ci to w realistycznym określeniu, jak łatwo możesz sobie pozwolić na niektóre z tych przyszłych planów.

  Kiedy przestaniesz pracować, budżet jest jeszcze ważniejszy, ponieważ Twoje dochody będą prawdopodobnie pochodzić z oszczędności, ubezpieczenia społecznego i wszelkich planów emerytalnych, które możesz mieć.

  Według Williama DeShurko, dyrektora ds. Inwestycji w Fund Trader Pro: „Łatwym sposobem na ustalenie budżetu jest pobranie ostatnich odcinków wypłat. Spójrz na kwotę netto po dokonaniu wszystkich potrąceń. Zamień ją na liczbę miesięczną . Dodaj lub odejmij kwoty, które będą inne na emeryturze. Zwykle ta liczba nie zmienia się zbytnio. Jeśli cokolwiek, rośnie, aby uwzględnić więcej podróży. Jeśli musisz ograniczyć wszystkie wydatki, nie odchodź na emeryturę. nie można go zamknąć, mając przed sobą 30- lub 40-letni okres wydatków .

  Wybierz najlepszy czas na skorzystanie z ubezpieczenia społecznego

  Ubezpieczenie społeczne jest zwykle uwzględniane w indywidualnych prognozach finansowych na emeryturę. Jedną z kluczowych decyzji przy uwzględnieniu Ubezpieczenia Społecznego w Twoim równaniu jest ustalenie, czy będziesz otrzymywać pełne czy obniżone świadczenia.

  Jeśli urodziłeś się przed 1938 r., Masz prawo do pełnych świadczeń emerytalnych z SSA w wieku 65 lat. Jeśli urodziłeś się w 1938 r. Lub później, o pełnej emeryturze decyduje czas po urodzeniu w 1937 r. Szczegółowe informacje zawiera poniższa tabela. Wiek otrzymywania pełnych świadczeń z zabezpieczenia społecznego Rok urodzenia Pełny wiek emerytalny 1937 lub wcześniej65 193865 i 2 miesiące 193965 i 4 miesiące 194065 i 6 miesięcy 194165 i 8 miesięcy 194265 i 10 miesięcy 1943-195466 195566 i 2 miesiące 195666 i 4 miesiące 195766 i 6 miesięcy 195866 i 8 miesięcy 195966 i 10 miesięcy 1960 i później67Źródło: Internal Revenue Service 

  Jeżeli pobierasz świadczenia z Ubezpieczeń Społecznych przed osiągnięciem normalnego wieku emerytalnego, Twoje roczne świadczenia będą niższe, niż gdybyś czekał do osiągnięcia pełnego wieku emerytalnego. Wcześniejsze 

  Jeśli nie potrzebujesz wypłat po osiągnięciu pełnego wieku emerytalnego, rozważ odczekanie do 70 roku życia, aby uzyskać maksymalne możliwe świadczenie. Dłuższe czekanie nie podniesie tego, co otrzymasz. Wcześniejsze 

  „Czynniki, które decydują o tym, kiedy najlepiej jest korzystać z Ubezpieczeń Społecznych, obejmują historyczny dochód Ciebie i Twojego małżonka, Twój wiek i oczekiwaną długość życia – mówi Mark Hebner, założyciel i prezes, doradcy funduszu indeksowego i autor Funduszy indeksowych: 12-etapowy Program naprawczy dla aktywnych inwestorów. 

  „Większość zdrowych dorosłych skorzystałaby na zawieszeniu ubezpieczenia społecznego do ukończenia 70 roku życia – dodaje Hebner. „Istnieją zasoby internetowe dla inwestorów, które pomogą im zmaksymalizować potencjalną wypłatę z ubezpieczenia społecznego.

  Aby uzyskać pełną wiedzę na temat świadczeń z Ubezpieczeń Społecznych, w tym określić przewidywaną wysokość świadczeń, odwiedź witrynę internetową Social Security Administration.

  Zarejestruj się w Medicare

  Medicare może posłużyć do pokrycia pewnych wydatków związanych z opieką zdrowotną, zamiast wykorzystywać oszczędności do pokrycia tych kwot. Medicare zapewnia ubezpieczenie szpitalne – na opiekę szpitalną i pewną opiekę następczą – oraz ubezpieczenie medyczne dla usług lekarskich, które nie są objęte ubezpieczeniem szpitalnym.

  Medicare jest dostępne dla osób w wieku 65 lat i starszych. (Wiek może być młodszy w przypadku osób niepełnosprawnych lub z trwałą niewydolnością nerek). Część medyczna ubezpieczenia jest dostępna za dopłatą i jest opcjonalna. Wcześniejsze 

  Jeśli jesteś objęty ubezpieczeniem zdrowotnym w pracy, możesz nie potrzebować części medycznej. Możesz porównać koszty i cechy obu i wybrać ten, który jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Ubezpieczenie szpitalne jest dostępne bez dodatkowych kosztów, ponieważ zostało już opłacone w ramach podatków na ubezpieczenie społeczne podczas pracy. Wcześniejsze 

  Nawet jeśli nie przejdziesz na emeryturę w wieku 65 lat, możesz nadal rozważyć zapisanie się do Medicare, ponieważ Medicare może Cię kosztować 10% więcej, jeśli zarejestrujesz się później. Wcześniejsze 

  Wykorzystaj swój dom jako dochód

  Jeśli mieszkasz w dużym miejscu, może nadszedł czas, aby rozważyć, czy powinieneś przenieść się do mniejszego domu, który jest mniej kosztowny w utrzymaniu, czy też do obszaru, w którym koszty utrzymania są niższe. Zmiana rezydencji może zapewnić dodatkowe fundusze, które można dodać do gniazda emerytalnego.

  Jeśli nie chcesz przenieść lub sprzedać domu, ale potrzebujesz dodatkowego dochodu, zastanów się, czy ryzyko związane z odwróconą hipoteką jest dla Ciebie odpowiednie. W ramach programu odwróconej hipoteki pożyczkodawca wykorzystuje kapitał własny w Twoim domu, aby zapewnić Ci dochód wolny od podatku.

  Przed złożeniem wniosku o odwrócony kredyt hipoteczny zadaj jak najwięcej pytań, w tym wysokość opłat, jakie zapłacisz, warunki kredytu hipotecznego i opcje pokwitowania płatności.

  Zarządzaj swoim dochodem na emeryturze

  Jeśli potrzebujesz dochodu z oszczędności, aby sfinansować swoją emeryturę, podejmij kroki, aby zminimalizować podatki i zmaksymalizować to, co możesz zatrzymać. Twój unikalny profil finansowy określi najlepszy czas na wykorzystanie pewnych rodzajów dochodów.

  Z ogólnej perspektywy wypłaty z kont z odroczonym podatkiem, takie jak tradycyjne IRA i plany sponsorowane przez pracodawcę, powinny mieć miejsce w latach, w których stawka podatku dochodowego jest niższa. Pomoże to zminimalizować kwotę należnego podatku dochodowego od tych kwot.

  Weź wymagane minimalne wypłaty

  Oczywiście, jeśli masz wymagany minimalny wiek dystrybucji (RMD), musisz spłacić kwoty RMD z tych kont – niezależnie od stawki podatku.

  Przez lata wiek RMD wynosił 70½. Ustawa SECURE, która weszła w życie w grudniu 2019 r., Podniosła ją, odzwierciedlając zwiększoną średnią długość życia. Masz teraz czas do 72 lat, aby zacząć pobierać RMD z tradycyjnych IRA i planów 401 (k). Jeśli jednak przegapisz RMD, będziesz winny 50% kary od kwoty, którą powinieneś był wypłacić. Wcześniejsze 

  Należy pamiętać, że Roth IRA nie mają RMD. Możesz trzymać swoje pieniądze w Roth tak długo, jak chcesz i przekazać całe konto swoim beneficjentom.

  W roku 2020 nie musisz przyjmować żadnych RMD w wyniku uchwalenia ustawy CARES (o pomocy koronawirusa, uldze i bezpieczeństwie gospodarczym) w marcu 2020 r. Bodziec o wartości 2 bilionów dolarów powstał w wyniku spowolnienia gospodarczego wywołanego przez globalną pandemię koronawirusa.

  Podsumowanie

  Prawdopodobnie przeczytasz wiele porad dotyczących czasu przejścia na emeryturę i sposobów zarządzania dochodami. Należy jednak pamiętać, że nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania.

  Współpraca z doradcą finansowym lub doradcą emerytalnym może pomóc w zaprojektowaniu rozwiązania dostosowanego do Twoich potrzeb i dochodów. Najlepiej zacząć planować przejście na emeryturę tak wcześnie, jak to możliwe i nie zapomnieć o równoważeniu portfela inwestycyjnego tak często, jak to konieczne.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy