Wszystko o kosztach zamknięcia pożyczki VA

17 lutego 2021

Więc znalazłeś dom, który chcesz kupić. Dom został sprawdzony i wyceniony. Ale zanim będziesz mógł się wprowadzić, musisz dostać się do stołu zamknięcia i dokonać końcowych płatności. Koszty zamknięcia zwykle obejmują szereg opłat. Ale w przypadku kupujących domy z pożyczkami mieszkaniowymi VA niektóre z tych kosztów nie mają zastosowania. Przyjrzyjmy się kosztom zamknięcia pożyczki VA, za zapłacenie których są odpowiedzialni pożyczkobiorcy.

Typowe koszty zamknięcia pożyczki VA

Jeśli kupujesz dom z pożyczką VA, możesz spodziewać się różnych kosztów zamknięcia. Opłaty te obejmują opłaty za wyceny (zwykle od 300 do 500 USD), ubezpieczenie tytułu własności (które może kosztować nawet 2500 USD) oraz raporty kredytowe (które mogą kosztować około 50 lub 60 USD). Przygotuj się również na uiszczenie opłaty za ankietę (około 400 USD) i opłaty za nagranie (która może kosztować od 20 USD do 250 USD).

Departament Spraw Weteranów umożliwia pożyczkodawcom pobieranie od pożyczkobiorców opłaty początkowej. Zazwyczaj jest to 1% kwoty pożyczki. Pożyczkodawcy, którzy pobierają opłatę w wysokości 1%, mogą poprosić kupujących domy o zapłacenie dodatkowych kosztów, takich jak opłaty za przegląd domu i punkty hipoteczne, które zmniejszają oprocentowanie pożyczki. Zamiast pobierać stałą opłatę, pożyczkodawcy mogą również pobierać różne opłaty zwane niedopuszczalnymi kosztami zamknięcia (więcej na ten temat poniżej).

W niektórych stanach weterani mogą być zobowiązani do uiszczenia opłaty za świadectwo powodzi i honorarium prawnika. Ale nie mogą płacić honorariów prawników za nic innego. Jeśli dom, który kupują, podlega opłatom stowarzyszenia właścicieli, wówczas pożyczkobiorca będzie musiał je również zapłacić.

Niedopuszczalne koszty zamknięcia pożyczki VA

VA zakazuje weteranom płacenia określonych kosztów zamknięcia. Opłaty, których nie wolno im zapłacić, obejmują opłaty za depozyt, przygotowanie dokumentów, ubezpieczenie i przetwarzanie. Inne nieakceptowalne koszty zamknięcia dla weteranów obejmują kary przedpłaty, opłaty za usługi podatkowe i opłaty maklerskie. Nawet opłaty za inspekcje termitów nie mogą spadać na weteranów domów w większości stanów.

Kto płaci za niedopuszczalne koszty zamknięcia pożyczki VA?

Zastanawiasz się, kto pokrywa rachunek za niedopuszczalne koszty zamknięcia VA? To zależy. Sprzedawca domu może zgodzić się na uiszczenie dodatkowych opłat. Jest to znane jako koncesja sprzedawcy. Ale jeśli pokrywają koszty niektórych przedmiotów – takich jak opłaty za finansowanie, ubezpieczenie domu i podatki od nieruchomości – mogą wnieść tylko do 4% ceny sprzedaży domu lub jego oszacowanej wartości (w zależności od tego, która z tych kwot jest niższa).

Jeśli sprzedawca nie może pokryć niektórych kosztów zamknięcia, pożyczkodawca może wkroczyć do akcji. Może zapłacić te koszty za pośrednictwem kredytu pożyczkodawcy w zamian za wyższą stopę procentową dla pożyczkobiorcy. W niektórych przypadkach agent nieruchomości kupującego może pokryć niedopuszczalne koszty zamknięcia za pomocą kredytu. Pamiętaj tylko, że jeśli pożyczkobiorca zapłaci stałą 1% prowizję za rozpoczęcie, nie będzie musiał w ogóle martwić się o niedopuszczalne koszty zamknięcia.

Na wynos

Jeśli kupujesz dom z pożyczką VA, zrozumienie, ile będziesz musiał zapłacić pod względem kosztów zamknięcia, może być mylące. Dlatego ważne jest, aby zadać wiele pytań i dowiedzieć się, czy Twój pożyczkodawca, sprzedawca i / lub agent nieruchomości mogą pokryć opłaty, za które nie odpowiadasz.

Po złożeniu wniosku o pożyczkę VA otrzymasz oszacowanie pożyczki, które rozbije koszty zamknięcia i ujawni całkowity koszt zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Jeśli nie stać Cię na kwotę podaną w formularzu, musisz dowiedzieć się, czy ktoś inny może nadrobić różnicę.

Przed podjęciem jakichkolwiek poważnych decyzji finansowych, takich jak zakup domu, zawsze warto skonsultować się z doradcą finansowym. Narzędzie dopasowujące SmartAdvisor może pomóc w znalezieniu osoby do pracy w celu zaspokojenia Twoich potrzeb. Najpierw odpowiesz na serię pytań dotyczących Twojej sytuacji i celów. Następnie program zawęzi opcje do trzech powierników, którzy odpowiadają Twoim potrzebom. Następnie możesz przeczytać ich profile, aby dowiedzieć się więcej o nich, przeprowadzić z nimi rozmowę telefoniczną lub osobiście i wybrać, z kim będziesz pracować w przyszłości. Pozwala to znaleźć dobre dopasowanie, podczas gdy program wykonuje większość ciężkiej pracy za Ciebie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy