blisko

Polska gospodarka ma urosnąć szybciej. Pomagają 500 dodatkowo i inwestycje

  • Dom
  • Z kraju
  • Polska gospodarka ma urosnąć szybciej. Pomagają 500 dodatkowo i inwestycje
Fitch podwyższa szacunki PKB Polski

Agencja ratingowa Fitch podwyższyła szacunek dynamiki PKB Polski w 2017 rok do trzech, 3 procent z 3, 0 procent. Fitch podał pierwsze prognozy wzrostu w 2019 rok. Według niej wyniesie on w naszym okresie 3, 2 %. Agencja oczekuje podwyżek stóp procentowych w Polsce w 2018 i 2019 r..

"Fitch oczekuje, hdy PKB Polski w 2017 r. przyspieszy do trzech, 3 proc. z dwóch, 7 proc. w 2016 r. i będzie napędzany przez mocny wzrost konsumpcji oraz odbicie w terenie inwestycji, z niskiej listy w 2016 r. Dochodom gospodarstw domowych sprzyjają: silny rynek pracy (... ) oraz wyższe transfery z programu Rodzina 500 oraz. Wzrost wydatkowania funduszy unijnych od 2017 r. zostanie sprzyjać inwestycjom publicznym jak i również prywatnym. Fitch oczekuje odrobinę negatywnej kontrybucji (do postępu gosp. - red. ) ze strony popytu zewnętrznego, w sytuacji, gdy prędki wzrost popytu wewnętrznego pobudza import" - napisano po raporcie.

Agencja Moody's podnosi nam perspektywę ratingu

W ocenie firm wzrost gospodarczy w Polsce w latach 2018-2019 wyniesie 3, 2 proc. na rok, głównie w nawiązaniu ze spodziewanym zacieśnieniem otoczenia monetarnego jak i również fiskalnego. Poprzednio na 2018 r. również szacowano 3, 2 proc. Prognozy dzięki 2019 r. przedstawiono po raz pierwszy.

Są ryzyka

Wśród głównych faktorów ryzyka dla szacunków wymieniono sytuację w otoczeniu podwórza oraz niższą przewidywalność strategii gospodarczej.

"Biorąc pod uwagę otwartość polskiej ekonomii, głównym ryzykiem dla prognozy jest niższy od oczekiwań popyt zewnętrzny. Niższa przewidywalność polityki gospodarczej od modyfikacje układu politycznego w 2015 r. może wpłynąć na otoczenie biznesowe i świadczy kolejny czynnik ryzyka dla prognozy" - napisano po raporcie.

"Ryzyko całkowitej konwersji hipotecznych kredytów w CHF (... ), które wiązałoby się z potężnymi kosztami dla banków w znacznej mierze zanikło" - dodano.

Ceny przy górę

Fitch szacuje, hdy inflacja w Polsce na koniec 2017 r. wyniesie 1, 8 proc. (w górę o 0, 2 pkt proc. względem poprzedniej prognozy), na koniec 2018 r. i 2019 r. 2, 3 proc. (bez odmian dla 2018 r. ) Agencja prognozuje, że do odwiedzenia końca 2017 r. stopy procentowe w naszym kraju utrzymają się na niezmienionym poziomie jednej, 50 proc. (bez przemian względem poprzednich szacunków) jak i również spodziewa się podwyżek przy kolejnych latach.

Światowa agencja ratingowa oceniła polską gospodarkę

"W złączeniu ze spodziewanym zacieśnieniem polityki monetarnej przez EBC zacząwszy od 2018 r., Fitch oczekuje wzrostu podstawowej mieszaniny procentowej w Polsce do 3, 0 proc. na skraj 2019 r. (... )".

Na koniec 2018 r. referencyjna stopa procentowa w Polsce ma wynieść wg Fitch 2, pięćdziesiąt proc. (bez zmian względem poprzedniej prognozy).

Analitycy agencji spodziewają się stabilizacji kursu eurozłotego, który katalogów zdaniem na koniec wszelkiego z okresów w czasach 2017-2019 ma wynieść trzech, 80.

W kwietniu agencja Fitch potwierdziła długoterminowy rating Polski na poziomie "A minus" z perspektywą stabilną. Kolejny przegląd umiejętności kredytowej Polski przez Fitch zaplanowano na 7 czerwca.

drogi krajowe w Polsce. GDDKiA ogłosi przetargi na jednej, 5 mld zł

Drogi krajowe w Polsce. GDDKiA ogłosi przetargi na jednej, 5 mld zł

Duży ruch przy autosalonach. Te marki wybierano najczęściej Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Wydaje się być propozycja ministerstwa GDDKiA zrywa umowy z Włochami. Dysponowali budować fragmenty A1 jak…...

Czytać
donald Trump zatrudni zięcia a mianowicie Jareda Kushnera - w Białym Domu

Donald Trump zatrudni zięcia a mianowicie Jareda Kushnera - w Białym Domu

Donald Trump chce zaangażować swojego zięcia jako doradcę w Białym Domu. Jared Kushner, mąż Ivanki Trump, ma zostać starszym radcą ds. handlu i Bliskiego Wschodu. Informacje wręczane wcześniej…...

Czytać