Wynik kredytowy 800: co to oznacza i jak go zdobyć

17 lutego 2021
Category: Wynik Fico

Twoja zdolność kredytowa jest jedną z najważniejszych liczb w Twoim życiu. Ta trzycyfrowa liczba wskazuje Twoją zdolność kredytową lub prawdopodobieństwo, że spłacisz pożyczone pieniądze. Ocena kredytowa zwykle waha się od 300 do 850. Im wyższy wynik kredytowy, tym większe prawdopodobieństwo, że zostaniesz zatwierdzony na nowy, lepszy kredyt. Wcześniejsze 

W kwietniu 2018 r. 21,8% Amerykanów miało wynik FICO powyżej 800, według danych FICO. Daje to rekordowy odsetek osób z punktami kredytowymi powyżej 800 i bezpośrednio koreluje z mniejszą liczbą wad w raportach kredytowych, od poprawy historii płatności po mniej zapytań. Wcześniejsze 

Ponieważ historia płatności stanowi 35% obliczeń oceny zdolności kredytowej, istnieje silny związek między posiadaniem wysokiej oceny kredytowej a małą liczbą opóźnionych płatności.

Korzyści z 800 punktów kredytowych

Więc co dokładnie zyskujesz mając 800 punktów kredytowych? Czy to jest coś, do czego powinieneś dążyć? Oto trzy korzyści z posiadania 800 punktów kredytowych:

 • Bardziej prawdopodobne jest, że Twoje aplikacje zostaną zatwierdzone . Pamiętaj, że oceny kredytowe wskazują na Twoją zdolność kredytową. Twoja ocena kredytowa, wraz z innymi informacjami finansowymi, pomaga pożyczkodawcom przewidzieć, czy spłacisz pożyczone pieniądze. Dzięki wysokiej ocenie kredytowej pożyczkodawcy postrzegają Cię jako mniej ryzykownego pożyczkobiorcę, co zwiększa szanse, że zaakceptują Twój kredyt.
 • Bardziej prawdopodobne jest, że kwalifikujesz się do niższych stóp procentowych . Twoja ocena kredytowa jest głównym czynnikiem determinującym oprocentowanie pożyczek. Posiadanie 800 punktów kredytowych pomoże Ci zakwalifikować się do niższych stóp procentowych i zaoszczędzić tysiące dolarów przez cały okres trwania kredytu. Największy wpływ zobaczysz w przypadku większych pożyczek, które spłacasz przez dłuższy okres, takich jak kredyty hipoteczne i samochodowe. Otrzymasz lepsze oferty kart kredytowych i zapłacisz mniejsze odsetki . Niezależnie od wyniku kredytowego, każdy może uniknąć płacenia odsetek na karcie kredytowej, płacąc w całości saldo karty kredytowej co miesiąc. Ocena kredytowa 800 może pomóc Ci zakwalifikować się do kart kredytowych, które oferują promocyjną stawkę 0% na zakupy i przelewy salda. Posiadanie jednej z tych kart kredytowych w portfelu zapewnia elastyczność przenoszenia salda na karcie kredytowej i spłacania jej w czasie, unikając jednocześnie obciążeń finansowych na saldzie.Jak zbudować i utrzymać 800 punktów kredytowych

  Nieuchwytna ocena kredytowa 800 nie jest zarezerwowana dla osób, które zarabiają dużo pieniędzy lub mają specjalne przywileje w biurach kredytowych. Każdy, kto właściwie zarządza swoim kredytem, ​​może osiągnąć i utrzymać 800 punktów kredytowych. Oto kilka wskazówek:

 • Płać wszystko na czas . Twoja historia płatności stanowi największą część Twojej zdolności kredytowej. Im więcej terminowych płatności masz w raporcie kredytowym, tym lepiej dla Twojej zdolności kredytowej.
 • Utrzymuj saldo karty kredytowej na bardzo niskim poziomie . Ogólnie rzecz biorąc, utrzymywanie sald poniżej 30% limitu kredytowego jest najlepsze dla Twojej zdolności kredytowej. Tak więc, jeśli limit Twojej karty wynosi 10 000 USD, chcesz, aby saldo pozostało poniżej 3000 USD. Jeśli chcesz osiągnąć i utrzymać 800 punktów kredytowych, staraj się, aby salda na karcie kredytowej były nawet niższe niż ta kwota. Według Experian osoby z wynikami powyżej 800 wykorzystują średnio 11,5% całkowitego kredytu. Wcześniejsze  Unikaj zbyt wielu zapytań o kredyt . Za każdym razem, gdy składasz wniosek, który wymaga sprawdzenia zdolności kredytowej, w raporcie kredytowym umieszczane jest twarde zapytanie. Te trudne pytania stanowią około 10% Twojej zdolności kredytowej. Nie jest to duża kwota, ale może to być różnica między 800 a 780 w zależności od innych informacji w raporcie kredytowym. Kiedy będziesz gotowy do ubiegania się o kartę kredytową lub pożyczkę, zrób pracę domową z wyprzedzeniem, abyś mógł złożyć wniosek tylko raz i uniknąć wielokrotnych zapytań o kredyt. Monitoruj swój kredyt i działaj szybko, aby usunąć błędy . Twoja ocena kredytowa jest oparta na informacjach zawartych w raporcie kredytowym w dowolnym momencie. Oznacza to, że możesz stracić doskonałą zdolność kredytową, jeśli w raporcie kredytowym nastąpią znaczące zmiany, w szczególności błędy. Miej oko na swoje informacje kredytowe, korzystając z bezpłatnych i płatnych zasobów – CreditKarma.com, CreditSesame.com, WalletHub.com, AnnualCreditReport.com i myFICO.com. Jeśli zauważysz błędy, skorzystaj z procesu sporu dotyczącego raportu kredytowego, aby od razu je usunąć. Niech negatywne informacje starzeją się w Twoim raporcie kredytowym . Możesz mieć trudności z osiągnięciem 800 punktów kredytowych z opóźnionymi płatnościami lub innymi negatywnymi elementami w raporcie kredytowym. Na szczęście większość negatywnych informacji wypadnie z twojego raportu kredytowego po siedmiu latach. Jeśli nie możesz usunąć negatywnych pozycji, ponieważ są one dokładne, bądź cierpliwy i płać za wszystko inne na czas. Wcześniejsze Jak długo trzeba czekać, aby uzyskać 800 punktów kredytowych?

  W zależności od tego, skąd zaczynasz, zbudowanie 800 zdolności kredytowej może zająć kilka lub więcej lat. Musisz mieć tylko kilka lat pozytywnej historii płatności i dobrą mieszankę rachunków kredytowych, pokazującą, że masz doświadczenie w zarządzaniu różnymi rodzajami kart kredytowych i pożyczek.

  Dobra kombinacja kredytów obejmuje kilka głównych kart kredytowych, pożyczkę na nieruchomości i inny rodzaj pożyczki ratalnej. Konta te muszą mieć kilka lat, aby pokazać, że możesz obsługiwać różnorodne zobowiązania kredytowe przez długi czas. Wcześniejsze 

  Czy ten wysoki wynik jest wart wysiłku?

  Dobrą wiadomością jest to, że wielu pożyczkodawców uważa 760 za punkt odcięcia dla doskonałego kredytu. Mając wynik kredytowy powyżej tej liczby, otrzymasz większość takich samych korzyści, jak osoba z wynikiem 800. Będziesz musiał popracować trochę ciężej i poczekać trochę dłużej, jeśli chcesz mieć również prawo do chwalenia się.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy