Wyjaśnienie procesu pożyczki Część 5: Proces zamknięcia

17 lutego 2021

31.01.2018 Kristin Demshki

Gratulacje! Znalazłeś interesujący Cię dom, uzyskałeś zgodę na pożyczkę, której potrzebujesz, a teraz wszedłeś w ostatnią fazę procesu kredytowania. Możesz być gotowy do rozpakowywania i dekorowania domu, ale zanim będziesz mógł nazwać dom swoim własnym, musisz wykonać ostatni krok: zamknięcie kredytu hipotecznego.

Zamknięcie kredytu hipotecznego: odcinek domu

W momencie zamknięcia tytuł własności przechodzi ze sprzedającego na kupującego. Agent zajmujący się zamykaniem transakcji – zazwyczaj prawnik lub urzędnik z firmy zajmującej się nieruchomościami lub hipoteką, i nie mylić go z agentem nieruchomości – nadzoruje ten proces, który zazwyczaj ma miejsce w firmie zajmującej się nieruchomościami, w biurze depozytowym lub w domu. Proces zamknięcia kredytu hipotecznego różni się w zależności od stanu.

Twój agent zamykający wyjaśni szczegóły procesu rozliczenia i wyjaśni, kto musi tam być. Agent ten działa jako pośrednik między sprzedającym a kupującym i zapewnia, że ​​wszystkie dokumenty są podpisane i zarejestrowane. Wreszcie będzie nadzorować, czy wszystkie fundusze, w tym opłaty za zamknięcie i płatności escrow, są opłacane i odpowiednio wypłacane.

Po zatwierdzeniu pożyczki rozpoczyna się zamykanie domu, więc musisz być gotowy. Zastanówmy się, jaka będzie Twoja rola w tym procesie, a następnie przejrzyj liczne dokumenty końcowe, które będziesz musiał podpisać po zamknięciu.

Twoja rola na zamknięciu

W przypadku transakcji na rynku nieruchomości termin zamknięcie jest równoznaczny z podpisaniem . Nazwa tego procesu bierze się z faktu, że rachunek powierniczy, którego używałeś do dokończenia procesu zakupu domu, zostanie teraz zamknięty. Podczas zamykania (zwanego również rozliczeniem lub rozliczeniem konta) będziesz musiał przejrzeć, autoryzować i datować liczne dokumenty prawne.

Chociaż proces ten może wydawać się żmudny, wynik końcowy posiadania domu jest wart wysiłku. Przygotowanie i organizacja może pomóc zapewnić szybkie i łatwe zamknięcie. Oto sześć ważnych rzeczy, które musisz zrobić, zanim jeszcze podpiszesz swój pierwszy dokument zamykający:

 • Potwierdź godzinę i datę rozliczenia natychmiast po otrzymaniu akceptacji kredytu.
 • Potwierdź odbiorcę kosztów zamknięcia, a następnie poproś o czek poświadczony lub kasjerski ze swojego banku przed rozliczeniem (czeki osobiste często nie są akceptowane przy zamknięciu, szczególnie w przypadku dużych kwot).Zbierz wszystkie dokumenty, do których może się przydać podczas zamykania. Mogą to być umowa, dowód tytułu własności i ubezpieczenie, zaświadczenie o powodzi, dowód ubezpieczenia domu, ubezpieczenie kredytu hipotecznego, wycena domu i raporty z inspekcji.Potwierdź, że wszelkie naprawy wymienione w umowie zostały wykonane, co może obejmować spacer po kupowanym domu na 24 godziny przed zamknięciem.Jeśli będziesz płacić zaliczkę lub jakiekolwiek koszty zamknięcia w momencie rozliczenia, upewnij się, że masz przygotowany czek lub inną akceptowalną formę płatności. Ważne jest, aby skontaktować się z agentem rozliczeniowym, aby sprawdzić, jakie rodzaje płatności są dopuszczalne, ponieważ w niektórych przypadkach może być wymagany czek kasjerski lub przelew z instytucji finansowej.Pamiętaj, aby zamknąć prawo jazdy lub inny dokument tożsamości wydany przez rząd.Dokumenty zamknięcia pożyczki domowej

  Chcesz dowiedzieć się więcej o znaczeniu prawnym wielu dokumentów, które wypełnisz po zamknięciu? Przyjrzyjmy się różnym formularzom, które agent zamykający poprosi o przejrzenie i podpisanie oraz zbadanie celu każdego dokumentu.

  Ujawnienie końcoweWymagane przez prawo federalne, ujawnienie zamknięcia (CD) jest zazwyczaj pierwszym dokumentem, który przejrzysz z agentem ds. Zamknięcia. W tym formularzu zostaną ujawnione wszystkie koszty związane z zakupem domu, w tym opłaty kredytowe, podatki od nieruchomości i inne różne wydatki. Kupowanie domu wiąże się z wieloma odrębnymi kosztami, a ten dokument pomoże Ci je zrozumieć i przygotować. Zawiera informacje dotyczące szczegółów pożyczki, w tym kwoty sfinansowanej, rocznej stopy procentowej, opłaty finansowej i harmonogramu spłat. Ten dokument weźmie również pod uwagę wszelkie zmiany, które mogły zostać wprowadzone w stopie procentowej lub punktach w trakcie procesu kredytowego.

  Pamiętaj, aby porównać swoje ujawnienie zamknięcia (CD) z początkowym oszacowaniem kredytu (LE), ponieważ CD będzie zawierało ostateczne koszty zamknięcia i wszelkie modyfikacje, które mogły zostać wprowadzone do Twojej stopy procentowej lub punktów podczas procesu pożyczki. Niektóre zmiany w stosunku do początkowego LE są normalne, ale pamiętaj, aby poprosić o wyjaśnienie, jeśli zauważysz dużą zmianę. Ponieważ ten dokument zawiera wiele informacji, które są niezbędne właścicielom domów do wglądu, prawo wymaga, aby zostały wysłane do Ciebie na trzy dni robocze przed zamknięciem.

  Weksel własnyTen dokument jest prawnym dowodem twojego kredytu hipotecznego i zobowiązania do spłaty pożyczki, a kopia jest przechowywana w publicznym rejestrze, często w urzędzie okręgowym. Weksel zawiera szczegółowe informacje o kwocie pożyczki, oprocentowaniu, harmonogramie spłat i długości okresu. Zawiera również listę kar, które pożyczkodawca może nałożyć, jeśli nie spłacasz rutynowych spłat kredytu hipotecznego.

  Akt zaufaniaAkt powierniczy jest instrumentem zabezpieczającym i może być również określany jako kredyt hipoteczny w zależności od stanu, w którym znajduje się Twoja nieruchomość. Podpisując akt zaufania, zastawiasz swój dom jako zabezpieczenie pożyczki. Oznacza to, że jeśli nie spłacisz kredytu hipotecznego, pożyczkodawca ma prawo do zajęcia Twojej nieruchomości. Niektóre stany zachodnie, w tym Kalifornia, zastępują kredyt hipoteczny aktem zaufania.

  Certyfikat UżytkowaniaTen dokument poświadcza, że ​​nowo wybudowany dom jest zgodny z lokalnymi przepisami budowlanymi i przepisami. Jeśli zbudowałeś lub kupiłeś nowy dom, możesz potrzebować tego dokumentu, aby legalnie przeprowadzić się do nowego miejsca zamieszkania. Dokument ten jest zwykle wydawany przez lokalną agencję rządową, taką jak wydział budownictwa w Twoim mieście.

  Powiadomienie o prawie do anulowaniaZgodnie z prawem federalnym, Twój pożyczkodawca jest zobowiązany do dostarczenia Ci Powiadomienia o prawie do anulowania. Zawiadomienie o prawie do anulowania zapewnia każdemu pożyczkobiorcy w ramach transakcji trzydniowy okres roboczy na anulowanie nowej pożyczki hipotecznej. Jeżeli pożyczkobiorca kupuje dom z kredytem hipotecznym, po podpisaniu dokumentów końcowych pożyczkobiorca nie ma prawa do odstąpienia od umowy.

  Pamiętaj, aby zadawać pytania, jeśli nie masz pewności co do jakiejkolwiek części procesu lub dokumentacji. Ważne jest, aby dokładnie przejrzeć te dokumenty, aby upewnić się, że są dokładne. Na przykład upewnij się, że nie jesteś obciążany opłatą za wycenę domu, jeśli już za nią zapłaciłeś. Porozmawiaj ze swoim agentem zamykającym, jeśli znajdziesz błędy w powyższych dokumentach. Chcesz, aby wszelkie niespójności lub rozbieżności zostały skorygowane przed rozliczeniem.

  Bądź świadomym kupującym dom

  Zamknięcie może wydawać się wicher. Finalizujesz umowy, podpisujesz dokumenty i wymieniasz formularze. Wiele drobnych opłat składa się na jedną z największych płatności, jakich prawdopodobnie kiedykolwiek dokonasz. To wielka transakcja, która zmieni Twoje życie, więc poświęć trochę czasu, aby poprosić o wszystkie dokumenty i przeczytać je przed zamknięciem. Bycie poinformowanym i przygotowanym zapewni Ci ochronę i będziesz mógł cieszyć się szybkim i bezbolesnym procesem zamykania.

  Gotowy, aby przejść od marzenia do zamknięcia? Aby rozpocząć proces zakupu swojego pierwszego domu, skontaktuj się dziś z specjalistą ds. Pożyczek PennyMac, aby uzyskać potrzebne informacje. Nadal szukasz informacji? Zapoznaj się z kolejnym postem z naszej serii na temat wyjaśniania procesu kredytowego: Część 6 – „Przeniesienie obsługi kredytu.

  Otrzymuj pomocne artykuły bezpośrednio w swojej skrzynce odbiorczej!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy