Żywopłot

17 lutego 2021
Category: Może Pomóc

Ochrona przed stratami

 • FACEBOOK
 • ŚWIERGOTLINKEDINHedging jest często uważany za zaawansowaną strategię inwestycyjną, ale zasady zabezpieczenia są dość proste. Wraz z popularnością – i towarzyszącą jej krytyką – funduszy hedgingowych, praktyka hedgingu stała się bardziej powszechna. Mimo to nadal nie jest szeroko rozumiany ani jako fraza, ani strategia. Ludzie mogą nie zdawać sobie sprawy, że zabezpieczają wiele rzeczy w swoim codziennym życiu, często nie mając nic wspólnego z giełdą.

  Podobnie jak w przypadku każdego kompromisu ryzyko / zysk, hedging skutkuje niższymi zwrotami, niż gdybyś „postawił farmę na zmienną inwestycję, ale także zmniejsza ryzyko utraty koszuli. Z kolei wiele funduszy hedgingowych podejmuje ryzyko, które ludzie chcą przenieść. Podejmując to dodatkowe ryzyko, mają nadzieję skorzystać z towarzyszących mu nagród.

  Żywopłoty codzienne

  Większość ludzi, niezależnie od tego, czy o tym wiedzą, czy nie, zajmuje się zabezpieczaniem. Na przykład, gdy kupujesz ubezpieczenie na życie, aby utrzymać rodzinę w przypadku śmierci, jest to zabezpieczenie. Za ochronę ubezpieczeniową płacisz miesięcznie. Chociaż podręcznikowa definicja zabezpieczenia to inwestycja podjęta w celu ograniczenia ryzyka innej inwestycji, ubezpieczenie jest przykładem rzeczywistego zabezpieczenia.

  W jaki sposób kontrakty futures są używane do zabezpieczania pozycji?Przykład typowej strategii zabezpieczającej

  Hedging w znaczeniu tego słowa na Wall Street najlepiej ilustruje przykład. Wyobraź sobie, że chcesz zainwestować w rozwijającą się branżę produkcji linek bungee. Znasz firmę o nazwie Plummet, która rewolucjonizuje materiały i projekty, aby wytwarzać kable dwukrotnie lepsze niż jej najbliższy konkurent, Drop, więc myślisz, że wartość akcji Plummet wzrośnie w ciągu następnego miesiąca.

  Niestety branża produkcji linek bungee jest zawsze podatna na nagłe zmiany przepisów i norm bezpieczeństwa, co oznacza, że ​​jest dość niestabilna. Nazywa się to ryzykiem branżowym. Mimo to wierzysz w tę firmę; chcesz po prostu znaleźć sposób na zmniejszenie ryzyka branżowego. W takim przypadku zamierzasz się zabezpieczyć, idąc długo na Plummecie, jednocześnie skracając konkurenta, Drop. Wartość zaangażowanych udziałów wyniesie 1000 USD dla każdej firmy.

  Jeśli cała branża rośnie, zarabiasz na Plummecie, ale tracisz na Drop – miejmy nadzieję, że przyniesie to niewielki ogólny zysk. Jeśli branża odniesie sukces, jeśli na przykład ktoś umrze, skacząc na bungee, tracisz pieniądze na Plummecie, ale zarabiasz na Drop.

  Zasadniczo twój ogólny zysk – zysk z długiej pozycji na Plummet – jest zminimalizowany na korzyść mniejszego ryzyka branżowego. Jest to czasami nazywane handlem parami i pomaga inwestorom zdobyć przyczółek w niestabilnych branżach lub znaleźć firmy w sektorach, które są obarczone pewnym rodzajem systematycznego ryzyka.

  Kluczowe wnioski
 • Hedging, czy to w Twoim portfelu, czy w Twojej firmie, czy gdziekolwiek indziej, polega na zmniejszaniu lub przenoszeniu ryzyka.
 • Hedging to ważna strategia, która może pomóc chronić Twój portfel, dom i firmę przed niepewnością.Uważa się, że oprócz ochrony inwestora przed różnymi rodzajami ryzyka, hedging usprawnia funkcjonowanie rynku.Ekspansja

  Hedging rozrósł się i obejmuje wszystkie obszary finansów i biznesu. Na przykład korporacja może zdecydować się na budowę fabryki w innym kraju, do którego eksportuje swój produkt w celu zabezpieczenia się przed ryzykiem walutowym. Inwestor może zabezpieczyć swoją pozycję długą opcjami sprzedaży, a sprzedawca krótszy może zabezpieczyć pozycję za pomocą opcji kupna. Kontrakty terminowe i inne instrumenty pochodne mogą być zabezpieczane instrumentami syntetycznymi.

  Wyraźnym tego przykładem jest sytuacja, w której inwestor kupuje opcje sprzedaży na akcje, aby zminimalizować ryzyko spadku. Załóżmy, że inwestor ma 100 udziałów w firmie i że akcje firmy wzrosły z 25 do 50 dolarów w ciągu ostatniego roku. Inwestorowi nadal podobają się akcje i ich perspektywy, ale obawia się korekty, która mogłaby towarzyszyć tak silnemu ruchowi.

  Zamiast sprzedawać akcje, inwestor może kupić jedną opcję sprzedaży, która daje mu prawo do sprzedaży 100 akcji spółki po cenie wykonania przed datą wygaśnięcia. Jeśli inwestor kupi opcję sprzedaży z ceną wykonania 50 USD i dniem wygaśnięcia za trzy miesiące w przyszłości, będzie w stanie zagwarantować cenę sprzedaży w wysokości 50 USD bez względu na to, co stanie się z akcją w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Inwestor po prostu płaci premię opcyjną, która zasadniczo zapewnia pewne ubezpieczenie od ryzyka spadku.

  [Podczas handlu opcjami inwestorzy wykorzystują dźwignię finansową jako polisę ubezpieczeniową, aby chronić się przed stratami, jeśli zakupiony przez nich instrument straci na wartości. Aby dowiedzieć się, w jaki sposób odnoszący sukcesy handlowcy wykorzystują opcje ograniczania ryzyka i zwiększania zysków, a także inne podstawowe strategie handlu opcjami, zapoznaj się z kursem Opcje dla początkujących Akademii Investopedia.]

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy