blisko

Temat: Gospodarka

Ceny jabłek o 50 proc. wyższe

  • Projekt budżetu na 2019 rok kalendarzowy do komisji sejmowych
  • Koniec ze zmianą czasu? Komisja Europejska przedstawi propozycję
  • W tę niedzielę zrobisz zakupy. Potem długa przerwa
  • Gospodarka rośnie, ale inwestycje rozczarowały
  • Coca-Cola kupuje znaną internet kawiarni

Ceny jabłek są o 50 proc. wyższe niż przed rokiem - podają eksperci w branży hurtowego w Broniszach. Niskie są natomiast ceny warzyw i grzybów.

"Ceny jabłek, w ofercie hurtowej Rynku w Broniszach, oscylują w granicach od 30 zł do odwiedzenia 45 zł za skrzynkę 15 kg. Czyli dwóch do 3 zł zbyt kilogram. Jest to na temat połowę więcej niż dwanaście miesięcy temu" - napisano w raporcie.

Nie zapłacisz kartą, nie wypłacisz zapłaty. Weekend z utrudnieniami po dużych bankach

Dużo mniej

"Prognozy zbiorów jabłek mówią, że będzie to dwóch, 3 miliona ton do 2, 6 miliona ton, czyli o milion ton mniej niż w 2016 roku (mniej na temat 35 proc. ). Mimo mniejszych tegorocznych zbiorów nadal pozostaniemy największym producentem jabłek w Europie i 3. dzięki świecie. Europa Zachodnia też narzeka na nieurodzaj tychże owoców" - dodano.

Duże straty

Z referatu wynika, że w sadach jabłoniowych i gruszowych po rejonie sadowniczym Warki jak i również Grójca odnotowano "bardzo ogromne straty".

Dodano, hdy zbiory gruszek i śliwek w tym roku będą niższe, z czego śliwek o 40 proc.

Z raportu wynika także, że w tym roku kalendarzowego niskie są ceny warzyw - pomidorów, ziemniaków, papryki - oraz grzybów.

autonomiczne pojazdy a przepisy aliansu i prawa

Autonomiczne pojazdy a przepisy aliansu i prawa

Autonomiczna mechanika, a przede każdemu autonomiczne pojazdy na drogach to również przejaw rozwijającej się sztucznej inteligencji. Wiadomości o pracach Tesli i największych koncernów samochodowych śledzę z dużym zainteresowaniem. Bowiem rewolucja komunikacyjna…...

Czytać
badania oglądalności Nielsena an efekty TVP - zarzuty Jacka Kurskiego

Badania oglądalności Nielsena an efekty TVP - zarzuty Jacka Kurskiego

Jacek Kurski następny raz skrytykował mocno doświadczenia oglądalności, które realizuje Nielsen. – Ich wyniki bezsensowne. TVP jest okradana – grzmiał na konferencji. Kurski zapowiedział, że za kilkanaście tygodni telewizja publiczna pocznie korzystać…...

Czytać